Skocz do zawartości
tang77

Pomocy w idinfikacji dino czy cyjano !

Rekomendowane odpowiedzi

Witam bardzo bym prosił o pomoc bo już sam niewiem czy to dino czy cyjano bo już ręce opadają. 

20230511_202456.jpg

20230511_201331.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyjano, świeży zbiornik widzę po piasku czy nie tak?

rzecz prawie normalna można odsysać lub zostawić zejdzie samo z czasem.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam I  dziekuje  za odpowiedz niestety to nie jest  świeży zbiornik  ma 10 miesięcy ale sam sobie w kolano strzeliłem chyba bo dałem swierzego piasku i się zaczęło najpierw wywaliło mi glony wlosowate dosłownie wszędzie i starałem się z tym walczyć i jeszcze walczę i potem zaczęło wychodzić to paskudy i teraz są dwie plagi i już niewiem zaco się wziąć .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tang77 napisał:

Witam I  dziekuje  za odpowiedz niestety to nie jest  świeży zbiornik  ma 10 miesięcy ale sam sobie w kolano strzeliłem chyba bo dałem swierzego piasku i się zaczęło najpierw wywaliło mi glony wlosowate dosłownie wszędzie i starałem się z tym walczyć i jeszcze walczę i potem zaczęło wychodzić to paskudy i teraz są dwie plagi i już niewiem zaco się wziąć .

Zostaw samo zejdzie, 10 mies zbiornik to dalej świeży do roku czasu wszystko możliwe, jak dokładasz piasku mogłeś go dodać np do siatki i na miesiąc do sumpa potem do akwarium.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Bardzo Ci dziękuję więc zostawię i poczekam mam tylko jedno pytanie czy normalnie robić podmianki co tydzień ?,a ztym piaskiem to super nie wpadłem na to jeszcze raz dziękuję za rady .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tang77 napisał:

Cześć Bardzo Ci dziękuję więc zostawię i poczekam mam tylko jedno pytanie czy normalnie robić podmianki co tydzień ?,a ztym piaskiem to super nie wpadłem na to jeszcze raz dziękuję za rady .

Każda podmiana teraz doda tylko pożywki dla cyjano możesz chwilowo się wstrzymać 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział, że to dino klasyczne z bąbelkiem powietrza:) Podmianki teraz na bank nie wskazane, warto jednak odsysać te gluty na watę i od razu woda do sumpa a syf zostaje, dużo szybciej się pozbędziesz tego.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim dziękuję za pomoc i dodaję nowe zdjęcia to 3 dni puzniej to wygląda jak falujący kożuch na piasku i szybach i muszlach ślimaków. 

20230514_190158.jpg

20230514_190153.jpg

20230514_190146.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiałbym dino jeżeli znika na noc i rano masz czysty piasek. Walczę z tym badziewiem już jakiś czas. Najlepiej sprawdź to pod mikroskopem. Jeżeli to dino to warto wiedzieć jaki rodzaj a dopiero potem podjąć walkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć no to chyba nie dino zrobiłem zdjęcie w nocy I wygląda to tak, więc nie lepiej .

20230514_215839.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo dino często występuje z cyjano, spowodowane jest to zachwianiem równowagi w akwarium. Słaba filtracja, brak złoża dla bakterii. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie dino

wstrzymaj podmiany .

podaj parametry no3 i Po4 przy zerowych może się pojawić dino.

polecam bakterie

bio mate

zeobak

i sprawdzić poziom Si w akwa i w wodzie ro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam tak napewno to dino  parametry to raczej zerowe nie są 

Po4-0.25 salifert

No3 -5 mg/ salifert

Problem sie zaczął od czasu jak mi wywaliło glony nitkowate dosłownie wszędzie więc zacząłem lać bakterie i zaczęły schodzić i się odrywać ale wyskoczyło dino może to jest powiązane glony troszke zeszły , dino niechce odpiscic na tą chwilę leję bakterie microbacter 7 przedtem lałem microbe- lift specjal blend .No3 pewnie wysokie przez glony nitkowe tak mysle,bo nie mogę zbic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

glony moga ci skonsumowac no3. spróbuj z tymi bakteriami co pisałem

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam tak napewno to dino parametry to raczej zerowe nie są 

Po4-0.25

No3 -5 mg/

Problem sie zaczął od czasu jak mi wywaliło glony nitkowate dosłownie wszędzie więc zacząłem lać bakterie i zaczęły schodzić i się odrywać ale wyskoczyło dino może to jest powiązane glony troszke zeszły , dino niechce odpiscic na tą chwilę leję bakterie microbacter 7 przedtem lałem microbe- lift specjal blend .No3 pewnie wysokie przez glony nitkowe tak mysle

Witam napewno spróbuję jutro zamawiam dziękuję za radę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.