Skocz do zawartości
sebastian wieden

ostracion cubicus

Rekomendowane odpowiedzi

czy ma moze ktos ta rybke ja posiadam ja tydzien trzymam razem z chelmonem i siganus vulpinus wsina co dam ale chelmon to tylko wcina mi artemie i musze cyrkulacje wylaczac jak karmie


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukając informacji na temat ryby ostracion cubicus (od kilku dni jesteśmy jej posiadaczami) natrafiłam na ten post.

Parę lat temu ten wątek się nie rozkręcił, więc może teraz posiadacze pudełeczka zechcą podzielić się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi tej rybci?


JEST: 200x80x60 (w obiegu ok 1200L); faluje: Tunze 2x 6095 & 2x 6055; odpienia: DIY na 2x Tunze 9420.040; obieg: Jebao AC8000; świeci: PS Pandora Hyperion S2; LR ok 70kg; obsada: LPS + SPS + miękkie

BYŁO 2013 - 2015 120x50x50 ;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Lactorie cornute już dwukrotnie. Kupiłem je kiedy mierzyły ok 2,5cm. Bardzo ciekwaskie rybki. Jednak w moim przypadku ich ciekawość okazała się dla nich zgubna. Potrafią się wcisnąć w zakamarki skały, a ich szkielet nie pozwala im potem na wydostanie się. Warto zwrócić na to uwagę. Ja swoją wycinałem ze skały ale garbik był pierszy i opędzlował rybci płetwy, a drugiej nie znalazłem. Taka praktyczna wskazówka z małym pudełkiem he he. Pozdrawiam.


049f14efc7c0fe68med.jpg

130x70x65; Aquasunlight 2x250W+ 4x54W, Reef Octopus RO-PS-5000INT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo jest ale odradzam trzymanie tej ryby w akwarium, tym bardziej o pojemności 220 litrów...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W istocie, dopóki jest mała, jest wyjątkowo pocieszna :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem, wiem, duża rośnie i podobno potrafi wydzielać toksyny jak się stresuje. Ale nie ma co, jest piękna i pocieszna :)

Jeżeli mówimy o toksynach to gdzieś "podsłyszałam", że toksyny gromadzą się w niej z pożywienia (np. z korali) jakie przyjmuje w naturalnym środowisku . Jeśli w baniaku spożywa "normalne" pokarmy może się z toksyn wypłukać. Ile w tym prawdy....nie wiem :(

Jest pocieszna kruszyna, ale nasza co jakiś czas przebywa na "oiomie"*, bo w głównym baniaku chyba się za bardzo męczy :( i to nas smuci.

* pobyt w pojemniku w sumpie gdzie "bujanie" jest mniejsze


JEST: 200x80x60 (w obiegu ok 1200L); faluje: Tunze 2x 6095 & 2x 6055; odpienia: DIY na 2x Tunze 9420.040; obieg: Jebao AC8000; świeci: PS Pandora Hyperion S2; LR ok 70kg; obsada: LPS + SPS + miękkie

BYŁO 2013 - 2015 120x50x50 ;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam tę rybkę od 8 miesięcy .Kupiłem 3cm maluszka a teraz ma około 10 cm.Spokojna i wiecznie w ruchu.Początkowo miała problemy z cyrkulacją ale teraz potrafi skubać cyrkulator gdy coś tam wypatrzy.Korali nie tyka .Zawsze przed przednią szybą czeka na jedzenie.

Jak mam nadwyżkę czasu bawię się w karmienie z ręki.U mnie sokal obrał za swoje terytorium przednią szybę i przegania wszystkie ryby oczywiście oprócz "krówki".Udało mi się raz zauważyć jego atak na pudełko i widocznie nie było to miłe dla niego gdyż teraz może pływać przy jego szybie.Polecam ale raczej do większego zbiornika gdyż dość szybko rośnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odp Maro,

Też czytałem, że potrzebuje sporego zbiornika, ale wczoraj w sklepie zobaczyłem takiego ślicznego malucha, że ciężko było go nie zabrać do domu, szczególnie mojej żonie.

Po dłuższej rozmowie ze sprzedawcą uznaliśmy, że w 250L będzie jej dobrze, a jak urośnie to znajdziemy jej nowy dom. Teraz ma jakieś 2-3cm.

U mnie cyrkulacja nie jest za mocna i widzę, że nie ma z nią problemów :)

A jakie mrożonki Twoja najbardziej lubi?

Dziś rano wrzuciłem lasonogi to nie ruszyła, ale to może być dla niej za duży pokarm.

Wieczorem spróbuję z artemią.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.