Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Takie spostrzeżenie dla posiadaczy zbiornika nano max, odpieniacz który jest w zestawie często ulega zapchaniu, mianowicie w przegrodzie w której mocuje się pompę jest zainstalowana kratka z okrągłymi otworami, które w moim przypadku zapychają się galaretą bakteryjną. Muszę go czyścić przynajmniej dwa razy w miesiącu żeby miał swoją wydajność. Zastanawiam się nad wywaleniem tej kratki, tak aby woda z pompy nie przepływała przez te otwory. Ciekawe czy ktoś z Was to zauważył, lub wywalił tą kratkę. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powracamy do gry, udało się kupić kilka fajnych korali. Mam w końcu ricordeayuma, piękną dunke, dwie nowe euphylie i jedną ackre. 

Parametry wydają się stabilne z małym problemem zakwitu bakterii. Musiałem uruchomić lampę UV-C, po odpaleniu woda kryształ. świeciłem dwa dni ale niestety problem powrócił i woda zaczeła mętnieć i tworzyć się film bakteryjny na powierzchni dość gruby. odpaliłem znowu i teraz mam zamiar poczekać aż odpieniacz wywali większość bakterii. Kubek muszę wylewać co 12 godzin bo jest w 3/4 pełny, i strasznie śmierdzi.

W piątek lub poniedziałek mam zamiar zrobić test wody ICP. Ogólnie poza niewielkimi ogniskami cyjano na kablu cyrkulatora i na samej obudowie więcej plag nie ma. 

Korale strasznie cieszą i aż strach pomyśleć że coś może się stać.

 

20221207_165429.jpg

20221206_184746.jpg

20221206_183243.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i cyk nówka sztuka :)1.thumb.jpg.0af0ee51dba84f87021ae9880d2f12a5.jpg

I Bananka :) Pierwszy dzień w zbiorniku 

2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Banana trudno pstryknąć, telefonem jest problem. Ale w końcu dorobiłem się banany i jest super. Maleńka ale takie są najlepsze.

8.thumb.jpg.2fd008410877490ffaee0ea7b414d05f.jpg

3.thumb.jpg.c588138770765783c192428c09564617.jpg

6.thumb.jpg.7bdd9475b6945c05ed0e48a78e724aca.jpg

4.thumb.jpg.1a2ff21f40f9b8a07bba5d240398c5e3.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.05.2022 o 15:25, MichałAsia napisał:

Jest bezgłośnie. mam dodatkową przegrode wydrukowaną przy grzebieniu. I tak naprawdę to jest całkowicie niesłyszalne nawet w nocy. Poziom wody w panelu jest niższy od przegrody w części gdzie jest zabudowana pompa obiegowa. Odpieniacz jest tak ustawiony że nie słychać żadnego odgłosu wody. Jak będziesz chciał to nagram film z dzwiękiem i zobaczysz jak to słychać. 

Dolewke mam tak jak w opisie w pierwszym opisie. levelautomatic, teraz jak jest tak ciepło to 12 litrów wody ze zbiornika w szafce znika po 4 dniach.

 

 

Witam

Zastanawiam się dokładnie nad takim zestawem, ale kluczowa jest kwestia głośności. Czy można prosić o ten filmik z dźwiękami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, masar1 napisał:

 

Witam

Zastanawiam się dokładnie nad takim zestawem, ale kluczowa jest kwestia głośności. Czy można prosić o ten filmik z dźwiękami?

Mam taki zestaw do sprzedania, bez szafki ... możemy się dogadać :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.03.2024 o 10:19, Pirat1 napisał:

Mam taki zestaw do sprzedania, bez szafki ... możemy się dogadać :-)

Skoro byłeś użytkownikiem tego zestawu, to jak oceniasz jego głośność? Uciążliwa? Czy słychać pluskanie wody przy odpływie do skarpety? Wiem że stosuje się tam jakaś dodatkowa przegrodę. Odpieniacz słyszalny? Jak oceniasz głośność zestawu Red sea w stosunku do watetbox, który uzytkujesz teraz? Co wchodziłoby w oferowany przez Ciebie zestaw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, masar1 napisał:

Skoro byłeś użytkownikiem tego zestawu, to jak oceniasz jego głośność? Uciążliwa? Czy słychać pluskanie wody przy odpływie do skarpety? Wiem że stosuje się tam jakaś dodatkowa przegrodę. Odpieniacz słyszalny? Jak oceniasz głośność zestawu Red sea w stosunku do watetbox, który uzytkujesz teraz? Co wchodziłoby w oferowany przez Ciebie zestaw?

Mówimy tu o zupełnie dwóch różnych zestawach. Waterbox jest to zestaw z sumpem i mimo spadającej wody z komina do sumpa jest mega cichy. Jeżeli chodzi o Red Sea, to jest to zestaw z panelem filtracyjnym. Po zastosowaniu dodatkowej przegrody i ustawieniu odpowiedniego poziomu wody w panelu filtracyjnym jest cichy i zupełnie nie słychać przelewającej się wody. Zestaw mam pełny bez szafki. Czyli: odpieniacz, lampa 50, pompa obiegowa, skarpeta filtracyjna. Dodatkowo mam wspomnianą wyżej przegrodę, kubek filtracyjny (można go wstawić w miejsce skarpety) i chyba z 8 prawie nowych oryginalnych skarpet filtracyjnych. Po wymianie akwarium na Woterbox miałem pomysł, że uruchomię kiedyś jeszcze zestaw Red Sea  :-)  ale czasu brakuje na jedno akwarium, a co dopiero dwa :-) Jak jesteś zainteresowany, to zaproponuj jakąś cenę na p.w. Akwarium zakupione w styczniu 2021 w CoralHouse w Bielawie. Użytkowane 2,5 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.