Skocz do zawartości
benua

Klejenie hydrauliki w działającym systemie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć pytanie techniczne - kleiliście hydraulikę na działającym systemie ? Muszę zrobić małą przeróbkę (bypass pompy obiegowej pod reaktor ) i boję się ze coś z kleju do pvc pójdzie do wody. Niby nadaje się do systemów wody pitnej ale śmierdzi przeokrutnie tak więc ma jakieś rozpuszczalniki organiczne.


Szkło Reefmax;odpieniacz Hydor Slim Skim 135; obieg - firmware; cyrkulacja - Jebao rw4 + jvp 100; oświetlenie t5; skała - Real Reef Rock 15 kg + żywy piasek 4,5 kg Natures Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiało możesz kleić wyłącz obieg na 2 godz aż wyschnie będzie ok. Już kilka razy kleiłem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisał fifek. Wyłącz obieg na 2 godziny, poklej co masz do poklejenia. Nie ma ryzyka.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, benua napisał:

Cześć pytanie techniczne - kleiliście hydraulikę na działającym systemie ? Muszę zrobić małą przeróbkę (bypass pompy obiegowej pod reaktor ) i boję się ze coś z kleju do pvc pójdzie do wody. Niby nadaje się do systemów wody pitnej ale śmierdzi przeokrutnie tak więc ma jakieś rozpuszczalniki organiczne.

Ja tez niedawno przerabiałem obieg pod bypass na reaktor. Kleiłem tangitem i po 3h włączyłem obieg - wszystko ok. Wszystko zrobiłem natomiast na zrzucie wody. Przed zaworem zrzutu rozciełem rurę i wstawiłem trójnik z dodatkowy otworem na zaworek ro do zasilenia reaktora. Z trójnika ponadto zasiliłem jeszcze biopelety. Obie odnogi mają zamontowane zaworki do sterowania ilością wody i filterki przepływowe. Stała wysokość słupa wody nad zaworami daje rewelacyjnie stałe ciśnienie i działa z rewelacyjną stabilnością a wszystko bez dodatkowych kosztów w zużyciu prądu. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, sumka33 napisał:

Przed zaworem zrzutu rozciełem rurę i wstawiłem trójnik z dodatkowy otworem na zaworek ro do zasilenia reaktora. Z trójnika ponadto zasiliłem jeszcze biopelety. Obie odnogi mają zamontowane zaworki do sterowania ilością wody i filterki przepływowe. Stała wysokość słupa wody nad zaworami daje rewelacyjnie stałe ciśnienie i działa z rewelacyjną stabilnością a wszystko bez dodatkowych kosztów w zużyciu prądu. Pozdrawiam

Genialnie. Oczywiście umknął Ci uwadze taki drobiazg, że w reaktor i pelety leci cały syf z komina? I że ta cała stabilność poleci w diabły jak się osad zacznie zbierać w przewężeniach?

 


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po to filterki. Podobne do tego poniżej: 

https://images.app.goo.gl/okJ7BfUoQaBmB2JDA

Na pelety dałem dużą siate. Zobaczymy jak wyjdzie w praniu, bo korpusy są przezroczyste i wszystko widać... 

Nie sądzę żeby z reaktorem był jakiś problem w związku z niewielkim przepływ przez niego ale dam zdjęcie po paru miesiącach takiego rozwiązania ile syfu tam idzie.

Edytowane przez sumka33 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale filtry to nie wszystko, nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie zanim woda trafi na reaktor przeleci przez odpieniacz, refugium i ceramikę - mam bypass na obiegówce i reaktor sterowany zaworkiem na wylocie. Po co wywarzać otwarte drzwi i komplikować proste rozwiązania?

4 godziny temu, sumka33 napisał:

Nie sądzę żeby z reaktorem był jakiś problem w związku z niewielkim przepływ przez niego

Sprawę ratuje duża wewnętrzna cyrkulacja i niskie pH ale i tak nie wróżę stabilności.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Operacja udana, pacjent żyje. Dzięki za pomoc.


Szkło Reefmax;odpieniacz Hydor Slim Skim 135; obieg - firmware; cyrkulacja - Jebao rw4 + jvp 100; oświetlenie t5; skała - Real Reef Rock 15 kg + żywy piasek 4,5 kg Natures Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.