Skocz do zawartości
Daro73

Elektroniczny salimetr-kalibracja

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem ostatnio elektroniczny salimetr, jakiegoś klona Tessa S-100. Próbuję to skalibrować bo pokazuje głupoty. Problem w tym że nie mam płynu do kalibracji.  W związku z tym mam pytanie czy ten salimetr można kalibrować wodą RO ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kup sobie bufor boranowy 9.18 pH i tym kalibruj , nie kombinuj jak chcesz by ci w miarę pokazywał sensowne wyniki ten miernik 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.10.2023 o 08:40, Maniekkkkk napisał:

Kup sobie bufor boranowy 9.18 pH i tym kalibruj , nie kombinuj jak chcesz by ci w miarę pokazywał sensowne wyniki ten miernik 

On chce skalibrować miernik zasolenia a nie pH. 
@Daro73 kup płyn referencyjny 35. Mierniki zawsze kalibruj na płynie ze zbliżoną wartością jaką chcesz otrzymać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
7 godzin temu, elespero napisał:

On chce skalibrować miernik zasolenia a nie pH. 
@Daro73 kup płyn referencyjny 35. Mierniki zawsze kalibruj na płynie ze zbliżoną wartością jaką chcesz otrzymać. 

Tak dokładnie @elespero sorki moje niedopatrzenie ,  myślałem o zasoleniu i płynie Saliferta a napisałem o kalibracji pH :Blush2

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten nazwijmy to "miernik" pokazuje totalne głupoty, według jego interpretacji miałbym solankę słonawą  a nie słoną . Dlatego chciałem to "cudo" skalibrować. W instrukcji jednak jest wymagane zastosowanie dwóch, a w zasadzie trzech buforów kalibrujących, czyste ro, 7ppt, oraz 40ppt. Oczywiście można to zrobić na mniejszych, Dziś kupiłem bufor 35ppt ale muszę samodzielnie wykonać bufor 7ppt co jak dla mnie mija się z sensem kupowania takiego miernika bo i tak muszę mieć inne urządzenie dzięki którym zrobię bufor 7ppt. Nie wiem co mnie podkusiło, myślałem że takie urządzenie będzie dokładniejsze, pomiar szybszy a i tak jedynym efektem było to że skalibrowałem swój stary refraktometr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.10.2023 o 07:53, suseba napisał:

Nie ma sensu niestety, miałem to coś, nie zadziała żadna kalibracja.

 Na jakimś pchlim targu kupiłem za jakieś grosze podobny "miernik" Pokazuje te same głupoty. Szkoda na to wydanej kasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.