Skocz do zawartości
drogba_37

Jebao SOW-20

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa dotyczy co prawda roślinnego, słodkowodnego (mam morskie, malawi i roślinniaka ;) ale tu jest chyba najwięcej użytkowników takich mocnych cyrkulatorów, więc tu postanowiłem zadać pytanie. Otóż na imieniny + urodziny od rodzinki zamówiłem cyrkulator, mówiłem jak byk JEBAO SOW-9 (ten model z wifi).  Dziś rano otwieram prezent a tam kolos JEBAO SOW-20 ;)

No nic mówię, testuje, zobaczymy. Odpaliłem w roślinnym, bo tu mi jest bardzo potrzebny (długość akwa 2,5 metry), wir masakra, 50% roślin powylatywało z podłoża, ryby pochowane w rogach....

Na szybko ustawiłem skręciłem ja na najniższy tryb, a i tak pralka, ustawiłem tryb nocny i tak wir bardzo duży. I tu moje pytanie bo cyrkulator w swojej specyfikacji ma od 1700 l/h do 20000 l/h. a więc teoretycznie w najniższym trybie plus do tego tryb nocny, pompa powinna leciutko smyrać. I teraz nie wiem, czy ja cos źle robię (to mój pierwszy taki mocny cyrkulator), czy cyrkulator zepsuty.

Tak jak pisałem akwarium, długie na 2,5, na drodze cyrkulatora nie ma roślin, są w 3 planie a cyrkulator na 1 planie i efekt jest taki że tak mocno daje czadu że odbija się przez te 2,5 metra od przeciwległej szyby i kładzie na wodzie rośliny w drodze powrotnej, tak chyba nie powinno być.

Najlepiej jak by tu zajrzał jakis uzytkownik tego diabła

Edytowane przez drogba_37 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny cyrkulator - RW20 z tym, że w morskim. Kupiłem go na OLX jako RW15.... z tym, że od RW15 to miał tylko  zewnętrzny magnes:). Mam akwa o długości 120 cm.Po pierwszym włożeniu do akwa, na najniższych obrotach robił mi wir tak, że nawet umieszczony przy dnie robił bąble wody na powierzchni. Chciałem go wymienić na 15. Poradzili mi na tym forum, aby opleść go tyrtytkami...zrobić taką siatkę. Trochę pomogło ale i tak mocno bujał wodą. Z tym, że jak z czasem zarósł trochę glonami wapiennymi to woda zaczęła wypływać trochę szerszym strumieniem i jest teraz ok.  Ale i tak po czyszczeniu przy najniższych obrotach przez pierwsze tydzień do połowy akwa jest pralka. Rośnie tam montipora, która pierwszy impet strumienia bierze na siebie a jej to nie przeszkadza. 

Nie wiem jak to będzie wyglądać z czasem w wodzie słodkiej i w akwa o długości 250 cm. Myślę, że i tak w okolicy 50 cm od tej pompy będzie mocny strumień wody. 

W takim długim akwa proponowałbym umieścić dwa małe cyrkulatory po przeciwnych stronach i zsynhronizować je naprzemiennie- będzie fajny efekt bujania.

A jeszcze przy roślinkach o długich cieńkich łodygach lub liściach (np Vallisnerie) efekt może być super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak zrobie chyba, mam 2 tygodnie na zwrot i raczej z tego skorzystam, czyli to minimalne 1700L/H to jakas ściema. bo akurat taki nieregulowany stary cyrkulator 2000l/h mam i połowy baa 20% takiej mocy nie ma

Edytowane przez drogba_37 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, drogba_37 napisał:

czyli to minimalne 1700L/H to jakas ściema

Nie koniecznie..... opróc ilości wody duże znaczenie ma jej prędkość. Wylatujące 1700 l/godz. może mieć taką moc (pęd), że doleci do drugiego końca akwa przekazując po drodze energię kinetyczną pozostałej wodzie w akwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak teraz , ale kiedyś jebao miało problem z mocą . Trzeba było zasilacz zmienić. 

Popatrz jeszcze na tryb pulsacyjny , wtedy aż tak nie dmucha .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja co prawda mialem sow 10, ale można było ja dosyć ładnie skręcić i w akwarium 50x40x35 nie robiła mocnego wiru, na minimum oczywiście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.