Skocz do zawartości
wiiz

Lampa LED do akwarium o długości 60cm (54l)

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję pomocy z wyborem oświetlenia do nowego akwarium. Wymiary 60x30x30 (54l). Docelowa obsada to LPS + z miękkich Zoa.

Z uwagi na to, że nie jest to kostka mam wątpliwości odnośnie typowych lamp przeznaczonych pod kostki i szukam czegoś w stylu belki oświetleniowej. Nieprzekraczalny budżet to 900 PLN. Prawdopodobieństwo, że z czasem będę szukał większego zbiornika i powinienem kupić "rozwojową lampę" jest zbyt małe, żeby je uwzględniać. Chcę mieć dobrą lampę LED dokładnie na taki zbiornik.

Aktualne pomysły amatora wyglądają tak:

1. Skylight AQIR-60H FLUO 60W. Rynek wtórny, trafiają tam czasem lampy w cenach w przedziale 700-1100.

2. Fluval Sea LED Marine 3.0. Zdecydowanie w budżecie, ale to tylko 22W, jeśli trzeba kupować 2 takie lampy to robi się jednak drogo.

3. 2x Fluval Sea Nano 20W. Tutaj rynek wtórny to około 250 PLN za sztukę.

4. Maxspect Jump MJ-L165 Blue. Rynek wtórny. Przy czym boję się, że będzie świecić częściowo poza akwarium.

 

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Edytowane przez wiiz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepsza z tych wszystkich do bedzie jump 165, ale problemem jest akwa troche bo waskie i dlugie, zalezy jak wysoko umiesisz lampe, ale moze bokow nie doswietlac, ja mialem w kostce 40x40x40 i doswietlalo wszystko, ale chyba 60cm by nie ogarnela 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie maxspect najlepszy wybór, boków akwarium rzeczywiście nie doświetli ale możesz tak zaaranżować skałę by to nie było konieczne. Miałem tą lampę u siebie w pierwszej wersji i muszę powiedzieć, że jakość wykonania super, przyrosty na miękkich i LPS super na SPS nie wiem, bo nie miałem. Obecnie przygotowuje się do zamiany oświetlenia i myślę nad tą lampą w wersji blue. Podyktowane jest to tym, że lubię jak jest niebiesko w akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z powyższych lamp wybrał bym Maxspect Jump MJ-L165 Blue (sam używam lamp maxspecta).

Osobiście zastanowił bym się jeszcze nad RED SEA REEFLED 90 (rynek wtórny) i AI PRIME 16HD (rynek wtórny) (do tej lampy można kupić takie klapki które możesz tak ustawić żeby nie świeciły bardzo poza baniak).

Światło to jedna z podstaw na której nie można oszczędzać, a zmiany oświetlenia też nie są obojętne dla obsady (wiem, że cyrkulator też musi być dobry ale łatwiej go wymienić po czasie na lepszy niż światło). Kupując dobrą/sprawdzoną lamp możesz być pewien, że w razie niepowodzeń przyczyny nie trzeba szukać w oświetleniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej,

z tego co wymieniłeś tylko Maxspect Jump MJ-L165 Blue


Pozdrawiam Bartosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc w wyborze lampy (Maxspect Jump MJ-L165 Blue). Ciągle mam pomoc ze skonfigurowaniem jej z pośrednictwem routera, ale udało mi się ją uruchomić łącząc się z telefonem bezpośrednio.

 

Mam aktualnie jeden dylemat. Ja dostałem lampę z nowym uchwytem z wygiętym dłuższym elementem, które pozwala na wysunięcie lampy w przedziale 32-40 (licząc do jej krawędzi). Moje akwarium ma tylko 30 cm głębokości zatem nie mogę zamontować lampy na tylnej ścianie, muszę montować lampę z boku, tak że wysuwam ją wzdłuż najdłuższego boku akwarium tj. 60 cm. Przy maksymalnym wysunięciu nieładnie się pochyla i mam pytanie, czy mogę ją przymocować do ściany panelu bocznego, w taki sposób że jej metalowy uchwyt jest zamoczony w wodzie?

Gdybym tak zrobił to patrząc od przodu, od lewej do prawej mam kolejno 50cm akwarium - szyba czarna panelu filtracyjnego (mocowanie lampy) - 10 cm panelu filtracyjnego gdzie moczy się też uchwyt. Obecnie mam przymocowaną lampę do zewnętrznej szyby akwarium, tylko wówczas muszę bardziej wysunąć samą lampę - bardziej ciąży ona konstrukcji i brzydko się pochyla. 

 

Mam obawę, czy jeśli zamoczę uchwyt metalowy nie dojdzie do sytuacji, że wpłynie to na parametry wody i zaszkodzi życiu (jak to się pojawi w przyszłości).

Edytowane przez wiiz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, wiiz napisał:

Mam obawę, czy jeśli zamoczę uchwyt metalowy nie dojdzie do sytuacji, że wpłynie to na parametry wody i zaszkodzi życiu (jak to się pojawi w przyszłości).

Dokładnie tak się stanie więc montaż tylko po suchej stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.