Skocz do zawartości
MarcinM

jakie ledy?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Proszę o poradę - jakie lampy led do zbiornika 240/100/80 ? Głównie LPS-y i łatwiejsze Acry

Edytowane przez MarcinM (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny wymiar i mam tak :

 "Maxspect" 2 x Razor R420 320W 15.000k + T5  4 x 54W +2 × 80w w T5


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad Hydra 32hd. Pytanie ile sztuk na taką powierzchnię i czy poradzą sobie z głębokością?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Led Kessil AP700 Myślę , że cztery załatwiły by sprawę .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównam dwie lampy led które znam. Co do innych się nie wypowiem bo nie mam doświadczenia. Kessil, w tych lampach pomimo że barwy są zbliżone do drugiej, ma w sobie to "coś" że koralowce lps i sps znacznie lepiej wyglądają kolory dla oka. Natomiast maxpect nie potrafi wyciągnąć aż tak kolorów (co nie zmienia faktu że koralowce też są ładnie wybarwione), ale wzrost jest dużo szybszy. Przetestowane na jednym zbiorniku żeby nie było innych zmiennych. Ocena wyglądu koralowców opierała się na osobach które oglądały zbiornik, a wzrost był oceniany przeze mnie na podstawie zużycia ballinga oraz realnych przyrostów. Zamiana lampy była w trzech próbach dla każdej z nich po dwa miesiące. Całość "testu" wynosiła 12 miesięcy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam teraz hybrydę 2x hydra64 HD i 4xt5 . Miałem wcześniej kessile i jest moim zdaniem przepaść miedzy nimi na korzyść hydr. Kolor niebieski poprostu wymiata . Kessil by jakiś taki sztuczny 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, dla syna napisał:

Porównam dwie lampy led które znam. Co do innych się nie wypowiem bo nie mam doświadczenia. Kessil, w tych lampach pomimo że barwy są zbliżone do drugiej, ma w sobie to "coś" że koralowce lps i sps znacznie lepiej wyglądają kolory dla oka. Natomiast maxpect nie potrafi wyciągnąć aż tak kolorów (co nie zmienia faktu że koralowce też są ładnie wybarwione), ale wzrost jest dużo szybszy. Przetestowane na jednym zbiorniku żeby nie było innych zmiennych. Ocena wyglądu koralowców opierała się na osobach które oglądały zbiornik, a wzrost był oceniany przeze mnie na podstawie zużycia ballinga oraz realnych przyrostów. Zamiana lampy była w trzech próbach dla każdej z nich po dwa miesiące. Całość "testu" wynosiła 12 miesięcy. 

a które lampy porównujesz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, rmatysiak napisał:

a które lampy porównujesz ?

Ap700 vs Maxspect rsx R5. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.