Skocz do zawartości
Margolee

Sucha skała- opinia.

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 23.01.2021 o 15:32, JerzyB napisał:

I dlatego porównanie suchej skały z erybiki do betonu  mnie wkurzyło.

Niestety ja kupiłem suchą skałę z eryby i wygląda do dziś jak kawał wylewki betonowej. Miałem kiedyś takie samo coś w malawi i nazywało się to tuf wapienny. Gładka jak pupka niemowlaka  ciężka jak cholera. Na reklamacje odpowiedzieli po założeniu tematu na forum po chyba 3 czy 4 tyg jak betonka już się u mnie z braku laku pławiła w morskiej kąpieli. Coś co nigdy nie leżało nawet 2km od oceanu w żywą skałę się nie zamieni. Nie wiem co cię tu wkurzyło bo mnie np wkurzyło to ,że na stronie mieli idealne kawałki porowate i śliczne a przysłali mi kilka kamlotów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc po przeczytaniu wielu wątków dot. skały do akwarium zaryzykowałem i kupiłem suchą Base dry rock Indonesia. Mało jest o niej informacji i niby jest to stosunkowo nowy produkt na rynku to wielu sprzedawców polecało tę skalę, zobaczymy co z tego będzie. Na pierwszym rzut oka wyglada ok, skała ma trochę tych zakamarków, tz. porów, robaki będą miały gdzie mieszkać, ale według mnie jest ciężka, może nie wszystkie kawałki ale jest. Po rozłupaniu w środku jest taka zbita i twarda. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też niedawno kupiłem Indonezję z bliska pod światło cała się świeciła jakby rozbite i starte szkło plus syfiała chemią na kilometr na szczęście sklep bez problemu przyjął zwrot. Obawiam się czy ta twoja to nie handmade. Z bezpieczniejszych dzisiaj to chyba tylko marco rock przynajmniej ta u mnie odrobinę przypomina naturalną skałę.  Jak się świeci to oznacza ,że to piach wymieszany z cementem. Dzisiejsze sklepowe Indonesie są masowo klepane z betoniary ale co prawda powstają na plaży w Indonezji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja skała owszem ma gdzieniegdzie świecące się kryształki ale była bezzapachowa , obecnie moczy się od 2 tygodni w rodi i jak narazie testy na po4 na 0 więc czas pokaże czy coś jest warta ta skała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Niko235 napisał:

Moja skała owszem ma gdzieniegdzie świecące się kryształki ale była bezzapachowa , obecnie moczy się od 2 tygodni w rodi i jak narazie testy na po4 na 0 więc czas pokaże czy coś jest warta ta skała.

Dokładnie tak samo kupiłem do dołożenia 5kg tej skaly, ale wolałbym kupić droższej 2,5kg, ale żeby była lżejsza. Zbita w środku :/ Takie czas coraz ciężej będzie dorwać coś fajnego. 

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.