Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ahoj zalogo. Borykam sie z briopsis i postanowilem zastosowac kuracje flunocazolem. Lek ktory mam to flucofast ( sklady wszedzie mysle sa te same 200mg fluco ).

 

Moje pytanie brzmi jak to dozowac. 

Dawka z tego co wyczytalem to 5mg/l akwarium. Zatem posiadajac 200 litrowe akwarium wrzucam 40 mg dziennie przez max 21 dni ? I pytanie teraz z serii nowicjusz pyta.

Odpieniacz ma za zadanie wyciagac syf z wody wiec jesli bedzie wlaczony wyciagnie lek, jesli wlacze go bez kubka to caly syf wroci do wody i czytalem o przypadkach ze no3 i po4 poszybowaly w gore (czego chce uniknac). Filtracja biologiczna na kulkach max specta zatem czy moge wylaczyc wszystko i zostawic jedynie falownik ? Obsada praktycznie zerowa wiec strat nie bedzie. Traktuje to jako test

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie posiadam odpieniacza i nie robię podmian. Miesiąc temu zakończyłem kuracje bez strat z sukcesem. Bryopsis zniknęło. U mnie wyciągnąłem tylko węgiel bo innych gratów na pochłanianie nie miałem. Zapodałem dawkę uderzeniową 4mg na 1l na starcie a później co dwa dni dawałem 1mg na litr. Całość operacji trwała trzy tygodnie. Po tym czasie wrzuciłem 200ml węgla i tak pływa do dziś. Ograniczyłem się jedynie do dozowania ballinga, strontu, jodu i micro e od af. Mam 250l w obiegu netto. Dawka uderzeniowa była 1000mg i co dwa dni 200mg. Filozofia żadna. Jak będziesz miał pytania to wal śmiało. Co do no3 i po4 przed, w czasie i po kuracji mam na zero. Obieg i curkulacja cały czas chodziła. 

Nie można przy tym podawać żelaza, potasu itp co może wzmacniać glony. Źle napisałem bo podałem że dozowałem micro e, a nie dawałem go tylko build af. W micro e jest dużo żelaza i przez to mógłbym wzmacniać glon. 

Na Twój litraż dał bym 1000mg fluco, i co dwa dni przez 3 tyg 200ml na podtrzymanie. Odpieniacz bym wyłączył. I nie dozował bym do wody pierwiastków wzmacniających glony. Bez podmian na 3 tygodnie. 

Potem chlup węgiel i powrót do normalności. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem na raz w dawce 5mg/l. Po 3ech dniach jeszcze 1mg/l. Po chyba 2uch tyg glony zniknęły. Przez pierwszy tydzień myślałem ze nie zadziała, nic się nie zmienialo a potem bardzo powoli zielska zaczęło ubywać aż zniknęło wszystko. NO3, PO4 nie zauważyłem żadnego skoku. Przez cały czas kuracji miałem zdjety kubek z odpieniacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie tester czytalem. Wolalem sie dopytac bardziej o kwestie techniczne dla pewnosci. Amatorow jak ja male bledy moga ze tak zazartuje slono kosztowac 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.