Jump to content
pj007

CZDA i balling AF

Recommended Posts

Pytanie czy ktoś porównywał prochy CZDA i Aquaforestu ?

Jak to wygląda ze stężeniem docelowych pierwiastków.

Czy Ca z CZDA jest tak samo stężony jak ten w prochach AF ? i analogicznie Mg i KH ?

Pytam ponieważ planuje korzystac z strongów AF w połaczeniu z prochami CZDA z tym że nie chciałym testować dawek które mam obcykane z AF.

Owszem mogę zrobić roztwory np. litrowe i testami kropelkowymi wykonać testy by porównać zawartośc pierwiastków które mnie interesują.

Ja tak prowadzę akwarium. Prochy CZDA (wapń bezwodny, magnez sześciowodny, wodorowęglan sodu). Do tego SBS i Strongi od Aquaforest. Wszystkie płyny leję po równo obecnie idzie 7x26ml każdego z 3 płynów na dobę. Co daje prawie 1,3 litra na tydzień. Ja mieszam Ca z Mg. Stężenie jest podobne ale nie identyczne. Różnica niewielka jest. Także dawkę będziesz musiał dostosować.

Edited by Steron (see edit history)

Akwarium: 540l(150x60x60). Obieg: Aqua Nova 9000. Cyrkulacja: Jebao SDW -16, Jebao SOW -15, Jebao RW8, Tunze 6045. Odpieniacz: TWISTMAN OB 200 EXT V2 . Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor. Lampa: ATI Sunpower 8x54wT5.

Moje szkiełko pobiera 82 ml dziennie każdego płynu zrobionego z prochów od AF.

Ja KH od początku mam z allegro, SBS od af, ca początkowo af, teraz z allegro, magnez - jakiś "zdobyczny", a teraz jeszcze wprowadzam siarczan magnezu z alegro... To wszystko niezależnie od opakowania jest to samo. To samo z "cz.d.a" vs "czysty", nie robi to żadnej różnicy. Ważniejsze jest, żeby to był sklep chemiczny, a nie "Janusz", co Ci sprzeda sól drogową.

Edited by Słony leszcz (see edit history)

8 godzin temu, pj007 napisał:

Czy Ca z CZDA jest tak samo stężony jak ten w prochach AF ? i analogicznie Mg i KH ?

ja bym zadał odwrotne pytanie a mianowicie

czy AF jest tak samo dobry jak prochy czda :playing

Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

Tutaj nie tyle kwestia jakości ballinga af a użycie ich strongow które mimo wszystko działają poprawnie.