Skocz do zawartości
Tomek198706

Świetlówki t5

Rekomendowane odpowiedzi

Iloma świetlówkami świecisz i jaka obsada? 

Ja świeciłem przy miękkich i lpsach 5 niebieskich i 1 biała. Wszystko się pompowało jak głupie. Świetlówki kupowałem jakieś najtańsze po 30-40 zł na allegro. 


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Aquaman napisał:

Iloma świetlówkami świecisz i jaka obsada? 

Ja świeciłem przy miękkich i lpsach 5 niebieskich i 1 biała. Wszystko się pompowało jak głupie. Świetlówki kupowałem jakieś najtańsze po 30-40 zł na allegro. 

Świece 6 swietlowkami Ati, wlasnie szukam zamienników, bo co kilka miesiecy musze wydawac ok. 500pln na świetlówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Tomek198706 napisał:

Świece 6 swietlowkami Ati, wlasnie szukam zamienników, bo co kilka miesiecy musze wydawac ok. 500pln na świetlówki

No ja dlatego kupiłem sobie lampę ledową bo też mi się nie uśmiechało wymieniać świetlówek. ALe to nie to samo. Przy ledach słabo mi się pompują i chyba dołożę 2 świetlówki.

Ja kupowałem Aqua Nova 39 W. Niebieska chyba jest za 32 zł. Po 3-4 miesiącach było widać, że tracą kolor ale koralowcom to nie przeszkadzało więc chyba mogę polecić.


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Aquaman napisał:

No ja dlatego kupiłem sobie lampę ledową bo też mi się nie uśmiechało wymieniać świetlówek. ALe to nie to samo. Przy ledach słabo mi się pompują i chyba dołożę 2 świetlówki.

Ja kupowałem Aqua Nova 39 W. Niebieska chyba jest za 32 zł. Po 3-4 miesiącach było widać, że tracą kolor ale koralowcom to nie przeszkadzało więc chyba mogę polecić.

Dzięki, do tej pory stosowalem ati, ale zaczyna to byc uciazliwe finansowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie 5x Ait Blue plus z 3x Coral plus od dwóch lat bez wymiany i nie widzę żadnego złego wpływu na korale i zbiornik.  Myślę że to wymienianie świetlówek co pół roku to mit stworzony przez producentów i sprzedawców aby więcej kasy zarabiać. Sam tak robiłem i było to marnotrawstwo pieniędzy. Teraz dalej robią ludzi w bambuko wpychając im ledy z tą sama gadką.  Tak wyglądają korale w obecnej chwili pod tymi świetlówkami. 

DSC_1588-2.jpg

Edytowane przez albanos72 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.01.2023 o 20:35, albanos72 napisał:

Mam u siebie 5x Ait Blue plus z 3x Coral plus od dwóch lat bez wymiany i nie widzę żadnego złego wpływu na korale i zbiornik.  Myślę że to wymienianie świetlówek co pół roku to mit stworzony przez producentów i sprzedawców aby więcej kasy zarabiać. Sam tak robiłem i było to marnotrawstwo pieniędzy. Teraz dalej robią ludzi w bambuko wpychając im ledy z tą sama gadką.  Tak wyglądają korale w obecnej chwili pod tymi świetlówkami. 

DSC_1588-2.jpg

Pokazałbyś więcej zdjęć?Na tym jednym wygląda naprawdę konkretnie.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, THORGAL napisał:

Pokazałbyś więcej zdjęć?Na tym jednym wygląda naprawdę konkretnie.Pozdrawiam

Zerknij do mojego tematu tam są wszystkie fotki zrobione pod tym zestawem świetlówek. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, albanos72 napisał:

Zerknij do mojego tematu tam są wszystkie fotki zrobione pod tym zestawem świetlówek. Pozdrawiam

Właśnie zacząłem przeglądać temat.Muszę przyznać, że pod świetlówkami u Ciebie jest bajka.Zaczynam nad tym myśleć:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż zamówiłem świetlówki T5 AquaNova i moge powiedzieć, że porównując te świetlówki do ATI czy PS... nie ma czego porównywać, to jest przepaść już gołym okiem widać różnicę, stąd taka różnica cenowa. Powiem więcej, ta firma która mieni sie jako Polska marka, no to tylko z tego że tak mówi. Znam to z wlasnego doświadczenia. Zamawiają kontenery z Chin z tym całym badziewiem za grosze i sprzedają nam z gigantycznym biciem ceny. Te świetlówki, a właściwie koszt zakupu pojedynczej sztuki w Chinach to cena rzedu od kilkudziesięciu groszy do kilku zł. Chinczycy na opakowaniu napiszą wszystko co chcesz. Taki towar przyplywa do Polski i juz pod wyżej wymienionym szyldem trafia do akwarystow. Od początku do końca wyprodukowane w Chinach P.R.C., to już drugi badziewny produkt, bo pierwszy to falownik, ktory sie spierdolil po niecalym roku użytkowania, działa tylko tryb w1, powiecie że jebao to to samo? Nie prawda bo jest sprzedawane jako chińskie, oni te produkty które "wydalaja" jako swoje pod swoja marką wykonują zdecydowanie lepiej. Także nigdy wiecej nic od tych pseudo polskich producentów. 

Świetlówki ATI, które mam od roku i sa już na totalnym wykończeniu świecą teraz jak te nowki AquaNova, noszz k**wa nigdy więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.