Skocz do zawartości
jackwierzch

Driver Mean Well LDD

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Chcę użyć driver LDD serii H bo podobno nie piszczą. 

Będę podłączał ledy 3W które pobierają 700 mA. 

Pomyślałem, że wezmę driver z zapasem czyli LDD-1000H bo przecież dioda nie weźmie prądu więcej niż może prawda? Nie spali się?

Nie znalazłem we wcześniejszych tematach jednoznacznej odpowiedzi na moje pytanie więc nie mordujcie.


185fc2f3658d08a4e84357900a143078u1717a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, jeśli podasz LED 1000mA a ona jest przeznaczona na natężenie 700mA to pójdzie z dymem przy 1000mA.

Gesendet von meinem VOG-L29 mit Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam lampy na tych diodach 3w i dwa zasilacze 900 i 950mA,  taki zestaw skompletowali mi w sklepie ledbyt, jak narazie działa kilka lat

https://led-byt.pl/pl/p/Zasilacz-stalopradowy-900mA-33-68V/200

https://led-byt.pl/pl/p/Zasilacz-stalopradowy-950mA-20-42V/202

 

12db4ccb84907279d7a17440e0365804.jpg

Edytowane przez volf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, volf napisał:

Mam lampy na tych diodach 3w i dwa zasilacze 900 i 950mA,  taki zestaw skompletowali mi w sklepie ledbyt, jak narazie działa kilka lat

Ale masz pewnie diody z 2 szeregach, więc prąd dzieli się na 2. Nie wprowadzaj w błąd.

Driver 1000mA (nie zależnie czy H, czy L) wymusi w obwodzie prąd 1000mA. Diodą "3W" (prąd maks 750mA) pracująca na prądzie 1000mA dość szybko się spali, a do tego czasu będzie pracowała nie wydajnie. "Zapas" drivera to raczej zakres maksymalnego napięcia i mocy, jaka może przez niego popłynąć. Drivery "H" mogą pracować na wyższym napięciu/mocy niż "L", więc można powiedzieć, że mają większy "zapas". Właśnie taka jest różnica między H i L - inny zakres napięcia maks i mocy maksymalnej, więcej diód w szeregu można pod jeden driver podłączyć.

@jackwierzch
weź driver 600H lub 700H i będziesz miał zapas o jaki Ci chodzi.

 

Edytowane przez Słony leszcz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" wymusi w obwodzie prąd 1000mA" 

To mi wszystko wyjaśniło.

Bardzo Wam dziękuję


185fc2f3658d08a4e84357900a143078u1717a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Słony leszcz napisał:

Ale masz pewnie diody z 2 szeregach, więc prąd dzieli się na 2. Nie wprowadzaj w błąd.

Driver 1000mA (nie zależnie czy H, czy L) wymusi w obwodzie prąd 1000mA. Diodą "3W" (prąd maks 750mA) pracująca na prądzie 1000mA dość szybko się spali, a do tego czasu będzie pracowała nie wydajnie. "Zapas" drivera to raczej zakres maksymalnego napięcia i mocy, jaka może przez niego popłynąć. Drivery "H" mogą pracować na wyższym napięciu/mocy niż "L", więc można powiedzieć, że mają większy "zapas". Właśnie taka jest różnica między H i L - inny zakres napięcia maks i mocy maksymalnej, więcej diód w szeregu można pod jeden driver podłączyć.

@jackwierzch
weź driver 600H lub 700H i będziesz miał zapas o jaki Ci chodzi.

 

Nie mam zamiaru wprowadzać nikogo w błąd. Pod każdy zasilacz mam podpietą jedną nitkę w szeregu 10 x 3w Pozatym mam dwie nitki 3x3w pod dwoma osobnymi takimi zasilaczami.

https://led-byt.pl/pl/p/Zasilacz-stalopradowy-900mA-7-12V/88

Nie znam się na elektronice i nie wiem jak to działa, ale działa. 

Wcześniej miałem takie zasilacze

https://led-byt.pl/pl/p/Zasilacz-stalopradowy-650mA-18-34V-IP20/1466

ale co roku padały wiec polecono mi tamte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te diody wytrzymują Prąd maksymalny Ipp = 1000mA

Pewnie dla tego działa. Mi bardziej zależało na informacji jak te drivery działają. 


185fc2f3658d08a4e84357900a143078u1717a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję dać drivery 700mA. Zwiększony prąd ( przy 1A driverze ) będzie powodował bardzo duże wydzielanie się ciepła na diodzie i tym samym spowoduje znacznie szybsze jej uszkodzenie. Jeśli chcesz mieć zapas to wybierz zasilacz, który ma większą moc. Zakres napięć wyjściowych musi być w granicy sumy spadów napięć na wszystkich diodach w szeregu.

Zakładając, że na każdej diodzie 3w jest spadek napięcia 3,2-3,6V to przy 10 sztukach w szeregu zasilacz powinien dawać 32-36V ( typowo 35V).

Inaczej to wygląda przy zasilaczach regulowanych - tu suma spadków napięć na diodach musi być trochę większa niż minimalne napięcie DC zasilacza ( aby całkowicie wygasić diody przy regulacji na minimum mocy), a maksymalne napięcie ma być równe lub większe maksymalnej sumie spadków napięcia. Prąd i tak nie popłynie większy bo driver ograniczy go do 700mA.


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.