Skocz do zawartości
Daro73

bezkontaktowy czujnik poziomu wody

Rekomendowane odpowiedzi

Czy komuś udało się ogarnąć bezkontaktowy czujnik poziomu wody którego użyłem zamiast pływaka. Problem jest taki że czujnik który posiadam typowy chińczyk nie posiada żadnej regulacji czułości. Przyklejony do szyby akwarium nie reaguje na zmianę poziomu wody, wystarczy jednak odchylić go na kilka milimetrów i wtedy daje impuls do załączenia dolewki.Próbowałem dać jakiś  dystans pomiędzy czujnikiem a szybą ale ustawienie tego graniczy z cudem  Czy te czujniki występują w wersji z regulacją czułości i jak takie coś ogarnąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jaki czujnik chodzi ale pewnie działa na zasadzie załamania/odbicia światła od wody. Z jakiegoś powodu światło nie odbija/załamuje się prawidłowo. Może szyba brudna? Może światło słoneczne albo oświetlenie sumpa zakłóca prace?


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest czujnik optyczny ale indukcyjny. Przyklejony do szyby nie reaguje bo wykrywa przeszkodę, wystarczy odsunięcie na kilka milimetrów  i dopiero wtedy zaczyna działać. Dlatego pytam p możliwość regulacji 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Daro73 napisał:

To nie jest czujnik optyczny ale indukcyjny. Przyklejony do szyby nie reaguje bo wykrywa przeszkodę, wystarczy odsunięcie na kilka milimetrów  i dopiero wtedy zaczyna działać. Dlatego pytam p możliwość regulacji Na co ten czujnik 

Na co ten czujnik reaguje , bo wg. mnie indukcyjny  działa na metal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym masz przyklejony (jaką taśmą?). W moim oryginalnie była taśma „piankowa”, dzięki której czujnik nie dotykał bezpośrednio szkła tylko był właśnie odsunięty o grubość tej taśmy piankowej 1-1,5mm. I przy moim jest regulacja czułości za pomocą przycisku na płytce.


spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik przykleiłem na taśmę dwustronną, fakt że cienką  ale przy oryginalnej taśmie miałem dokładnie te same objawy , nie mam  też tej płytki za pomocą której można regulować czułość. Kiedy go kupowałem tych płytek jeszcze nie było,m zresztą wiele tych czujników jest sprzedawanych gołych, bez płytek . Samą płytkę już znalazłem, muszę ją dokupić, może wtedy uda się ustawić czułość

Edytowane przez Daro73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.