Skocz do zawartości
JerzyB

Niskie Kh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Piątego grudnia posoliłem nowy zbiornik na suchej skale .Skała wypłukana tylko pod prysznicem. Sól Marine Power Ref Plus Salt bakterie i pożywka Colombo. Dzisiaj z nudów zrobiłem pierwsze testy , i dziwi mnie KH , bo jest 4,25 test  robiony Haneczkę .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, JerzyB napisał:

Witam

Piątego grudnia posoliłem nowy zbiornik na suchej skale .Skała wypłukana tylko pod prysznicem. Sól Marine Power Ref Plus Salt bakterie i pożywka Colombo. Dzisiaj z nudów zrobiłem pierwsze testy , i dziwi mnie KH , bo jest 4,25 test  robiony Haneczkę .

Pozdrawiam

Albo źle wykonany test lub wadliwy, albo ktoś traktował skałę kwasem i duża część kwasu pozostała pomimo płukania. Nie ma na tym etapie innego wytłumaczenia. 

Zakładam że skała to nie jakiś wynalazek 

Edytowane przez dla syna (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak miałam jak płyn w hance okazał się stary, mimo ważnej daty, kupiłam nowy płyn hanka działa poprawnie.

Chyba że kupiłeś inny płyn niż dedykowany, są do starej i nowej hanki ( tu nie jestem pewna czy nowy płyn zadziała w starej hani lub odwrotnie)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem stary nie rozpakowany płyn , lecz kupiłem nowy. Na jednym i drugim wychodzi prawie tak samo.To nie tragedia , bo za nim akwarium dojrzeje zdążę pobić. Ale dziwi mnie taka mała wartość , może skała była zakwaszona.

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wlewasz do fiolki płyn jest ciemno zielony czy raczej bardzo jasny (przed testem ) po wymieszaniu z wodą. 

Są płyny HI755-26, HI772-26


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam jutro powtórzę , to będę wiedział. Płyn ten pierwszy  HI755-26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozrób trochę świeżej solanki i sprawdź samą sól. Przekonasz się gdzie problem. Czy w skale czy w soli.


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Beti napisał:

Ja tak miałam jak płyn w hance okazał się stary, mimo ważnej daty, kupiłam nowy płyn hanka działa poprawnie.

Chyba że kupiłeś inny płyn niż dedykowany, są do starej i nowej hanki ( tu nie jestem pewna czy nowy płyn zadziała w starej hani lub odwrotnie)

Miałem cztery zestawy płynów jeszcze nie rozpakowanych przeterminowanych dwa lata . Napisałem do Hanny pytanko czy będą działały ok i odpowiedzieli mi ze do puki nie ma glutów tylko jest jednolita ciecz będzie to działać idealnie jak nowe i tak było 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Hoom napisał:

Miałem cztery zestawy płynów jeszcze nie rozpakowanych przeterminowanych dwa lata . Napisałem do Hanny pytanko czy będą działały ok i odpowiedzieli mi ze do puki nie ma glutów tylko jest jednolita ciecz będzie to działać idealnie jak nowe i tak było 

Nic tylko się cieszyć ;)

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, JerzyB napisał:

Witam

Piątego grudnia posoliłem nowy zbiornik na suchej skale .Skała wypłukana tylko pod prysznicem. Sól Marine Power Ref Plus Salt bakterie i pożywka Colombo. Dzisiaj z nudów zrobiłem pierwsze testy , i dziwi mnie KH , bo jest 4,25 test  robiony Haneczkę .

Pozdrawiam

"Świeża" sucha skała to ogromna dostępna powierzchnia węglanu wapnia, na której będzie się wytrącał węglan wapnia z wody. Stąd spadek kh. Ale szybko na tej powierzchni odłoży się też warstewka magnezu, osadów, bakterii itd, co hamuje dalszą krystalizację Ca(CO3). Także, nie przejmuj się. W zasadzie, to po co robisz testy tak zaraz po zalaniu? Chyba właśnie żeby mieć o czym dumać;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@Słony leszcz Dziękuję , a testy zrobiłem z nudów wiem , że dużo za wcześnie.

Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.