Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zapomniałam napisać, czas świecenia może za krótki. 

Ja oświetlam od 21 do 11.

Pytałm kuzyna jak oświetla glony to pisał że ma świetlówka kompaktowa 2x18w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem 2 x tetra 7,5W nad refugium 27x42x22 wysokie i zapalało się godzinę przed zgaszeniem lampy nad głównym i godzinę po zapaleniu się lampy nad głównym gasły.  Czyli jakieś 14 godzin .

Edytowane przez Ariel (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Ariel napisał:

Ja miałem 2 x tetra 7,5W nad refugium 27x42x22 wysokie i zapalało się godzinę przed zgaszeniem lampy nad głównym i godzinę po zapaleniu się lampy nad głównym gasły.  Czyli jakieś 14 godzin .

No to ja świece 6 godzin. Spróbuję wydłużyć czas do 10 na początek. 


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.07.2022 o 14:19, Aquaman napisał:

Pytanko. Od prawie miesiąca mam Spaghetti w sumpie i nawet nie drgnęły. Zero przyrostów. Świecę zwykłym halogenem 10W barwa zimna 6k. Od 21:00 do 3:00.

Myślę, że problem, że wzrostem glonów w sumpie to nie tylko światło. U mnie przez kilka miesięcy glony pięknie rosły, podwajając swą masę co ok 10 dni przy zwykłej białej  lampce led 10W (barwa ciepła) . W pewnym momencie wzrost został zahamowany, glony stały się kruche i praktycznie nie przyrostałt mimo podwojenia mocy światła i wprowadzenia innych widm. Dodam, że na ICP nie ma większych braków, a nutrieny są ba tym samym poziomie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Arek77 napisał:

Myślę, że problem, że wzrostem glonów w sumpie to nie tylko światło. U mnie przez kilka miesięcy glony pięknie rosły, podwajając swą masę co ok 10 dni przy zwykłej białej  lampce led 10W (barwa ciepła) . W pewnym momencie wzrost został zahamowany, glony stały się kruche i praktycznie nie przyrostałt mimo podwojenia mocy światła i wprowadzenia innych widm. Dodam, że na ICP nie ma większych braków, a nutrieny są ba tym samym poziomie. 

Ja jak miałem te lampy tetra to makroglony były równo oświetlone  , przy no3 15 do 25 a po4 0,03 co tydzień oddawałem wiaderko 7l do zoologicznego .  ICP do tej pory nie robiłem , w baniaku mam praktycznie same makroglony i to na nich się skupiam , koralowce i Ryby karmie ile wlezie a i tak dozuje kno3 i NP plus . Niektóre makroglony przy no3 poniżej 15 i po4 poniżej 0,1 nie chcą rosnąć a w temperaturze 27 stopni się rozpuszczają . Również jak zasolenie jest powyżej 1,025 nie chcą rosnąć . Każdemu się wydaje że to tylko glony , ale też mają swoje wymagania w stosunku do Kh , Gh i Ca .

Ps : przy 6 godzinach oświetlenia nie ma szans na dobry rozrost makroglonow , a tu mówimy jeszcze o halogenie , który świeci jak świeci. 

Edytowane przez Ariel (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.