Jump to content

Pirat1

Klubowicz
 • Content Count

  18
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Świebodzice
 • Akwarium
  Red Sea Max Nano 75 l.

Recent Profile Visitors

270 profile views
 1. Wielkie dzięki. Odmulam piasek raz w tygodniu i dodaje Vibrant.
 2. Wszystkie braki uzupełnione i na bieżąco dawkowane :-) A powiedz mi proszę jeszcze, jak to jest z tym ballingiem w tak małym zbiorniku 75 litrów ( 65 l netto) KH już muszę uzupełniać... czy w balling powinienem wejść dopiero jak zacznie spadać CA i MG i nie wystarczą cotygodniowe podmiany? Jak wybierałem zbiornik, to zapewniano mnie, że same podmianki wystarczą w tak małym zbiorniku, a po 5 miesiącach musiałem zacząć podawać KH, bo jak widać na ICP sporo spadło. Czy ATI Essential PRO będzie dla mnie ok?
 3. Na początek podziękuję :-) Bardzo ładnie mi to wytłumaczyłeś :-) Poziom NO3 mam od początku bardzo niski 0,5 ( zamówiłem sobie nową hannkę 782 , więc może złapie dokładniejszy pomiar) Po4 mam na poziomie 0,06. Wszystkie brakujące pierwiastki dozuję ręcznie. Poniżej ostatnie badania ICP W takim razie pozostanę przy chlorowaniu z dodatkiem Prodibio Chloral Reset i będę obserwował zbiornik.
 4. Dlatego, że ostatnio mniej pompują mi się korale, a po testach ICP wszystko jest ok. Jedyne co wpadło mi do głowy, że może to być wina pozostałości chloru. Czy może wystarczy je wymoczyć po całej operacji w chlorze w Prodibio Chloral Reset ? Do tej pory byłem bardzo zadowolony z takiego czyszczenia, bo skarpety wyglądały jak nowe. Dodam jeszcze aktualne zdjęcia.
 5. Powiem tak, po chlorze wyglądały jak nowe, ale chyba trzeba będzie z tego zrezygnować.
 6. Cześć Pisałeś kiedyś na forum o praniu skarpet w chlorze, czy to jest bezpieczna metoda? Jaki chlor używasz i w jakiej ilości?

  Z góry dzięki za odpowiedz.

 7. Przeczytałem kiedyś na tym forum, że ktoś moczył skarpety filtracyjne w chlorze z wodą RODI, później płukał dokładnie w wodzie RODI, a następnie suszył przez kilka dni. Czy ktoś z Was tak robi? Czy to jest bezpieczne ? Czy chlor odparuje i taką skarpetę można wkładać do akwarium?
 8. Aktualizacja po 4,5 miesiącach
 9. Dziękuję :-) Mam dwa cyrkulatory JEBAO SLW-10M ustawione na 50% mocy. Super razem działają i cyrkulacja nie jest za duża. Aktualne zdjęcia
 10. Hej, teraz jestem bardzo zadowolony. Dwa mega fajnie współpracują ze sobą i jest wiele możliwości ustawienia. Ale pierwszy zakupiony egzemplarz okazał się wadliwy i przy przełączaniu na inny program w automacie sam się wyłączał. Pojechał do serwisu i skończyło się na nowym.
 11. Mała aktualizacja zbiornika
 12. Dzięki :-) też będę obserwował Twoje :-) Wczoraj doszło nowe życie :-) ... grzybki przeniesione na osobną skałkę. Czy ktoś jeszcze ma jakieś sugestie co do zbiornika?
 13. Nie pomyliłem się.... mierzone małą Hanna. Miałem cały czas 0,02 max 0,06 , ale po zakupie skałki z zoathusamii i po włożeniu jej do baniaka PO4 urosło mi do 0,68 włożyłem Phosguard i powoli spada. Nie wiedziałem, że przez skałkę, może aż tak bardzo skoczyć PO4. Ze skałki wywaliło mi kawałki krewetki. Przy wyławianiu musiała tam zginąć i cyrkulator po tygodniu ją wydmuchał. Zapewne powinienem przed włożeniem skałki jakoś ją wypłukać ... no ale człowiek uczy się na błędach :-P
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.