Skocz do zawartości
R3BEL

Czy to dino?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ten brązowy nalot (brązowe włoski) to dino? Z początku mnie on tak nie martwił bo był tylko na szybach, jednakże z czasem zauważyłem że schodzi on z nich baaardzo powoli, natomiast to co mnie martwi to fakt, iż wchodzi on również na korale (np. po dwóch dniach wszedł już na jednego z nowo zakupionych SPSów, który się aklimatyzuje przy dnie oraz jak widać wszedł już na podstawki innych szczepek). Głównie, nie licząc szyb, atakuje to co znajduje się przy samym podłożu, w wyższych partiach skalnych ten problem nie występuje.

Jeśli chodzi o prowadzenie to co tydzień idzie podmiana 30L + bakterie Special Blend, do tego codziennie podaję Nopox 4ml oraz Easybooster 5ml + Balling Red Sea.

 

EDIT: Widzę, że nie wstawiło w stopce aktualnych parametrów więc podaję:

Zasolenie 1025

Temp 25,5

PH 8,3

KH 7,4

NO3 0

PO4 0,04

Ca 425

Mg 1320

20210425_161742.jpg

20210425_161657.jpg

20210425_161710.jpg

Edytowane przez R3BEL (wyświetl historię edycji)

Akwarium 500L [brutto]. Filtracja: odpieniacz OCTO Regal 200-S, rollermat RedSea Reefmat 1200, media LR + Kulki + Life Bio Fil, Algae Scrubber DYI. Sprzęt: pompa obiegowa OCTO VarioS 8, cyrkulacja 2x Ecotech VorTech MP40qd + AI Orbit4, oświetlenie Orphek Atlantik iCon + 2x OR3 Blue Sky 90, reaktor wapnia OCTO CalReact 200 + Kamoer FX-STP2, komputer Neptune Systems Apex + Trident. 

https://nano-reef.pl/forums/topic/108597-360l-moja-pierwsza-rafa/

https://nano-reef.pl/forums/topic/121977-500l-fafarafa-ver2/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to łatwo odchodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Arek77 napisał:

Czy to łatwo odchodzi?

Zeskrobywać z szyby nie próbowałem, natomiast naprzeciwko tej szyby mam dwa Vortechy, które nawet ustawione na wysokie obroty nie powodują odrywanie się tego badziewia. Na korale próbowałem dmuchać z bliska słabszą pompką cyrkulacyjną, ale w ogóle nic nie chciało się oderwać.


Akwarium 500L [brutto]. Filtracja: odpieniacz OCTO Regal 200-S, rollermat RedSea Reefmat 1200, media LR + Kulki + Life Bio Fil, Algae Scrubber DYI. Sprzęt: pompa obiegowa OCTO VarioS 8, cyrkulacja 2x Ecotech VorTech MP40qd + AI Orbit4, oświetlenie Orphek Atlantik iCon + 2x OR3 Blue Sky 90, reaktor wapnia OCTO CalReact 200 + Kamoer FX-STP2, komputer Neptune Systems Apex + Trident. 

https://nano-reef.pl/forums/topic/108597-360l-moja-pierwsza-rafa/

https://nano-reef.pl/forums/topic/121977-500l-fafarafa-ver2/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, R3BEL napisał:

Zeskrobywać z szyby nie próbowałem, natomiast naprzeciwko tej szyby mam dwa Vortechy, które nawet ustawione na wysokie obroty nie powodują odrywanie się tego badziewia. Na korale próbowałem dmuchać z bliska słabszą pompką cyrkulacyjną, ale w ogóle nic nie chciało się oderwać.

Czyli raczej  będzie to mieszanina różnych glonòw.... jak na moje oko - z przewagą okrzemek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądnąłem wątek który założyłeś o swoim akwa 

large.20210414_163546.jpg.dff42f46b334c6

large.20210414_162720.jpg.e60d401f284308

Sinice . może za dużo dozujesz dodatków do wody . 

Odstaw dodatki przy takiej małej obsadzie , zostań przy podstawach .

Na dodatki przyjdzie pora . 

Podmiany plus czysty balling  i ten plankton w żelu ale małe dawki ( a pro po od jakich zacząłeś ? ) 

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Arek77 napisał:

Czyli raczej  będzie to mieszanina różnych glonòw.... jak na moje oko - z przewagą okrzemek.

No właśnie nie powinno być okrzemek bo stosuję Serę w sumpie.

 

47 minut temu, AnT napisał:

Sinice . może za dużo dozujesz dodatków do wody . 

Odstaw dodatki przy takiej małej obsadzie , zostań przy podstawach .

Na dodatki przyjdzie pora . 

Podmiany plus czysty balling  i ten plankton w żelu ale małe dawki ( a pro po od jakich zacząłeś ? ) 

 

Plankton w żelu zaczynałem od dawki 0,8ml/dzien i zgodnie z zaleceniami producenta zwiększałem co pewien czas. To ile powinienem w takim wypadku go podawać?

Poza Ballingiem od Red Sea (KH+Ca+MG bez dodatków) nie podaję nic więcej. Mam już przygotowanego Ballinga od AF (ten z mikroelementami) ale jeszcze nie zacząłem go podawać.

Mam zaprzestać podawania Nopoxa? Boję się, żeby znowu NO3 nie wróciło mi do wysokich wartości jakie miałem wcześniej przez długi czas.


Akwarium 500L [brutto]. Filtracja: odpieniacz OCTO Regal 200-S, rollermat RedSea Reefmat 1200, media LR + Kulki + Life Bio Fil, Algae Scrubber DYI. Sprzęt: pompa obiegowa OCTO VarioS 8, cyrkulacja 2x Ecotech VorTech MP40qd + AI Orbit4, oświetlenie Orphek Atlantik iCon + 2x OR3 Blue Sky 90, reaktor wapnia OCTO CalReact 200 + Kamoer FX-STP2, komputer Neptune Systems Apex + Trident. 

https://nano-reef.pl/forums/topic/108597-360l-moja-pierwsza-rafa/

https://nano-reef.pl/forums/topic/121977-500l-fafarafa-ver2/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.