Jump to content
Sign in to follow this  
CzaQ

Co to za mordka

Recommended Posts

Cześć, przeglądając ostatnio zbiornik zauważyłem takiego decydenta. Mordkę ma jak Discosoma (chociaż żadnego z grzybów u siebie nie mam), dookoła niej takie czułki z kulkami na końcu jak polipujace LPSy, np. Lobophylia. Jednak tak do końca nie wygląda jak LPS dlatego pytanie do was co to może być? Ma jednolity kolor, pompuje się i wydaje mi się, że lubi ciemne miejsca. 

Prośba o pomoc w identyfikacji

IMG_20201021_204758.jpg

IMG_20201021_204132.jpg

@Krzysiek K. Dobrze trafiłeś, wygląda na to, że się zgadza :) "Nie ma zooksanteli" to by wyjaśniało, że dlaczego siedzi w ciemnym miejscu. No i na pewno się przemieszcza, ponieważ wcześniej tego nie widziałem. Dodatkowo na żywo widać te zielone części, znalazłem już drugi o wiele mniejszy obiekt. Miał z Was ktoś już z tym do czynienia w praktyce? Jak szybko się to rozrasta? I czy chodzi tu o samą wielkość czy o rozmnażanie szybkością asterin? Walczyć czy na tą chwilę podziwiać?

Dla mnie jak "różyczka" 

Najgroźniejszym dla korali czynnikiem chorobotwórczym jest sam akwarysta.

.......Mówisz, że płyniesz pod prąd, a Ty taplasz się tylko w kałuży. Myślisz, że życie to rzeka, a siedzisz w bagnie po uszy. Wiatr czasem mocniej zawieje i rzuci garść nowych sensacji, a Ty niczym dziecko przez szybę liżesz cukierek abstrakcji!  .......

Zbiornik - https://aqua-reef.pl/topic/3860-ant-kropla-oceanu/

34 minuty temu, CzaQ napisał:

Miał z Was ktoś już z tym do czynienia w praktyce?

Mam parę sztuk w sumpie, mało co się przemieszczają ,nie lubią światła i rosną powoli :) także możesz być spokojny,plagi raczej nie będziesz miał.

14 godzin temu, CzaQ napisał:

Miał z Was ktoś już z tym do czynienia w praktyce?

Mam kilka od początku istnienia zbiornika i nigdy nie były plagą. Siedzą sobie gdzieś w ciemnych zakątkach sumpa, głęboko schowane w zakamarkach skały i nikomu nie przeszkadzają.

Corynactis. Bardzo powoli rosną, mam kilka od lat, czasem się przemieszczają, nie znoszą światla.

Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + ceramika+refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Oświetlenie: philips Coral Care V1 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Brightwell Aquatics Neomarine, dodatki AF. 50kg suchej skały Marco Rock's, 12kg piasku aragonit KZ.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Halichoeres Chrysus, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, Neopetrolisthes oshimai, Hymenocera elegans, setki  slimaków turbo i columbelli, 2x tectus, strombus luhanus... i garść nassariusów. Oraz kilka kg kiełży, równonogów, mysis i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14