Skocz do zawartości
Tata

Maxpect Recurve + Orphek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Tak się przy niedzieli nudzę i wymyśliłem żeby do lampy Maxpect Recurve dołożyć dwie belki Orphek OR3.

Mam do Was pytanie jakie belki? Czy dwie Reef Day Plus czy dwie Blue Plus czy po jednej?

Pozdrawiam

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na pewno nie dał dwóch reef day. Blue plus pięknie podbijają kolory, ale światło jest mocno niebieskie - jeśli możesz podbić kanał biały na maxpectie to pewnie będzie dobrze. Reef day + blue plus pewnie najlepiej wyjdzie, ale lampa musi być w miarę wysoko nad akwarium bo będzie widać pasma kolorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie myślałem o 2x BluePlus, bo niebieskiego nigdy za dużo, a kolory mogę podkręcić w Maxpect jak również biały kanał, który aktualnie mam na 30%.

Edytowane przez Tata (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja bym dał 2x blue plus, one mają w miarę równomierne rozmieszczenie diod - mam je 5cm nad taflą wody i świecą super, przy reef day musiałem wyciągnąć soczewki skupiające bo było widocznych kilka pasm kolorów - no, ale ciężko mieć o to pretensje, producent zaleca zawieszenie kilkanaście cali nad taflą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dołożyłem do siebie dwie blue plus  ale następne dwie zamówiłem blue sky maja do mnie przyjść jutro to jakaś nowość . Jak je podłączę mogę ci wrzucić zdjęcia jakie one dają światło 

Edytowane przez Hoom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok przyszły dwie nowe belki sky blue . Uważam ze zwykle blue plus są lepsze . Tu są tylko niebieskie ledy a w blue plus są wymieszane , są tam trzy rodzaje niebieskich 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie chyba stanie na dołożeniu T5 54W x 2.

Aktualnie mam przymocowane do Maxpecta 2 x T5 i jest OK, chciałem dołożyć Orpheka ale chyba zwiększę ilość T5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.