Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mój mąż ma niedługo urodziny i chce mu zakupić akwarium i sprzęt. Od dłuższego czasu zastanawia się nad wszystkim ale teraz z natłoku pracy porzucił temat. Więc pomyślałam, że zakupie mu wszystko jako prezent :)

 Dlatego potrzebuje pomocy z waszej strony. 

Sama też zaznajomiła się z tematem akwariów morskich i na bazie nabytej wiedzy wybrałam następujące rzeczy:

 

Akwarium opti 50x50x45

Filtr, wkłady i inne: 

-Filtr zewnętrzny Kaskadowy Fluval C4

-Brightwell Aquatics MicroBacter7 125ml 

-Seachem Matrix 500 ml 

-MAXSPECT NANO-TECH BIO-MEDIA 1kg   

- AQUAFOREST Phyto Mix 100 ml   

 

Lampa Led 75W Gako Cree

Odpieniacz Tunze Comline 9004

 

Do tego nie wiem jakie wybrać cyrkulatory i jakie testy do wody(jakiej firmy, czy są jakieś zestawy czy trzeba kupić każdy test osobno, jeśli tak to jakie?) . 

 

Cała resztę (skała, piasek, grzałka, filtr RO itp) pozostawiam jego portfelowi :)

 

Obsada jaką wspólnie zaplanowaliśmy to korale miękkie i LPS + dwa błazenki.

 

 I jeszcze dodatkowe pytanie. Czy jest jakaś firma, która wykona dla mnie to akwarium i od razu szafkę? 

 

Czy coś w tym zestawie powinnam zmienić? 

Z góry dziękuję za wszystkie rady!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Evilie napisał:

Czy coś w tym zestawie powinnam zmienić?

Tak. Iść w tą stronę. Chyba że chcesz w ciągu kilku dni zrobić doktorat z akwarystyki praktycznej.

8 godzin temu, Evilie napisał:

I jeszcze dodatkowe pytanie. Czy jest jakaś firma, która wykona dla mnie to akwarium i od razu szafkę? 

Poszukaj, popytaj o tzw. serwis akwarystyczny, czyli kogoś kto Ci akwarium skompletuje i wystartuje. I przede wszystkim weźmie za to odpowiedzialność. Albo dogadaj się na pomoc przy starcie z jedną osobą z forum, ze swojego miasta. Doświadczoną, która coś już osiągnęła.

Inaczej dostaniesz serię mniej lub bardziej spójnych rad i pomysłów, które w konsekwencji doprowadzą do stresu, kosztów i skutecznie zniechęcą.

To tak nie działa że ktoś poda Ci gotową receptę :) To trzeba poznać w praktyce, jeśli ktoś Ciebie wprowadzi, po niedługim czasie będziesz w stanie samodzielnie prowadzić zbiornik posiłkując się wiedzą z forum. Ale taki serwis na start to znaczne ułatwienie.

 


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Evilie napisał:

-Brightwell Aquatics MicroBacter7 125ml 

Miej na uwadze, że obecnie jest problem z dostępnością tych bakterii na rynku <_< Sam aktualnie czekam już 4 tygodnie na realizację zamówienia i z tego co mi powiedziano jeszcze czekają mnie co najmniej 2 tygodnie czekania :(


Akwarium 500L [brutto]. Filtracja: odpieniacz OCTO Regal 200-S, rollermat RedSea Reefmat 1200, media LR + Kulki + Life Bio Fil, Algae Scrubber DYI. Sprzęt: pompa obiegowa OCTO VarioS 8, cyrkulacja 2x Ecotech VorTech MP40qd + AI Orbit4, oświetlenie Orphek Atlantik iCon + 2x OR3 Blue Sky 90, reaktor wapnia OCTO CalReact 200 + Kamoer FX-STP2, komputer Neptune Systems Apex + Trident. 

https://nano-reef.pl/forums/topic/108597-360l-moja-pierwsza-rafa/

https://nano-reef.pl/forums/topic/121977-500l-fafarafa-ver2/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 A nie lepiej kupić Red Sea Nano Max ? dokupić wystarczy jakiś porządny cyrkulator i dolewkę, w zestawie jest grawitacyjna którą można zastąpić czymś z pompką. masz kompletny zestaw bez druciarstwa i świetną szafką i lampą

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.