Skocz do zawartości
Nikola

Problem z koralami miękkimi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z koralami. Moje akwarium jest o pojemności 170l i woda w nim jest z filtra z osmozy pomieszana z solą Blue Greasure. Akwarium ma ponad miesiąc i startowało na bakteriach Colony Marine (te śmierdzące). Aktualnie w wodzie jest 7 korali miękkich i jedna rybka nemo. Problem jest taki że korale zaczynają blednąć i się nie pompują wszystkie parametry są w normie ( mierzyłam profesjonalnym sprzętem w sklepie z koralami). Mam czymś karmić te korale albo stosować jakieś odżywki dla nich? Proszę pilnie o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry , opis , foto . 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opisz jeszcze jak startowałeś.  Skała sucha , może ceramika ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Ariel napisał:

Opisz jeszcze jak startowałeś.  Skała sucha , może ceramika ? 

Z racji ze jestem początkująca na początku zrobiłam wszystko nie tak jak trzeba przynajmniej tak stwierdził a osoba która od lat w tym siedzi. Akwarium jest filtrowane przez kubełek w którym jest Life Bio Fil, zwykła ceramika i ta gąbka która się wymienia. W środku akwarium sà skałki ławy, grubo ziarnisty biały żwir i skala wapienna. W akwarium również są dwa falowniki jak i ozdobne napowietrzenie przez te kamyczki do powietrza ( może przez to korale się tak zachowują) jutro załączę zdjęci akwarium ponieważ teraz nie mogę. 

4 minuty temu, Nikola napisał:

Z racji ze jestem początkująca na początku zrobiłam wszystko nie tak jak trzeba przynajmniej tak stwierdził a osoba która od lat w tym siedzi. Akwarium jest filtrowane przez kubełek w którym jest Life Bio Fil, zwykła ceramika i ta gąbka która się wymienia. W środku akwarium sà skałki ławy, grubo ziarnisty biały żwir i skala wapienna. W akwarium również są dwa falowniki jak i ozdobne napowietrzenie przez te kamyczki do powietrza ( może przez to korale się tak zachowują) jutro załączę zdjęci akwarium ponieważ teraz nie mogę. 

Myślę ze warto wspomnieć o tym ze w akwarium pojawił się brązowy nalot jakiś czas temu było go dużo ale teraz już jest mniej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Nikola napisał:

Z racji ze jestem początkująca na początku zrobiłam wszystko nie tak jak trzeba przynajmniej tak stwierdził a osoba która od lat w tym siedzi. Akwarium jest filtrowane przez kubełek w którym jest Life Bio Fil, zwykła ceramika i ta gąbka która się wymienia. W środku akwarium sà skałki ławy, grubo ziarnisty biały żwir i skala wapienna. W akwarium również są dwa falowniki jak i ozdobne napowietrzenie przez te kamyczki do powietrza ( może przez to korale się tak zachowują) jutro załączę zdjęci akwarium ponieważ teraz nie mogę. 

Myślę ze warto wspomnieć o tym ze w akwarium pojawił się brązowy nalot jakiś czas temu było go dużo ale teraz już jest mniej 

Miałem na próbę mały baniak z lawą czerwoną i glonami wyższymi,  oświetlenie do słodkiego,  filtracja na gąbce i ceramice , woda kran I dawało radę.  Ale nie polecam , bo teraz dał bym czarną lawe I więcej glonów.  

Jednak chcesz mieć ładne akwarium z koralowcami , więc restart się przyda , trochę skały,  filtr osmozy i podstawowa wiedza .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 4/21/2022 at 11:18 PM, Ariel said:

Miałem na próbę mały baniak z lawą czerwoną i glonami wyższymi,  oświetlenie do słodkiego,  filtracja na gąbce i ceramice , woda kran I dawało radę.  Ale nie polecam , bo teraz dał bym czarną lawe I więcej glonów.  

Jednak chcesz mieć ładne akwarium z koralowcami , więc restart się przyda , trochę skały,  filtr osmozy i podstawowa wiedza .

Widzisz że Nikola jest raczej początkującą ty grypserą jedziesz.

@Nikola: napisz więcej o zbiorniku. Jakie parametry (Stwierdzenie, że dobre nic nie mówi)..miesięczne akwarium dopiero startuje. Poczytaj o dojrzewaniu

 

  - zwłaszcza od punktu 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Leel00 napisał:

Widzisz że Nikola jest raczej początkującą ty grypserą jedziesz.

Napisałem na czym prowadziłem baniak pod glony wyższe , który był na próbę przez kilka miesięcy.  Nie polecam , chociaż problemów nie miałem.  

Jeśli ktoś chce koralowce i piękny baniak powinien postępować tak jak przystało,  czyli bez udziwnień.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Napisz jakie masz:

No3

Po4

KH

I co to jest za żwir i na początek wyłącz napowitrzacz bo bąbelki powietrza mogą stresować korale, i co to za miękasy. 

Wyciągnij lawę z akwarium

Co to za skała wapienna(wapień filipiński) 

Jaka lampa wisi nad akwarium. 

Najlepiej jak oddasz zwierzaki komuś na przechowanie i znajdź sobie jedną osobę która Ci pomoże. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.