Skocz do zawartości
Tomek1987

Aqua connect

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam lampę aqua connect na swietlowkach t5, ,pytanie czy daloby ja rade przerobic na lampe ze swietlowkami ledowymi? Dlugosc swietlowek 85 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli jakieś konkretne świetlówki? Dlaczego chcesz ją przerabiać?


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Darek85 napisał:

Masz na myśli jakieś konkretne świetlówki? Dlaczego chcesz ją przerabiać?

Chodzi mi o wybarwienie zwierzątek, widziałem pod ledami i jest przepaść w stosunku do tego co daje t5

46 minut temu, Darek85 napisał:

Masz na myśli jakieś konkretne świetlówki? Dlaczego chcesz ją przerabiać?

Chodzi mi o wybarwienie zwierzątek, widziałem pod ledami i jest przepaść w stosunku do tego co daje t5

Wlasnie szukam tych ledowych swietlowek i nie moge znaleźć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.11.2021 o 11:35, Tomek1987 napisał:

Witam, mam lampę aqua connect na swietlowkach t5, ,pytanie czy daloby ja rade przerobic na lampe ze swietlowkami ledowymi? Dlugosc swietlowek 85 cm

Przerobić da radę . I masz 2 proste wyjścia kupić tuby Led aquaela , sery , Arcadia ma też , wywalić świetlówki i zastąpienie je tubami co moim zdaniem nie będzie ciebie satysfakcjonować ze względu na jakość i kolor światła Lub dołożyć belki na przód i tył co zwiększy ilość światła i pozwoli podkreślić kolor . 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Tomek1987 napisał:

Obawiam sie ze przy 239 watach z t5 ledy znikna

Bo tak będzie . W tej chwili masz lampę co oświetla równomiernie zbiornik , światło możesz regulować przez zmianę świetlówek w zależności od twoich upodobań , ale efektu fluo nie będzie . Pod niebieskimi ledami za to już tak . Więc efekt był by rano i wieczorem . Możesz też 2 zewnętrzne świetlówki wywalić i dać dwie niebieskie belki orphek lub coś podobnego powinno bardziej przypaść tobie do gustu .

Edytowane przez Ariel (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Ariel napisał:

i dać dwie niebieskie belki orphek lub coś podobnego powinno bardziej przypaść tobie do gustu .

No właśnie...

Na początek, dodaj na przód jedną belkę orpheka - niebieską, pod kątem ok. 45 stopni - od krawędzi bliższej do Ciebie, skierowaną do środka akwarium, tak by odbite światło świeciło w stronę przedniej szyby. I jeśli efekt się spodoba, idź w tą stronę.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://erybka.pl/product-pol-17753-APE-LED-T85PSM-16-Marine-B-16W.html

Tu masz gotowca jednak według mnie to zła droga. Ja dołożył bym do twojej lampy jakiś panel led. Poszperaj tu

https://led-byt.pl/pl/p/Panel-LED-80cm-30W-do-akwarium-morskiego/894

 

PS.

Tak długo odpisywałem że koledzy wyżej zdążyli napisać praktycznie to samo...

Edytowane przez Darek85 (wyświetl historię edycji)

Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Darek85 napisał:

https://erybka.pl/product-pol-17753-APE-LED-T85PSM-16-Marine-B-16W.html

Tu masz gotowca jednak według mnie to zła droga. Ja dołożył bym do twojej lampy jakiś panel led. Poszperaj tu

Właściwa będzie tu :)

https://www.coralhouse.pl/orphek-oswietlenie-led-rafy-or3-blue-plus-90cm~p274940


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, dale napisał:

No właśnie...

Na początek, dodaj na przód jedną belkę orpheka - niebieską, pod kątem ok. 45 stopni - od krawędzi bliższej do Ciebie, skierowaną do środka akwarium, tak by odbite światło świeciło w stronę przedniej szyby. I jeśli efekt się spodoba, idź w tą stronę.

Zrób tak jak dale napisał , belka którą dodasz powinna mieć tylko niebieskie diody , pełne spektrum nie przyniesie pożądanego efektu . Jak dodasz Belkę ustaw by to ona pierwsza się zapalała i gasła ostatnia . Powinno być dobrze , jeszcze póżniej możesz ze świetlówkami pokombinować jeśli masz zbyt biało w baniaku . U mnie w dzień jest biało ale wieczorem i rano niebiesko , mam 4 świetlówki i ledy . Ledy zapalają się pierwsze i gasną ostatnie i mam to co ty chcesz osiągnąć .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.