Skocz do zawartości
khazad93

Niskie kH w odcieku reaktora

Rekomendowane odpowiedzi

To by pasowało teraz ze na samym arm extra course nie uzyska sie gęstego odcieku . Wychodzi na to ze moje spostrzeżenia są słuszne 
Ja mam wkład Coarse ten drobniejszy o granulacji żwiru

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch dni mam wrzucony drobniejszy wkład do reaktora.  Na start zmniejszyłem dozowanie bąbli do 1 bąbla/s i przepływ 0,5l na pompie perystaltycznej. Odciek już wynosi 15 i myślę że jeszcze pójdzie w górę jak wkład dobrze się nasyci. kH w zbiorniku zaczęło iść w górę, aktualnie jest 6,4 a zużycie gazu jest dużo dużo mniejsze. Ogólnie wychodzi na to że nie ma co przesadzać z wielkością wkładu, ewentualnie dać gruby ns spód reaktora żeby trochę ułatwić pompie recyrkulacyjnej. Zobaczymy co się będzie działo dalej.

CB4C9186-0CA3-4CD2-82BB-195AD0B6774E.jpeg

Edytowane przez khazad93 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test zrobiony. Do ARM Coarse dorzuciłem gryz koralowy zwany coral sandem dużej granulacji. Zwiększyłem pH w reaktorze z 5.9 do 6.4 a mimo to odciek skoczył z 20 na 29 KH. Zatem polecam dosypke. 6740f901423cc514aa88db76b124c6fd.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli na wkładzie ARM nie osiągnie się gęstego odcieku. U mnie odciek osiągnął 20 kH i stoi. Akurat dla mojego zbiornika taki odciek wystarczy wiec nic nie będę ruszać a następny zasyp będzie z Knopa lub ten grys koralowy jak wszystko będzie z nim w porządku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użytkuje wkład ARM od paru miesięcy i stwierdzam że nie da się na nim uzyskać gęstego odcieku nawet na drobnej granulacji. Obecnie podaje 3,5l odcieku na godzine i gazuje 170 b/s. W akwarium udaje się utrzymywać kH w okolicy 8. Ubyło od początku jakieś 20% wkładu ale powoli zaczynam dochodzić do końca wydajności. Zamówiłem teraz wkład knopa i dosypie do pełna. Jeżeli to zagęści odciek to już nigdy nie użyje ARM. Reaktor wielki jak smok w stosunku do mojego zbiornika a dalej nie jestem do końca zadowolony z rozpuszczania wkładu. Reaktor super wykonany polecam każdemu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne zdanie co do Arma. Ja zageszcAm odciek grysem

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocno gęstość Ci wzrosła ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też na samym ARM nie jestem w stanie osiągnąć stabilnego, gęstego odcieku. Dopiero dosypanie dodatkowo grysu koralowego zagęściło odciek do sensownych wartości. Nie wiem jak to wygląda na innych zasypach, ale następnym razem na pewno przetestuję inny. Nie wiem jeszcze jaki. Jeśli macie jakieś spostrzeżenia i uwagi na innych niż ARM to będą to cenne uwagi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zasypie Knoppa zależało mi by mieć w miarę niskie kH odcieku bo nie miałem początkowo precyzyjnej regulacji jego, a akwarium miało relatywnie małe potrzeby, przy pH na poziomie 6,5  miałem odciek na poziomie 30-35 kH (nie pamiętam dokładnie, a i pomiar był przybliżony)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na 8kg zasypu 3/4 mam ARM a 1/4 uzupełniłem grysem koralowym. pH w reaktorze 6.3 i przepływie 4,5 L na godzinę daje KH 20- max 25 przy czym grys podnosi zawartość NO3 i PO4. Ile dokładnie w odcieku nie mierzyłem ale w systemie mam NO3 5 a PO4 0,10 - 0,14

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli grys koralowy nie jest taki super przy większych stężeniach kH... Chyba że każdy wklad podnosi NO3 i PO4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.03.2021 o 21:49, grzechotnic napisał:

Jeżeli mówimy o tym samym reaktorze Twistmana ( Twistman reaktor medium)to się go nie odkręca bo jest wklejony na stałe w obieg.

Przepraszam, dopiero teraz zauważyłem wpis. Z tego co widzę na zdjęciu, masz identycznie zrobiony licznik bąbelków jak u  mnie, no i od się odkręca od dołu - po to są dwie nakrętki PVC - te szare. Pierwszy raz może być trudniej. Ale z tego co wiem, a tematem interesowałem się dosyć mocno, nawet przy takim zasypaniu nie ma sposobu by CO2 się zatkało. Nawet jak wyłączysz na jakiś czas dozowanie. Puszczasz potem gaz i normalnie leci.

 


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.