Skocz do zawartości
drogba_37

Regulator temperatury z porządną sondą

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa nie dotyczy zbiornika morskiego, a zbiorników tarliskowych z paletami. Tu sobie pozwoliłem zadać pytanie, bo tu najwięcej fachowców ;)

Grzałki w każdym tarliskowym Aquamedic titanium, 100,300 i dwie 500W, potrzebuje do nich regulatora temperatury z porządna sprawdzoną sondą, najlepiej wymienna, jak sie skopsa to żeby dokupić nową. Przerobiłem z allegro 3 regulatory, zacząłem od tych po 30 zł, super sie je ustawia, ale niestety sonda to jakaś kpina, po miesiącu uzywania, różnica 3-4 stopni!. Kupiłem inny za 60 zł, ale też po 2 miesiącach jest różnica 1 stopień, niech sobie będzie ta różnica, ale niech nie przekracza 0,5 C. Czy są jakieś regulatory z porządnymi sondami? coś takiego jak sonda Hydrometu dla PH?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Miałeś STC-1000  tam termostat można kalibrować . Ja mam i jestem zadowolony :)

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stc1000 w wersji WiFi. Termistor od razu szczelny w plastiku, dostęp do wykresów, kalibracji, ustawień histerezy wygodny z poziomu urządzenia i przez WiFi. Do tego alarm dźwiękowy przy zadanych przekroczeniach.  

Dzięki płytkiemu zanurzeniu poniżej pływaków dolewki w sumpie informuje mnie o braku wody w dolewce, powietrze zazwyczaj 22 stopnie i załącza alarm :). Parę razy w nocy wstawałem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no bardzo dziekuje, na tyle tani że warto pokombinować.

Dwa pytania.

Z czym się kalibruje taką sondę ? do ph są płyny a tu?

drugie pytanie, rozumię że kupuje się to bez kabla zasilającego i kabla do podłączenia grzałki, tylko sterownik i sonda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stc 1000 WiFi ma wtyczkę, dwa gniazda na grzanie i chłodzenie,  plug&play. 

Stc 1000 zwykły trzeba sobie okablować, doprowadzić zasilanie, zrobić gniazda włączane przez przekaźnik regulatora i podłączyć termistor.

Kalibracja polega na ustawieniu temperatury na podstawie odczytu innym np. Analogowym termometrem . Zwykły miałem z termistorami z powłoką metalową, bezwzględnie trzeba zabezpieczyć przed wodą morską, ale i tak korodowały. Ten WiFi ma w plastiku, a ja od roku mam spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Sagerrak1 napisał:

 

Stc 1000 zwykły trzeba sobie okablować, doprowadzić zasilanie, zrobić gniazda włączane przez przekaźnik regulatora i podłączyć termistor.

Nic o tym w aukcjach nie było jaki termistor znowu?  Mam nadzieję że będzie jakieś dokładna instrukcja obsługi jak to do mnie dojdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, drogba_37 napisał:

Nic o tym w aukcjach nie było jaki termistor znowu?  Mam nadzieję że będzie jakieś dokładna instrukcja obsługi jak to do mnie dojdzie

Termistor to w Twojej nomenklaturze "sonda temperatury" . Instrukcje są i są banalne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam od 3 lat aqua medic dual controller, działa bez zarzutu nie trzeba nic kalibrować. I tu moje pytanie większość widzę jest za regulatorami stc dlaczego? Dokładniejszy? Czy tylko kwestia że tańszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam thermo control od reef factory, podłączone w zeszlym roku, nawet do niego nie zaglądam, temperatura pokrywa sie z temperatura z pompy obiegowej i z czujnika automatycznej dolewki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Twin Controler od AquaMedic mega drogi ale naprawdę porządny sprzęt, ma on funkcje do kontroli grzania i chłodzenia, chociaz ja wykorzystuje tylko do kontrolowania grzałki, z ciekawości chciałem poszukać w sklepie AquaMedika kontrolera tylko do temperatury bo mysle o odpaleniu nowego zbiornika, no i znalazłem, kosztuje ponad 1 tys zł!! 

skąd ta cena??, co on ma za niebotyczne funkcje ze taki drogi ??

Edytowane przez drogba_37 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.