Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Janusz81 napisał:

Wygląda mi to na bryopsis tylko nie za długie takie kłaczki jak wata do 20 mm pokrywa skałę szyby w zasadzie wszędzie i to z dnia na dzień coraz więcej, poza tym valonia też sypnęła jak nigdy.Od początku infekcji nie dozuje niczego poza ballingiem.

Na te pierwsze proponuję fluconazol , jest na receptę mi wypisał lekarz rodzinny. To działa bo sprawdzone.

 1 tab (200 mg)  na 38Ljednorazowo.

PPoczytaj w archiwum jest o tym .

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż fotki tych glonów.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, JerzyB napisał:

Na te pierwsze proponuję fluconazol , jest na receptę mi wypisał lekarz rodzinny. To działa bo sprawdzone.

 1 tab (200 mg)  na 38Ljednorazowo.

PPoczytaj w archiwum jest o tym .

Kupowałem już kiedyś, a jak długo to trzymać zanim puszcze odpieniacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Janusz81 napisał:

Kupowałem już kiedyś, a jak długo to trzymać zanim puszcze odpieniacz?

Tydzień i powinno być po sprawie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj tydzień od podania flukonazolu i glony może same nie zniknęły ale po przedmuchaniu pipetą odpadają tak że poprawa jest. Wymieniłem falowniki na 2 szt. Maxspect gyre 2k, różnica między tradycyjnymi ogromna. I zmieniłem oświetlenie na 2 szt. Radion xr15 pro G5. Tutaj pytanie, może ma ktoś podrzucić jakieś gotowe ustawienie bo mi jakoś nie idzie w tym ich kreatorze. 

20240225_103406.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Janusz81 napisał:

Tutaj pytanie, może ma ktoś podrzucić jakieś gotowe ustawienie bo mi jakoś nie idzie w tym ich kreatorze. 

Na FB na ich stronie masz kilka, ja używam lekko zmodyfikowanego z WordWideCorals (chyba na ich stronce jest do ściągnięcia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Janusz81 napisał:

Wymieniłem falowniki na 2 szt. Maxspect gyre 2k

To samo planuję na dniach również w swoim Reeferze 350. Pytanie o wybór 2k zamiast np. 330 - jest w tym jakiś głębszy zamysł i plan, czy decydowała wyłącznie cena? Dlaczego dałeś je w poprzek zamiast klasycznie po długości (za słabe, czy może decydowało coś innego)? Jeśli dałbyś po długości czyli naprzeciwko siebie to mógłbyś skorzystać np. z wędrujących od lewa do prawa na przestrzeni godzin turbulencji co jest jedną z lepszych opcji przy suszarkach. Do ilu % mocy są ciche i na ilu % przeciętnie pracują pomijając konkretne presety? Będę wdzięczny za info bo właśnie zastanawiam się którą wersję wybrać (skłaniam się ku 330 ze względu na wspólny sterownik, minimalnie większą moc niż twoich oraz kierowalne dysze w wersji cloud).

Dobrze, że wyrzuciłeś Tunze ze zbiornika. Właśnie opisałem swoje doświadczenia w ostatnich latach z pompami Tunze w wątku Kataniego. Obecnie to jest syf jakich mało i druga liga. Jadą już tylko na renomie z dawnych lat sprzedając nierozwojowy szajs bardzo niskiej jakości jeśli chodzi o materiały (przy rekamacji zepsutych pomp dowiedziałem się tego i owego). Nie zdziwiłbym się, gdyby te "dodatki" w wodzie pochodziły właśnie z nich. Ja mam na ICP podwyższoną miedź. Wyrzucam to gónwo jak tylko zamówię Gyre bądź coś innego.

Edytowane przez brawos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, brawos napisał:

To samo planuję na dniach również w swoim Reeferze 350. Pytanie o wybór 2k zamiast np. 330 - jest w tym jakiś głębszy zamysł i plan, czy decydowała wyłącznie cena? Dlaczego dałeś je w poprzek zamiast klasycznie po długości (za słabe, czy może decydowało coś innego)? Jeśli dałbyś po długości czyli naprzeciwko siebie to mógłbyś skorzystać np. z wędrujących od lewa do prawa na przestrzeni godzin turbulencji co jest jedną z lepszych opcji przy suszarkach. Do ilu % mocy są ciche i na ilu % przeciętnie pracują pomijając konkretne presety? Będę wdzięczny za info bo właśnie zastanawiam się którą wersję wybrać (skłaniam się ku 330 ze względu na wspólny sterownik, minimalnie większą moc niż twoich oraz kierowalne dysze w wersji cloud).

Dobrze, że wyrzuciłeś Tunze ze zbiornika. Właśnie opisałem swoje doświadczenia w ostatnich latach z pompami Tunze w wątku Kataniego. Obecnie to jest syf jakich mało i druga liga. Jadą już tylko na renomie z dawnych lat sprzedając nierozwojowy szajs bardzo niskiej jakości jeśli chodzi o materiały (przy rekamacji zepsutych pomp dowiedziałem się tego i owego). Nie zdziwiłbym się, gdyby te "dodatki" w wodzie pochodziły właśnie z nich. Ja mam na ICP podwyższoną miedź. Wyrzucam to gónwo jak tylko zamówię Gyre bądź coś innego.

Witam, wybór na 2k padł bo stwierdziłem że są wystarczające jak do RS350 a poza tym gdzieś wyczytałem opinie że 330 są głośne, niewiem czy tak jest ale 2k są prawie nie słyszalne, nawet na 100% odpieniacz jest głośniejszy. U mnie jako że mam dość dużo euphylii 70%  przy obecnym ustawieniu wystarcza, przy większej mocy już za bardzo nimi szarpie. Co do ustawienia to w zasadzie nie myślałem żeby je dać na przeciw siebie, może nawet spróbuję. Co do oddawania do wody metali przez tunze to możesz mieć rację, u mnie też sukcesywnie wzrasta miedź ( podmieniam wode dość rzadko) i nie mogłem znaleźć przyczyny.

7 godzin temu, chris_ek napisał:

Na FB na ich stronie masz kilka, ja używam lekko zmodyfikowanego z WordWideCorals (chyba na ich stronce jest do ściągnięcia).

Znalazłem, dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.