Skocz do zawartości
klocek1973

Lampa led na zamowienie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich mam pytanko czy ktos z was robil lampke na zamowienie jakie wasze sa opinie itd.A moze macie kogos aby polecic bede wdzieczny. ps widzialem kilka ogloszen na olx  ale nie jestem pewien czy sa godni polecenie :-)  i  czy lampaka bedzie sie dobrze sprawdzala w zbiorniczku 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, klocek1973 napisał:

Witam Wszystkich mam pytanko czy ktos z was robil lampke na zamowienie jakie wasze sa opinie itd.A moze macie kogos aby polecic bede wdzieczny. ps widzialem kilka ogloszen na olx  ale nie jestem pewien czy sa godni polecenie :-)  i  czy lampaka bedzie sie dobrze sprawdzala w zbiorniczku 

Powiem Ci z własnego doświadczenia nie widzę sensu kupowania lampy takiej. Jak samemu zrobisz ma to sens wiesz co masz zamontowane, wiesz jak zrobiłeś to wiesz jak naprawić... A myślisz ze jakiś Pan Zenek z Olx da Ci gwarancje dalej niż do bramy? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noo niestety tu musze przyznac racje :/

mialem robiona taka duza belke - 2 x 130cm w sumie mialo byc 200W wiekszosc Blue - chcialem zlamac duza ilosc bialego swiatla ktora ma Razor zeby jakos lepiej wykorzystac ta lampę.

w ciagu 3m - 4 krotnie bylem na poprawkach (zly kolor ledow, przepalone ledy itp) w koncu sie wkurzylem powiedzialem ze chce ten shit oddac - to byl duzy problem z odzyskaniem kasy (dopiero wzmianka o US pomogla). a na koniec jeszcze zmierzylem lampe - miala 130 W i koles mi mowil ze tak ma byc :D Takze nie polecam czlowieka z Wroclawia :)

a inny np. wycenil mi taka lampe na 2500zl - co np przy cenie Maxspecta czy Reefleda wcale nie jest super ceną. Finalnie kupilem uzywane Hydry - (chociaz z jedna zostalem troche oszukany i sie bawie z jej naprawa, wiec nie zawsze jest rozowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza w sytuacji kiedy można wziąć raty 0% na allegro. I mieć spokój, bez kompromisów na długo.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to zastanawia jak Ci ludzie wyceniaja swoja prace za taką lampę bo jak policzyłem czas na sam montaż. Nie licząc czasu na pomysł projekt to jakbym to miał komuś wycenić to by poszedł kupił gotowca ;) Sam z ciekawości jednego asa podpytałem o lampę to nie dość ze ewidentnie leciał jednym utartym schematem i miał problem ze zrozumieniem co chce to smiesznie tanio policzył z mojej perspektywy no chyba ze lampa sama się składa ;P 

Prostą lampe ledową na gotowym sterowniku jest w stanie zrobić praktycznie każdy no chyba ze ktoś ma problem odróżnić płaski od krzyżaka to wtedy nie powinien próbować ;P

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ta co ja mialem zrobiona to faktycznie dalbym rade sam wykonac. Kontroler 5 czy 6 kanalowy, kazdy kanal mial swoj kabelek, wszystkie ledy byly polaczone szeregowo (dlatego jak jedna padala to mi caly kanal nie dzialal :/), bez chlodzenia bez zadnych driverow ani innych rzeczy - to faktycznie wygladalo prosto. Tylko trzeba kupic i dociac profil aluminiowy i miec plexi i silikon do zaklejenia tego i tyle w sumie. No ale mi to nie podzialalo - wiec moze to jednak nie jest idealny sposob robienia lamp ;) Mam taka lampe samorobke, z ktora kupilem akwarium - kawal lampy i duzo innych elementow poza ledami i to mi swiecilo dlugo (wlasciwie dalej swieci, tylko lezy gdzies na strychu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@sith 114 Prostą lampe ledową na gotowym sterowniku jest w stanie zrobić praktycznie każdy no chyba ze ktoś ma problem odróżnić płaski od krzyżaka to wtedy nie powinien próbować ;P

Tez tak myślę właśnie zacząłem kupować części do mojej nowej lampy . Będzie to coś 500W w ledach i 4X80W świetlówki. Największy problemem będzie w doborze ledów , ale  po co jest forum , będę pytał.

Pozdrawiam

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, JerzyB napisał:

Witam

@sith 114 Prostą lampe ledową na gotowym sterowniku jest w stanie zrobić praktycznie każdy no chyba ze ktoś ma problem odróżnić płaski od krzyżaka to wtedy nie powinien próbować ;P

Tez tak myślę właśnie zacząłem kupować części do mojej nowej lampy . Będzie to coś 500W w ledach i 4X80W świetlówki. Największy problemem będzie w doborze ledów , ale  po co jest forum , będę pytał.

Pozdrawiam

 

 

Spoko Jurek to nie offtop tutaj będzie na poważnie także pomożemy :) Także pytaj śmiało w elektronice siedzę na codzień teoretycznie ;) 

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sith114 napisał:

Spoko Jurek to nie offtop tutaj będzie na poważnie także pomożemy :) Także pytaj śmiało w elektronice siedzę na codzień teoretycznie ;) 

@sith 114 Dziękuję , to będzie w nowym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.