Jump to content
any1977b

Prośba o poradę

Recommended Posts

Witam serdecznie.Mam ogromną zagwozdkę dot.piasku,a dokładnie argonitowego.Jestem w trakcie przesiadki na 650l ( ostatnie już :) tydzień temu zalane,skała część ze starego baniaczka,część suchej MR moczonej miesiąc w solance i kilka kawałków RRR.Po przegrzebaniu forum i opinii kupiłem piasek argonitowy 3mm,płukałem trzy dni,moczony też w ro i teraz dopadła mnie wątpliwość,czy się nada,jak na taki piasek rozgwiazdy,babka itp. Mam też wątpliwości co dalej robić,wsypię jeśli coś już na dniach i co dalej,wlałem bakterie special blend,świecę umiarkowanie ale kompletnie niewiem jakto będzie dojżewać,taka mieszana skała i ten piasek? Może ktoś tak startował,coś podpowie bo trochę się martwię i co z tym piaskiem,sypsć czy nie.pozdrawiam.

20210722_230014_resize_22.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nada się. Ja mam piasek granulacji 3mm. Babka i rozgwiazda dają radę. Granulacja dobra jak masz silne cyrkulatory to jest zaleta, że nie zwiewa piasku. Wadą tak dużej granulacji jest to że pomiędzy żwirkiem zbiera się syf i trzeba go często wzruszać jak i odmulać. Kolejną wadą dla niektórych jest to że ma tendencję pokrywać się glonem wapiennym, więc z czasem część będzie w kolorze różowym. Aragonit ma właściwości buforujace i z czasem będzie go ubywać, ale to bardzo niewiele. Piasek opłukaj dokładnie kilkanaście razy pod kranem a następnie 1-2 razy w wodzie osmotycznej lub starej solance bo bardzo pyli. Mleka w wodzie nie unikniesz i lekkie zamglenie będzie się utrzymywać od 2 dni do tygodnia.


Akwarium: 540l(150x60x60). Obieg: Aqua Nova 9000. Cyrkulacja: Jebao SDW -16, Jebao SOW -15, Jebao RW8, Tunze 6045. Odpieniacz: TWISTMAN OB 200 EXT V2 . Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor. Lampa: ATI Sunpower 8x54wT5.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super,dzięki więc dziś zasypuję.tak zauważyłem że od silnego mieszania jakby sie ścierał i pylił znowu.ok dzięki za poradę,sypie.a jak z bakteriami,dodawać coś?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spokojnie argonit możesz mieć, przynajmniej babka tak nie rozsypię piachu.

Ja mam gratulacje mieszaną 2-4, 3-5 i wszystko ok *)


 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.