Jump to content

Mar/cell

Klubowicz
 • Content Count

  5
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Poznań
 1. Mam pytanie jak długo może trwać przebieg takiej choroby? Ryby mam od stycznia od marca dziwnie się zachowują czyli już 4 miesiące. Myślę nad odłowieniem ich do innego akwarium w celu dokarmienia i regeneracji od dłuższego czasu ich stan się nie pogarsza czyli chyba już przeszły co miały ale nie zdrowieją są bardzo słabe i wyniszczone. Reszta ryb na razie zdrowa możliwe żeby to gruźlica je męczyła 4 miesiące i nie zaraziły by innych ryb?
 2. Witam niestety zachowanie ryb się nie poprawiło. Obie ryby są apatyczne mało jedzą a ostatnio zachowują się jakby były ślepe. Dziwnie pływają tylko po dnie uderzają o skałę i szyby. Nikt ich już nie atakuję. Wyglądają fatalnie chude i blade a jedna ma oko wysadzone na zewnątrz często pływają po kątach w pionie. Czytam masę informacji o chorobach ryb i niestety ale podchodzi mi to pod Mykobakterioza ryb, gruźlica ryb (mycobacteriosis).
 3. Ryby żyją ukrywają się ze względu na błazna. Największy błazen dostał omłot od mniejszego mniejszy siedzi u niego w ukwiale a duży grasuję po akwarium wsciekły. Teoria kolegi wyżej się potwierdziła.
 4. Akwarium 300l skała 35kg żywy piach 20kg obsada niewielka 3 błazenki Clarksy 1 garbik plus te 3 sztuki które aktualnie się ukrywają. Żadnych walk plemiennych nie miałem dogadywały się bez problemu. Dosłownie musiałem je dotknąć żeby uciekły z tego schronu i wróciły tam po minucie. W tym samym składzie pływają od stycznia. 90 procent czasu spędzały szalejąc po całym akwarium. Ten garbik jest bardzo pokojowym garbikiem ma swój rejon i nikogo nie gania. Jutro chyba znowu przekopie skałę i sprawdzę czy żyją.
 5. Cześć mam 3 takie rybki do tej pory normalnie pływały po całym akwarium ładnie jadły nie było z nimi problemu ale około tydzień temu wykopały sobie dziurę pod skałą wbijają się tam na wcisk nie chcą pływać nie chcą jeść. Tylko jedna z nich wypływa normalnie na akwarium zjada pływa i znowu pod skałę ucieka. Początkowo myślałem ,że wyskoczyły z akwarium potem przeryłem całe wnętrze i znalazłem je pod tą skałą. Reszta obsady bez zmian zachowują się normalnie. Obawiam się ,że jak tak dalej pójdzie to wyzdychają z głodu. Po podniesieniu skały pływały normalnie wyglądają na zdrowe.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.