Skocz do zawartości
kolalysy

żółtek kłądzi e się na boku i leży

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy pilny temat, zauważyłem że mój żółtek kładzie się na dnie i leży, inne ryby ok, żadnej ospy nie ma a ni nic.  Oddycha w miarę normalnie, brak śladów na ciele. Ktoś ma jakiś pomysł ? Wlałem trochę phosphate remover, ale robiłem to też wcześniej  i nigdy żaden pokolec nie miał efektów ubocznych. 

Edytowane przez kolalysy (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem przyduchę w akwarium, po zaniku napięcia to tak miałem wszystkie pozostałe ryby w normie, wsadź jakiś brzęczyk do akwa i się okaże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak (atramentem) udusiłem kleinego (chyba z 5 lat u mnie pływał) - awaryjnie jakieś napowietrznie i napisz czy bez straty się udało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, kolalysy napisał:

Wlałem trochę phosphate remover, ale robiłem to też wcześniej  i nigdy żaden pokolec nie miał efektów ubocznych. 

A jakie masz kH i pH ? Masz gdzieś na forum opisany setup? To znaczy, pojemność, system filtracji, cyrkulacja? Oraz co robiłeś jak wlewałeś preparat?

Teraz, jak rybka żyje to i raczej żyć będzie, ale może wyłapiemy co było "nie halo" dla przyszłych pokoleń.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba udusiłem żółtka tym phosphate remover, już nie wypływa, odpieniacz chodził cały czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

natlenowanie wody jest trudne do określenia - szczególnie że zależy od wielu czynników i jest zmienne w trakcie cylku dnia i nocy. Zależy od ilości obsady rybnej, korali, obecnosci odpieniacza i jego wydajności, obecności refugium i cyklu świecenia itd. Dlatego coś co w jednym zbiorniku będzie całkowicie bezpieczne w drugim przypadku już takie nie jest. Atramentu używałem nałogowo - już tego nie robię. Mam teraz za delikatne ryby a są bezpieczniejsze metody redukcji fosforu. 

A już na pewno co o atramencie trzeba wiedzieć to to że :

MOŻE WYWOŁAĆ PRZYDUCHĘ

Mając to określenie w głowie stosować ten preparat świadomie i ostrożnie... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, moja wina, lenistwo i ignorancja: zapodałem co najmniej podwójną dawkę Microbelift Phoshate Remover i go udusiłem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
11 minut temu, kolalysy napisał:

hej, moja wina, lenistwo i ignorancja: zapodałem co najmniej podwójną dawkę Microbelift Phoshate Remover i go udusiłem. 

Nadgorliwość gorsza od faszyzmu :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.