Skocz do zawartości
chris_ek

Spełniając marzenia - etap 2: 250l plus sump

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie tominensis nie rusza valonii, coś tam skubie jakieś inne gloy ale valonia nie znika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tak samo Ctenochaetus tominensis totalnie nie interesował się valonią.
Percnon gibbesi skubał powoli ale szybciej się rozrastała i zaczeła wypierać zoaski itp
Walkę z valonią wygrał borsuk. Wróciłem z wakacji i kilka kulek zostało a miałem praktycznie wszystkie skały porośnięte i to miejscami grubo.
Na dzień dzisiejszy ani jednej kulki nie znajdziesz w akwa.
IMO bez borsuka raczej ciężko będzie.
Zawsze możesz wpuścić i po walce bez problemu odłowić - borsuk u mnie jak kimnie to można go ręką z akwa wyjąć zanim się przebudzi. Do tego śpi w miejscach łatwo dostępnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ramach ciekawostki - refugium z glonami spaghetti załatwia sprawę - konkurencja pokarmowa. Miałem refugium nie było problemu, zlikwidowalem, znów się pojawiła. Pozdr., tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja

Parametry dziś rano przed podmianą:

pH = 7,93- sonda hydromet

Zasolenie  = 33 elektroniczny refraktometr

KH = 8,00 - test Salifert (było 8,15)

Ca = 405- test Salifert (było 410)

PO4 = 0,79 - test Hanna (było 0,81)

NO3 =25 - test Salifert (było 25)

 

22 godziny temu, ArturNano napisał:

Zawsze możesz wpuścić i po walce bez problemu odłowić - borsuk u mnie jak kimnie to można go ręką z akwa wyjąć zanim się przebudzi. Do tego śpi w miejscach łatwo dostępnych.

No to jest jakieś wyjście skoro tak łatwo go złapać (obawiałem się , że jak go wpuszczę to nie dam rady potem złapać).

18 godzin temu, tomko napisał:

W ramach ciekawostki - refugium z glonami spaghetti załatwia sprawę - konkurencja pokarmowa. Miałem refugium nie było problemu, zlikwidowalem, znów się pojawiła.

No właśnie refugium rozważam jako powiedzmy pierwszą alternatywę, dodatkowo pomogłoby w obniżeniu nutrientów. Dlaczego zlikwidowałeś jeśli można spytać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak wysokie nutrienty są zastanawiające. U mnie jak startowałem oba zbiorniki to na starcie zawsze było zero. Od wiosny padły mi dwa kraby dwie krewetki zwłóknię odnaleziono, coś je zjadło ale mimo mniejszego obiegu nie miałem takich wahań jak u ciebie. 
u mnie za wypełnienie sumpa służy 2 kg kulek i 5 kg skały bodajże Marco rock 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, chris_ek napisał:

Aktualizacja

Parametry dziś rano przed podmianą:

pH = 7,93- sonda hydromet

Zasolenie  = 33 elektroniczny refraktometr

KH = 8,00 - test Salifert (było 8,15)

Ca = 405- test Salifert (było 410)

PO4 = 0,79 - test Hanna (było 0,81)

NO3 =25 - test Salifert (było 25)

 

No to jest jakieś wyjście skoro tak łatwo go złapać (obawiałem się , że jak go wpuszczę to nie dam rady potem złapać).

No właśnie refugium rozważam jako powiedzmy pierwszą alternatywę, dodatkowo pomogłoby w obniżeniu nutrientów. Dlaczego zlikwidowałeś jeśli można spytać?

Za bardzo wysysały mikro. Korale straciły kolorki, a nie chce mi się lać dodatkowo żadnych płynów poza podstawowym ballingiem i podmianami.


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, mazmaciek napisał:

Właśnie tak wysokie nutrienty są zastanawiające. U mnie jak startowałem oba zbiorniki to na starcie zawsze było zero. Od wiosny padły mi dwa kraby dwie krewetki zwłóknię odnaleziono, coś je zjadło ale mimo mniejszego obiegu nie miałem takich wahań jak u ciebie. 
u mnie za wypełnienie sumpa służy 2 kg kulek i 5 kg skały bodajże Marco rock 

Nie mam wahań tylko ostatnio mocno poszły w górę (szczególnie fosforany), w sumpie też mam 2 kg kulek i dwa spore kawałki pukani shelf. Cóż, pewnie przekarmiam, daję przynajmniej 3 kostki mrożonek dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja karmie dziennie 2 razy po kostce i jak mi się przypomni to sypnę suchego, mam 4 rybki i krewetkę więc jest aż za bogato. U mnie też rosło dość wysoko jak przestałem dozować fito, teraz leję 100 ml dziennie, no3 mam pewnie ze 2 a po4 0,08 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.