Skocz do zawartości
Konrad_Wwa

Stelaż drewniany jak stalowy

Rekomendowane odpowiedzi

Czy stelaż zrobiony z drewna, skręcony tak żeby wyglądem przypominał stelaż spawany wytrzyma obciążenie akwarium ok 60l, chodzi mi o taki stelaż jak ze zdjęcia, oczywiście przekrój kantówki dałbym np 40x40 z kantówki klejonej np. i skręcony na konfirmaty lub wkręty assy. Do tego pełny blat górny i dolny ze sklejki skręcony z konstrukcją

 

SAVE_20220202_195410.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytrzyma, a jak użyjesz blach montażowych, to nie będzie zabawy z frezowaniem kantówek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ma być na wysokości 70-75 cm to wytrzymać powinno. Ale Ja i tak bym dał chyba dla pewności 45x45


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysokość ok 90cm mogę dać 50x50 lub 60x40, do tego na jednym boku płytę spinająca górę i dół dla usztywnienia. Blachy montażowe raczej odpadają, słaba estetyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Konrad_Wwa napisał:

Wysokość ok 90cm mogę dać 50x50 lub 60x40, do tego na jednym boku płytę spinająca górę i dół dla usztywnienia. Blachy montażowe raczej odpadają, słaba estetyka

Trochę wysoko. Ostatnio takie kantówki trzymałem w ręce bo chciałem też stelaż zrobić z drewna. Nie byłem jakoś do nich przekonany (40x40):P Ale jak dasz 50x50 powinno być spoko. Fajnie jakbyś miał tą górną płytę 3,6 cm grubości. 


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę podjechać do sklepu i porównać 50x50 oraz 60x40, co do płyty górna i dolna ze sklejki 18mm, nie widzę sensu dawania podwójnej. Do tego tak jak pisałem na jednym z boków również dołożę sklejkę 18mm. Muszę podjechać do sklepu i przeliczyć, koszt stelaża metalowego w takich wymiarach ok 400 PLN bez malowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Konrad_Wwa napisał:

Muszę podjechać do sklepu i porównać 50x50 oraz 60x40, co do płyty górna i dolna ze sklejki 18mm, nie widzę sensu dawania podwójnej. Do tego tak jak pisałem na jednym z boków również dołożę sklejkę 18mm. Muszę podjechać do sklepu i przeliczyć, koszt stelaża metalowego w takich wymiarach ok 400 PLN bez malowania.

To drogo ten stelaż metalowy. 400 zł ode mnie chcieli za stelaż 100x50x70.
Z drewna wyjdzie z jakieś 200. Ostatnio sobie liczyłem. Zależy czym/na co będziesz to skręcał. Plus jakaś farba itp.
50x50 mają lepszy rozkład masy mi się wydaje. 


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje że sporo tym bardziej że bez żadnego malowania 

Farbę mam, konfirmaty też, także zostaje koszt drewna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Konrad_Wwa napisał:

Też mi się wydaje że sporo tym bardziej że bez żadnego malowania 

Farbę mam, konfirmaty też, także zostaje koszt drewna.

A jakbyś same nogi zrobił że stelaża metalowego i blat do nich przymocował? Ładnie by to wyglądało. Profil stalowy 30x30  1m kosztuje 16 zł. Pomalujesz na biało i gitara :)


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Chrusciik napisał:

A jakbyś same nogi zrobił że stelaża metalowego i blat do nich przymocował? Ładnie by to wyglądało. Profil stalowy 30x30  1m kosztuje 16 zł. Pomalujesz na biało i gitara :)

Czyli jak same nogi, bo nie za bardzo mogę to sobie zwizualizować:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skręcasz po prostu nogi z blatem takimi kątownikami 

 

59a841f082c04.jpg

Jak to wszystko poskrecasz i pomalujesz to będzie estetycznie wyglądało 


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Jak dla mnie to pod takie małe akwarium tylko stelaż metalowy z profila 20x20 lub 25x25. Jak chcesz takie coś jak ze zdjęcia. Jak zabudowujesz to możesz zrobić drewniany. Ostatni drewniany mialem zrobiony z kantowki 30x40mm i stało na nim 200l akwarium, także z masywnością kantówek nie przesadzaj. Obecnie mam stalowy z profila 30x30 i 300l akwarium, wygląda lekko i miejsca pod akwarium jest dużo. Jak sobie policzysz to się okaże że stalowy jest tańszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie, skręcanie na kątowniki odpada, to nigdy nie wychodzi równo.

Tak muszę przemyśleć ten stalowego, jakby nie trzeba było ciąć na 45 stopni żeby nie było dziur widać to może i miałby kto pospawać. Zobaczymy jak to wyjdzie, dzięki za rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.