Skocz do zawartości
klossowski

Białe akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie wstałem i zobaczyłem takie coś.  Jakby ktoś mleka dolał do baniaka. Wczoraj. a  właściwie dzisiaj  4.00 rano wszystko było normalnie. Ryby i krewetki żyją, korale pochowane. Nic nie dodawałem wczoraj nowego. Temperatura normalna, pH jest 7,74, a o tej porze powinno być koło 8.0 Co to może być?

IMG_20201207_102417.thumb.jpg.ec8a0282274c95a6e76cc1a406f7adfe.jpg

IMG_20201207_102436.thumb.jpg.85bef198d0cac8ef4f681b5d014e1e7d.jpg

Edytowane przez klossowski (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakwit, lejesz przecież pożywkę:)

raczej wychodzi na to że za dużo,  możesz lampę UV podłączyć jak masz.

Możesz natleniac wode aby nie było przyduchy.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zakwit, uv i dodatkowe dotlenianie co by się zbiornik cały nie "wywalił" :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Beti napisał:

Zakwit, lejesz przecież pożywkę:)

raczej wychodzi na to że za dużo,  możesz lampę UV podłączyć jak masz.

Ale od nowości tyle leję, żadnych zmian, nawet wczoraj zapomniałem dodać bakterii, bo zawsze w niedzielę czyszczę szyby i dodaję kropelkę Bio-mate..... Chociaż w sobotę zrobiłem nowe VSV, może to od tego, ale wódka była z banderolą:):):):) Dzięki za identyfikację, bo po raz pierwszy takie coś na oczy widzę. Lampki UV nie mam. Natleniać już więcej nie mam jak, pompa obiegowa skierowana na powierzchnię, odpieniacz chodzi non-stop z powietrzem z zewnątrz..... Może  brzęczyk jeszcze z kostką wsadzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 minuty temu, klossowski napisał:

Może  brzęczyk jeszcze z kostką wsadzić?

Im więcej tym lepiej.

Musiałeś być na granicy zakwitu skoro tylko świeżym procentem podlałeś :P a może tym razem rybkom nie żałowałeś? heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, =Fresz= napisał:

Im więcej tym lepiej.

Musiałeś być na granicy zakwitu skoro tylko świeżym procentem podlałeś :P a może tym razem rybkom nie żałowałeś? heh

Ta zaraz dołożę i zastopuję pompę z pożywką. No fakt, ja rybkom i koralom jedzenia nie żałuję.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepsza ryba nie najedzona na full, niż przekarmiona ;)

To jeszcze nie jest jakiś nie wiadomo jaki zakwit, jak nie będzie przyduchy to nawet koralom wyjdzie na plus :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Ejdzej88 napisał:

Lepsza ryba nie najedzona na full, niż przekarmiona ;)

No ja wiem, ale jak karmię, to rozdymka zżera wszystko i dla babeczki nic nie zostaje, bo ona jak mnie zobaczy, to chowa się pod kamień, wychodzi dopiero po minucie.... 

Brzęczyk odpalony, baniaka już lepiej nie natlenię....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
12 minut temu, klossowski napisał:

No ja wiem, ale jak karmię, to rozdymka zżera wszystko i dla babeczki nic nie zostaje, bo ona jak mnie zobaczy, to chowa się pod kamień, wychodzi dopiero po minucie.... 

Musisz powoli uczyć jej karmienia z pipety. U mnie leucatenia na początku też wystraszona a teraz jak widzi nawet pustą pipetę to do niej śmiga hehe

19 minut temu, Ejdzej88 napisał:

Lepsza ryba nie najedzona na full, niż przekarmiona ;)

Dokładnie i nie dość że lepiej dla rybki to i też dla całego zbiornika. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, =Fresz= napisał:

Musisz powoli uczyć jej karmienia z pipety. U mnie leucatenia na początku też wystraszona a teraz jak widzi nawet pustą pipetę to do niej śmiga hehe

Ja wszystkie ryby i korale karmię pipetą i owszem,  rozdymka tak się jeść nauczyła. Nawet pustą pipetę atakuje jak tylko włożę do baniaka:):):) Niestety Nemateleotris magnifica siedzi pod kamieniem i wypływa dopiero jak odejdę od akwarium, nawet światło często po karmieniu gaszę w pokoju, bo też się boi jak ktoś chodzi po pokoju. To jakaś dzika ryba, całkiem jakby ze wsi przyjechała :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może impreza była i ktoś polał wódeczki rybką? Natlenianie to podstawa żeby nie było przyduchy. Powodzenia, tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, tomko napisał:

Może impreza była i ktoś polał wódeczki rybką? Natlenianie to podstawa żeby nie było przyduchy. Powodzenia, tomko

Dzięki:)

Imprezy nie było, ale fakt, wczoraj piłem troszkę i cały czas siedziałem w pokoju, okno zamknięte, bo mróz, więc może opary.... ktoś już zdaje się opisywał takie przypadki..... Na szczęście już coraz lepiej. Briareum i riko się otworzyły,  mleka też już mniej, pH 7.95, więc mam nadzieję, że minie szybko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i udało się:) Korale już normalnie pootwierane, tylko pseudogorgonia jeszcze grymasi, pH 8.1. Baniak uratowany :D Ale chyba zostawię jeszcze na noc dodatkowe napowietrzanie. Zastanawiam się też kiedy znów załączyć pożywkę.....

IMG_8747_small.thumb.JPG.3671ead76870bbbfc2e7d53c7601baa5.JPG

IMG_8748_small.thumb.JPG.8afa55f2774b45d25ac8be9c1ee6933c.JPG

IMG_8749_small.thumb.JPG.1e82ea7061d0a46c9f9884ecd3dc4a41.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.