Skocz do zawartości
Kirzan

Czy to cyjano?

Rekomendowane odpowiedzi

20220526_190912.thumb.jpg.a7e96f24bd9582f3ad02977d9e1475af.jpgWitam, proszę o pomoc w indetyfikacji tych dziwnych pęcherzyków. Ostatnio walczyłem z cyjano. Czy to pozostałości po nim?

Edytowane przez Kirzan (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej 3 w jednym :D . Bo tam masz cujano , walonie i glon wlosowaty - jaki dokładnie nie wiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na glony podobno Vibrant jest bardzo skuteczny ale drogi. W seefrags rozlewają na małe buteleczki w rozsądnej cenie. Cyjano najlepiej zwalczać bakteriami , u mnie sprawdziły się śmierdziele z microbe lift. Oczywiście trzeba zadbać o zbiornik, po fotce mniemam, że dość młode masz akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Kirzan napisał:

20220526_190912.thumb.jpg.a7e96f24bd9582f3ad02977d9e1475af.jpgWitam, proszę o pomoc w indetyfikacji tych dziwnych pęcherzyków. Ostatnio walczyłem z cyjano. Czy to pozostałości po nim?

Cze te "kuleczki" valoni masz tylko w jednym miejscu Czy jest tego więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Arek77 napisał:

Cze te "kuleczki" valoni masz tylko w jednym miejscu Czy jest tego więcej?

Jak narazie na tej skałce ale zaczyna pojawiać się jeszcze na drugiej. W małych ilościach.

16 godzin temu, natan2012 napisał:

na glony podobno Vibrant jest bardzo skuteczny ale drogi. W seefrags rozlewają na małe buteleczki w rozsądnej cenie. Cyjano najlepiej zwalczać bakteriami , u mnie sprawdziły się śmierdziele z microbe lift. Oczywiście trzeba zadbać o zbiornik, po fotce mniemam, że dość młode masz akwarium.

Jeśli chodzi o akwarium to jest młode , niedawno przesiadłem się z kostki 50l. Aktualnie akwa ma 130l i jest od 3 tygodni ze mną. Kostkę miałem około 3 miesięcy. Woda w akwarium jest z kostki i z działającego akwarium z koralowcami ze sklepu coralhouse. Mam bakterie microbe lift od przesiadki na większe akwarium, wcześniej stosowałem od seachem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium dojrzewa i nic nadzwyczajnego, że pojawiły się glony. Włosowate z czasem znikną jak będziesz pilnować parametrów. Ja polecam lanie bakterii wraz z VSV jako pożywki. Z valonią jednak będzie trudniej. Ciężko będzie ją zagłodzić. Najlepszy będzie jakiś jej konsument. Krab mitrax będzie pomocny. Pokolce to świetne kosiarki na glony, jednak 130l to trochę mało na takie ryby.


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Darek85 napisał:

Akwarium dojrzewa i nic nadzwyczajnego, że pojawiły się glony. Włosowate z czasem znikną jak będziesz pilnować parametrów. Ja polecam lanie bakterii wraz z VSV jako pożywki. Z valonią jednak będzie trudniej. Ciężko będzie ją zagłodzić. Najlepszy będzie jakiś jej konsument. Krab mitrax będzie pomocny. Pokolce to świetne kosiarki na glony, jednak 130l to trochę mało na takie ryby.

Bakterie lać tylko przy co tygodniowych podmianach, czy podawać w jakiś dawkach częściej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy każdej podmianie. Jeżeli będziesz używać vsv i zauważysz zmętnienie wody zmniejsz dawkę o połowę.


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.