Skocz do zawartości
Jakijaja

Reefer 250+kessil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kompletuje sprzet do nowego reefera 250,w temacie oswietlenia padlo na kessile I tu pytanie czy lepiej kupic 2x 360we tuna blue I skrecic lampy czy kupic 2x160we tuna blue?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Jakijaja napisał:

Witam, kompletuje sprzet do nowego reefera 250,w temacie oswietlenia padlo na kessile I tu pytanie czy lepiej kupic 2x 360we tuna blue I skrecic lampy czy kupic 2x160we tuna blue?

Jakie koralowce chcesz trzymać w tym zbiorniku, że widzisz potrzebę skręcania A360? 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Docelowo chciałbym kilka lpsow miec typu euphylie Lobo acany... widziałem kilka postów gdzie osoby świecą 160we i wygląda wszystko ok. Jednak roznica w cenie nie jest kolosalna i nie wiem czy nie lepiej kupic mocniejsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Luigi napisał:

Lepiej kup A360X jest to nowsza wersja. Wolałbym kupic mocniejsz i nowsze.

 

I głośniejsze :D . 

 

2 godziny temu, Jakijaja napisał:

Witam, kompletuje sprzet do nowego reefera 250,w temacie oswietlenia padlo na kessile I tu pytanie czy lepiej kupic 2x 360we tuna blue I skrecic lampy czy kupic 2x160we tuna blue?

Podobają się tobie lampy bo ????

1) małe ? 
2) rośnie wszystko ? 
3) kolor / bliki ? 
Przepraszam , że zapytałem . Ale wcześniej również koniecznie chciałem mieć te kesile , ze względu na wygląd i bliki . Ale przeszło mi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma 160we i wlansie bliki robią wrażenie..  kolory jak to kolory każdy ma inne gusta... i kazdy ustawi pod siebie... rosnąć chyba rośnie ;) plus chyba mało awaryjne co też jest na plus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Jakijaja napisał:

Znajomy ma 160we i wlansie bliki robią wrażenie..  kolory jak to kolory każdy ma inne gusta... i kazdy ustawi pod siebie... rosnąć chyba rośnie ;) plus chyba mało awaryjne co też jest na plus

Nowe są dużo głośniejsze . Ceny nie mają małej a oświetlenie punktowe , przy dobrze zarośniętym baniaku to porażka . W cenie 2 nowych kesili masz 2 philips . Oświetlą baniak równomiernie , mocy zbyt wiele i cisza . Lub drożej ATI . Jak nie Led to taniej używana , chybryda również w przystępnej cenie . A ledy na ebay dostaniesz naprawdę w dobrej cenie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że piszesz o philips gen 2 a nie philips x2 ? Ciekawa lampa, szczerze nie widziałem wcześniej... używasz? Ati t5 jakoś mi nie leży wolałbym led ewentualnie led+t5. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Jakijaja napisał:

Rozumiem że piszesz o philips gen 2 a nie philips x2 ? Ciekawa lampa, szczerze nie widziałem wcześniej... używasz? Ati t5 jakoś mi nie leży wolałbym led ewentualnie led+t5. 

Znajomi mają , zawsze jak ich odwiedzam to baniak dobrze wyglada . Sam mam giesemann 185W Led i 4x24W t5 . Ale jak bym jeszcze raz lampę kupował to raczej zdecyduje philips gen 2

Edytowane przez Ariel (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Ariel napisał:

Znajomi mają , zawsze jak ich odwiedzam to baniak dobrze wyglada . Sam mam giesemann 185W Led i 4x24W t5 . Ale jak bym jeszcze raz lampę kupował to raczej zdecyduje philips gen

A jakiego giesemann posiadasz? 


ReefMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa lampa .. na yt dużo filmików ale głównie spoza pl I mało relacji z życia akwarium pod tą lampa a dużo reklamowych/testowych co do natężenia światła i ustawień... baniak ma mieć 90x60 cm wiec pokrycie wychodzi wręcz idealnie jak na 1 taka lampę... moze jest ktoś kto posiada i może sie wypowidziec cos wiecej?  Kolejna sprawa philips to potentat w temacie oswietlenia ale ze robi lampy pod akwaria morskie nie wiedziałem...

Edytowane przez Jakijaja (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, rumik21 napisał:

A jakiego giesemann posiadasz? 

Nowy model Vervve plus i stellar . Z lamp jestem bardziej niż zadowolony . Po prostu jak miał bym brać sam Led to philips .

 

13 minut temu, Jakijaja napisał:

Ciekawa lampa .. na yt dużo filmików ale głównie spoza pl I mało relacji z życia akwarium pod tą lampa a dużo reklamowych/testowych co do natężenia światła i ustawień... baniak ma mieć 90x60 cm wiec pokrycie wychodzi wręcz idealnie jak na 1 taka lampę... moze jest ktoś kto posiada i może sie wypowidziec cos wiecej?  Kolejna sprawa philips to potentat w temacie oswietlenia ale ze robi lampy pod akwaria morskie nie wiedziałem...

lampy na rynku są już długo i jest to już ich druga generacja . Znam kilka osób co mają te lampy .

Edytowane przez Ariel (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo ludzi pisze o punktowym oświetleniu i jego mankamentach ale jak się patrzy na zbiorniki w USA to tam większość zbiorników na takim świetle jest i dobrze wygląda. Co do Kessil polecam mam od wielu lat użytkowałem 160 w takim samym zbiorniku i było ok natomiast myślę że lepszą opcją są A360X bo będziesz mógł je wsadzić do większego zbiornika w przyszłości i na pewno łatwiej też je sprzedaż dodatkowo jest tam lepszy sterownik który daje dużo więcej możliwości. Poza tym potwierdzam o fakt trwałości i bezawaryjności oczywiście przy zachowaniu konserwacji wg zaleceń producenta. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Punktowe ale przy długości zbiornika 90/100cm mysle ze i tak pokrycie byłoby ok ... skale tez mysle uformować na 2 wyspy połączony i centralnie nad nimi kessile, trochę ludzie narzekają jednał na głośność 360X. Natomiast nie skreślam Philipsa gdyż ta opcja tez wygląda sensownie! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy 360x są głośne bo ich na żywo nie widziałem natomiast mam obecnie AP9x to praktycznie te same lampy tylko inna obudowa i nie uważam że jest głośna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, @mirek napisał:

Nie wiem czy 360x są głośne bo ich na żywo nie widziałem natomiast mam obecnie AP9x to praktycznie te same lampy tylko inna obudowa i nie uważam że jest głośna.

Ledy masz te same , ale zupełnie inna lampa . Łatwiej jest ją schłodzić niż mały pipek z dużą mocą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Sam posiadam Kessila A500x i jest bezgłośna totalna cisza.

Świeci nad kostką 65x65x55cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci juz pisałem  idz w hybryde, jechałem na 2 kessil a360w  I belce rf wszystko  na 100% rozkrecone w reefer 350 wygląd super wzrostu brak teraz swieci ati hybryda 4x54 3x75  i naprawdę  nie ma co gadać  po 3 tyg widzę mega różnice minus to temperatura w akwarium  podnosi się o 1C° do 1.5C° :D

A tak btw gisseman  wypusil nowa vervve 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej stanie na hybrydzie i trochę większym niż zakładałem akwarium:) aczkolwiek za wszystkie sugestie bardzo dziękuję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.01.2022 o 19:06, REEFEK napisał:

Ja Ci juz pisałem  idz w hybryde, jechałem na 2 kessil a360w  I belce rf wszystko  na 100% rozkrecone w reefer 350 wygląd super wzrostu brak teraz swieci ati hybryda 4x54 3x75  i naprawdę  nie ma co gadać  po 3 tyg widzę mega różnice minus to temperatura w akwarium  podnosi się o 1C° do 1.5C° :D

A tak btw gisseman  wypusil nowa vervve 

vervve jest już długo , wiem bo mam . Ma inne ledy i jest niebiesko a nie fioletowo . Lampy są konkretne , ale tak jak ty mam hybrydę . Vervve 185W i t5 giesemann  stellar 4x24W przy Aqua medic 300xd , biorąc pod uwagę pokrycie , rozłożenie światła i moc to można zapomnieć przy punktowych leach . Da się , ale to dużo lamp / cena . Philips/ ATI 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.02.2022 o 22:54, Ariel napisał:

vervve jest już długo , wiem bo mam . Ma inne ledy i jest niebiesko a nie fioletowo . Lampy są konkretne , ale tak jak ty mam hybrydę . Vervve 185W i t5 giesemann  stellar 4x24W przy Aqua medic 300xd , biorąc pod uwagę pokrycie , rozłożenie światła i moc to można zapomnieć przy punktowych leach . Da się , ale to dużo lamp / cena . Philips/ ATI 

Mam na myśli g3 ten model chyba niedawno  wyszedł? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, REEFEK napisał:

Mam na myśli g3 ten model chyba niedawno  wyszedł? 

Sorki , widzę że kilka dni temu wyszedł nowy model , właśnie ten co piszesz G3 . To jest trzecia generacja lamp vervve . Ja mam drugą . 

Ps : mają inne programowanie , ta nowa ma 15W mniej . Ledy by trzeba było porównać co się zmieniło 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Ariel napisał:

Sorki , widzę że kilka dni temu wyszedł nowy model , właśnie ten co piszesz G3 . To jest trzecia generacja lamp vervve . Ja mam drugą . 

Ps : mają inne programowanie , ta nowa ma 15W mniej . Ledy by trzeba było porównać co się zmieniło 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, REEFEK napisał:

 

Refek popatrz na na parr , stosunek starej do nowej , ledy się różnią , programowanie Bluetooth i Wifi , nowe tańsze od starego , jeszcze nowe lampy nie bardzo dopracowane , ale firma jest spoko i będzie pomoc i wymiana szczęści. Mojej narazie nie wymienię , póki się nie zjara  . Lubię ten sprzęt co mam , ma potencjał . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Ariel napisał:

Refek popatrz na na parr , stosunek starej do nowej , ledy się różnią , programowanie Bluetooth i Wifi , nowe tańsze od starego , jeszcze nowe lampy nie bardzo dopracowane , ale firma jest spoko i będzie pomoc i wymiana szczęści. Mojej narazie nie wymienię , póki się nie zjara  . Lubię ten sprzęt co mam , ma potencjał . 

Zgada się,ja jak już pisałem ja narazie  zostaje przy ati,może kiedyś coś zmienię  musze tylko pomyśleć latem o jakimś chłodzeniu bo t5 niezle grzeją 

Może kiedyś skusze się na stratona albo rf 

Jak narazie nigdy  i tak korale  ie rosły jak pod hybryda więc nie kombinuje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.