Skocz do zawartości
Lukash

Akwarium 120l 75x40x40 przymiarka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym zrobić przesiadkę z 54l na 120 jak w temacie. Myślę nad kwestią filtracji. Kusi mnie sump ale nie wiem jak się do tego zabrać. Czy istnieje możliwość aby rury do spływu i powrotu wody były poza głównym akwarium? Mam już zbiornik i nie chciałbym w nim wiercić ani niczego wklejac

Edytowane przez Lukash (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spacer.png


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w 105 l, którą zalałem 9 grudnia 2021 mam FZN 3 z ceramiką, life bio fil'em  i watą i jestem zadowolony :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Wojdl napisał:

Ja w 105 l, którą zalałem 9 grudnia 2021 mam FZN 3 z ceramiką, life bio fil'em  i watą i jestem zadowolony :D

Nie chce być mało delikatny, ale przez brak sumpa masz bardzo ograniczone możliwości i mogę się założyć że za pół roku albo będziesz zmieniał system, albo akwarium wyląduje na olx. No chyba że zaliczysz się do tego 1% którzy idąc trudniejszą drogą, mają ładne akwaria :)

22 godziny temu, Lukash napisał:

Czy istnieje możliwość aby rury do spływu i powrotu wody były poza głównym akwarium?

Tak, @Chrusciik dobrze podpowiada, choć ja bym jednak wyciął miejsce pod grzebień, dokleił komin zewnętrzny i miał setup, byc może docelowy.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie wiem jak takie pudełko działa. Byś musiał się kogoś spytać kto ma. U góry jest taki wężyk którym musisz zassać wodę. 
Ja bym wywiercił albo wyciął  jak pisze @dale. Też się bałem, że mi pęknie i bardzo długo się za to zabierałem :P  A to jest takie łatwe, że każdy sobie poradzi. Zwykłe otwornice diamentowe ( ja dałem 100zł za zestaw 10szt chyba różne wielkości). Idzie jak w masełku :)

Jak nie wiesz co i jak mogę Ci wszystko wytłumaczyć po kolei co zrobić :) Jak pokleić itp itd 

Edytowane przez Chrusciik (wyświetl historię edycji)

Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Chrusciik napisał:

Tylko nie wiem jak takie pudełko działa. Byś musiał się kogoś spytać kto ma. U góry jest taki wężyk którym musisz zassać wodę. 
Ja bym wywiercił albo wyciął  jak pisze @dale. Też się bałem, że mi pęknie i bardzo długo się za to zabierałem :P  A to jest takie łatwe, że każdy sobie poradzi. Zwykłe otwornice diamentowe ( ja dałem 100zł za zestaw 10szt chyba różne wielkości). Idzie jak w masełku :)

Jak nie wiesz co i jak mogę Ci wszystko wytłumaczyć po kolei co zrobić :) Jak pokleić itp itd 

Powiem tak, mam miejsce na sumpa ale nie wiem zbytnio jak się za to zabrać. Komin i przegrody w sumpie wkleje, otwory też pewnie jakoś dam radę wywiercić ale to czarna magia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Lukash napisał:

Powiem tak, mam miejsce na sumpa ale nie wiem zbytnio jak się za to zabrać. Komin i przegrody w sumpie wkleje, otwory też pewnie jakoś dam radę wywiercić ale to czarna magia :D

Poczytaj sobie podobne tematy dla nowicjuszy. Jest tego masa. Będziesz wiedział jak zrobić hydraulikę, jakie otwory zrobić, jak duży sump itp.
Ja przerobiłem kilkanaście tematów zanim wywierciłem pierwszą dziurę w akwarium :P


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Chrusciik napisał:

Poczytaj sobie podobne tematy dla nowicjuszy. Jest tego masa. Będziesz wiedział jak zrobić hydraulikę, jakie otwory zrobić, jak duży sump itp.
Ja przerobiłem kilkanaście tematów zanim wywierciłem pierwszą dziurę w akwarium :P

Zastanawiam się jeszcze nad panelem 10cm. Kurcze postawienie malucha na kaskadzie było łatwiejsze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Lukash napisał:

Zastanawiam się jeszcze nad panelem 10cm. Kurcze postawienie malucha na kaskadzie było łatwiejsze :D

No panel zrobisz szybciej i taniej :) Od Ciebie zależy czy nie szkoda Ci miejsca. Jak panel to chyba z boku? Bo i tak masz już wąskie akwarium. Będzie tylko 40cm na rozplanowanie przegród. Włożysz pompę, grzałkę, trochę waty, ceramiki... Później jakiś odpieniacz (o ile wejdzie). Wszystko na styk.

Rób sumpa. Ile masz miejsca w szafce? Kupisz jakieś akwarium za 60-70 zł rurki pcv i powoli można działać. 


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod spodem mam miejsce na 80x40. Muszę brać się za lekturę... I za przemyślenia....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Lukash napisał:

Pod spodem mam miejsce na 80x40. Muszę brać się za lekturę... I za przemyślenia....

Czytaj czytaj :) Wsadzisz tam sumpa prawie litrarzem podobnym do Twojego akwa. To ja przy 250litrach mam tylko 74L sumpa :P


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko obawiam się ponownego dojrzewania przy potrojeniu litrażu.... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Lukash napisał:

Tylko obawiam się ponownego dojrzewania przy potrojeniu litrażu.... 

A to w tym temacie to już nie pomogę :D Nigdy nie robiłem przesiadki na większe więc nie wiem jak to wygląda. Ale masz już coś skały i wodę z mniejszego więc to dojrzewanie może być krótsze tak mi się wydaje. 


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.