Skocz do zawartości
Margolee

Turbo, trochus, czy inny ślimak.

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem aktualnie na wczasach i wybadałem takie oto ślimaczki. Są ich setki, jak nie tysiące.

Jak uważacie coś ala Turbo, Trochusy? Podeszły by do naszych akwarii.

20210801_144146.jpg

20210801_144208.jpg

Mega mi przypomina tego. Co sądzicie?

Screenshot_20210801-180904_Chrome.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
16 godzin temu, Margolee napisał:

Podeszły by do naszych akwarii.

Nie podejdą. Jest zakaz ograbiania miejscowych plaż. Nawet piasku nie możesz przewieźć ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, =Fresz= napisał:

Nie podejdą. Jest zakaz ograbiania miejscowych plaż. Nawet piasku nie możesz przewieźć ;) 

To że jest zakaz to wiem. Zakazu tylko nie mają Ci co na tym zarabiają.

Według mnie to jakiś Turbolot i powinien się nadać.

Mam zamówione jak wróce 10 Turbo i Trochusów to porównam z tymi co dostaną obywatelstwo Polskie. A co mi tam.

Akwarium czeka na ekipe sprzątającą to będą jak znalazł.

Edytowane przez Margolee (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Margolee napisał:

To że jest zakaz to wiem ... to porównam z tymi co dostaną obywatelstwo Polskie. A co mi tam.

Kwintesencja :outtahere:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Margolee napisał:

Mam zamówione jak wróce 10 Turbo i Trochusów to porównam z tymi co dostaną obywatelstwo Polskie. A co mi tam.

Nic poza tym że za chwilę będzie post o niesprawiedliwości społecznej, o złodziejach z wiejskiej i bandytach w mundurze, a Ty będziesz miał wpis w karcie karnej - jeśli jesteś poza granicami i łapiesz się na ustawę o CITES.

Uwierz mi na słowo - nie warto - koszty sądowe wyniosą Ciebie drożej niż to warte.

No chyba że jedziesz samochodem - wtedy masz szansę.

Co nie zmienia faktu że i tak będziesz osobą pokroju zwykłego złodzieja.

Zastanów się czy warto.

 


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, dale napisał:

Nic poza tym że za chwilę będzie post o niesprawiedliwości społecznej, o złodziejach z wiejskiej i bandytach w mundurze, a Ty będziesz miał wpis w karcie karnej - jeśli jesteś poza granicami i łapiesz się na ustawę o CITES.

Uwierz mi na słowo - nie warto - koszty sądowe wyniosą Ciebie drożej niż to warte.

No chyba że jedziesz samochodem - wtedy masz szansę.

Co nie zmienia faktu że i tak będziesz osobą pokroju zwykłego złodzieja.

Zastanów się czy warto.

 

Wiedziałem że tak będzie, post o identyfikacji a jak to zawsze My Polacy włącza się nam sprawiedliwość i pouczanie oraz przyswajanie swoich racjii. Już się z tym spotykam poraz setny na tym forum. Troszke to żenujace, no ale my chyba tak mamy.

Tak jeżdzę co roku samochodem i jedynie co sie w tym roku zmieniło to to że na granicy poproszono mnie o certyfikad covid haha.

Dobra dziękuję wszystkim za rady nawet nie na temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
9 minut temu, Margolee napisał:

Wiedziałem że tak będzie, post o identyfikacji a jak to zawsze My Polacy włącza się nam sprawiedliwość i pouczanie oraz przyswajanie swoich racjii. Już się z tym spotykam poraz setny na tym forum. Troszke to żenujace, no ale my chyba tak mamy.

Nie żenujące, a prawdziwe i moralne. Skoro pytasz o identyfikację i czy by podeszły do naszych akwariów to dostałeś prawidłową i na temat odpowiedź. Raz się uda a za dziesiątym nie, tak działają przemytnicy :P  

Po to jest ta ustawa CITES żeby tacy jak Ty nie rozwalili natury do końca.

O takim jak Ty ostatnio było w TV :)

https://tvn24.pl/swiat/chorwacja-polak-odlawial-przyszynki-szlachetne-w-adriatyku-postepowanie-policji-5156566

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, =Fresz= napisał:

Nie żenujące, a prawdziwe i moralne. Skoro pytasz o identyfikację i czy by podeszły do naszych akwariów to dostałeś prawidłową i na temat odpowiedź. Raz się uda a za dziesiątym nie, tak działają przemytnicy :P  

Po to jest ta ustawa CITES żeby tacy jak Ty nie rozwalili natury do końca.

O takim jak Ty ostatnio było w TV :)

https://tvn24.pl/swiat/chorwacja-polak-odlawial-przyszynki-szlachetne-w-adriatyku-postepowanie-policji-5156566

Tacy jak Ty- dobre. Za 10 ślimaków trafisz do piekła. A Ci co tonami ściągają i biją na tym kaske są super.

Nigdy nie sprzedałeś szczepki swojego korala Fresz? Ooo, czyli jednak  zaliczasz się do tych jak Ja. I tak szczerze to chyba każdy morszczak hehe.

Podzienkowałbym za identyfikacje ale takowej nie było.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Teraz, Margolee napisał:

Tacy jak Ty- dobre. Za 10 ślimaków trafisz do piekła. A Ci co tonami ściągają i biją na tym kaske są super.

Nigdy nie sprzedałeś szczepki swojego korala Fresz? Ooo, czyli jednak  zaliczasz się do tych jak Ja. I tak szczerze to chyba każdy morszczak hehe.

Podzienkowałbym za identyfikacje ale takowej nie było.

 

Z takim podejściem jak Ty osób jest dużo więcej, wcześniej link. Czy do piekła to już "góra" jest od tego haha

Powtórzę się po raz kolejny odnośnie ustawy CITES która ogranicza i nakłada konkretne ustalenia odnośnie obrotu koralowcami. Ostatnio był import który został zatrzymany co pokazuje że system działa. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, =Fresz= napisał:

Po to jest ta ustawa CITES żeby tacy jak Ty nie rozwalili natury do końca.

A to Turbo albo Trochusy są na CITES? Jakoś znaleźć nie mogę....

https://speciesplus.net/species#/taxon_concepts?taxonomy=cites_eu&taxon_concept_query=&geo_entities_ids=&geo_entity_scope=cites&page=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, klossowski napisał:

Też to sprawdzałem hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.