Skocz do zawartości
AquaDamian

Projekt pierwsza solniczka 700L

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

kompletuje i składam już ponad pół roku moją pierwszą solankę :). Krótko o zbiorniku i sprzęcie

wymiary 150x78x60 (702L) sump  80x55x50  oraz dolewka 100l

światło - na początek ATI Powermodule 10x54w T5

cyrkulacja- Tunze 6101,Tunze 6055 no i mam nadzieje ze dwa loc liny na przeciwko komina też zrobią robotę

pompa główna - Aqua Nova 9000l/h

odpieniacz- ATI Buble Master 250 i będzie pracował na razie na  jednej pompie tunze 9430.040

grzałka- Eheim 200w

skała-60kg  suchej Indonesia 

Podłoże - planuje  wystartować na Aragonicie z gradacją do 5 mm

 

Na tym etapie kleje skałę i wyciszam szafkę od środka, ostatnie podłączenie  hydrauliki i myślę że będzie można zalewać zbiornik do dojrzewania. Mam kilka pytań co do rozwiązań jakie posiadacie przy wentylacji, czy stosujecie wentylacje szafki wymuszoną?

niestety lampę ATI kupiłem używaną i nie posiadałem do niej linek. Przejrzałem cały internet kupiłem też na próbę zestaw do podwieszenia z castoramy ale obawiam się ze długo niestety nie wytrzyma, jestem ciekaw jak zawiesiliście podobne lampy z możliwością regulacji wysokości by mieć dobry dostęp do zbiornika

Myślę ze gdy zacznie wszystko się "kręcic" dopiero będzie wychodzić co mogłem zrobić lepiej i co udoskonalić. Szukam też doświadczonej osoby która niedługo pomoże mi w stracie by nie popełnić prostych i przy tym litrarzu kosztownych błędów ;)

Poniżej kilka zdjęć z całego procesu, będę wdzięczny za każdą opinię wskazówkę i pomoc:)

 

2_Easy-Resize.com.jpg

włączona lampa_Easy-Resize.com.jpg

pełna szafka cześci_Easy-Resize.com.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak szkło już stoi, lampa jest, to nie ma co się ociągać tylko trzeba solić wodę !


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, katani napisał:

Jak szkło już stoi, lampa jest, to nie ma co się ociągać tylko trzeba solić wodę !

haha masz racje! ale co zrobię jak już któryś dzień skałę układam i mi nie  pasuje :wallbash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, AquaDamian napisał:

haha masz racje! ale co zrobię jak już któryś dzień skałę układam i mi nie  pasuje :wallbash:

Ja też to przechodziłem.... myślę, że przy starcie pierwszego akwa zawsze jest problem z ułożeniem skały.... i nawet po zalaniu okaże się, że jest nieustawne dla korali.... z akwa tak jak z mieszkaniem: pierwsze robi się dla wroga, drugie dla przyjaciela a trzecie dla siebie;)

Ja jestem na etapie drugiego i już widzę, że ułożenie niektórych konstrukcji jest do niczego...

Powodzenia i cierpliwości.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, największa moja bolączka to sposób w jaki skałę ułożyłem ...

Teraz już wiem czego chcę i w następnym akwa tego błędu nie będzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale skałę zawsze można przestawić. Za rok i tak będzie się chciało zrobić jakąś poprawkę. A za dwa zmieni się moda na układy skalne ;) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Ejdzej88 napisał:

Ale skałę zawsze można przestawić. Za rok i tak będzie się chciało zrobić jakąś poprawkę. A za dwa zmieni się moda na układy skalne ;) 

 

No, no, powodzenia jak ją posklejałem ceresitem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja po 2 latach zmieniam  układ skały  jestem na etapie wymiany dostałem skałe Pukani  skała bajka porowata i leciutka 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, bmirek1 napisał:

ja po 2 latach zmieniam  układ skały  jestem na etapie wymiany dostałem skałe Pukani  skała bajka porowata i leciutka 

Gdzie kupiłeś i jakie kształty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, FajnyRadziu napisał:

Gdzie kupiłeś i jakie kształty?

mam ja od kolegi który 5 lat  temu  przyniosł  z pracy i nie był świadomy co ma :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, bmirek1 napisał:

mam ja od kolegi który 5 lat  temu  przyniosł  z pracy i nie był świadomy co ma :D

No i weź tu gadaj z takim ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.