Skocz do zawartości
Gość

Co się dzieje w kraju i na świecie

Rekomendowane odpowiedzi

Taki artykuł wpadł mi w ręce, nie mogłem się powstrzymać aby nie wkleić. https://wyborcza.pl/duzyformat/7,127290,30343929,robota-wykonana-jak-partyzanci-ak-i-bch-zabijali-ukrywajacych.html

Onet pewnie zamieści niedługo coś o smutnych świętach żołnierzy wermachtu podczas okupacji Polski. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ostatnio na spacerku w Brennej 

IMG_20231031_103631.thumb.jpg.66cb1616991a89610ce863ee9ae29faf.jpg

Ehhhh czyli nic się nie zmieni na lepsze 

Teraz tylko czekać aż dostanie immunitet i pojawi się jak rycerz na białym koniu ten Giertych 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.10.2023 o 14:03, Beti napisał:

A przegrali wybory z wielu czynników których popełnili błędy Tuska to promowali za bardzo jaką oni to nienawiść mieli do niego na każdym kroku wystarczyło TVP info włączyć 

To samo można Beti powiedziec o Tusku - ilez to razy w jego wystapieniach padało Kaczynski to Kaczynski tamto, PIS to PIS tamto....  wystarczy wlaczyc cokolwiek :clowning nawet TVN. 
Przeciez jedynym ich programem od lat było "odsunac PIS od wladzy i ......nic wiecej" :clowning To sie nawet modne na TikToku zrobiło :clowning 

Zreszta obecna historia z KPO pokazuje, jaka role odegrał Tusk wraz z partia której przodował w UE w blokowaniu tych funduszy. Już teraz nie potrzeba zmian legislacyjnych by te pieniądze dostać. Jeśli to okaże się prawdą to masz jawny przykład ingerencji UE w wybory w Polsce.  Zresztą wystarczy popatrzeć za czym głosowali europarlamentarzysci partii opozycyjnych. Z drugiej strony jak sie popatrzy na te wszystkie kamienie milowe (nie tylko sadownictwo) to chyba wolalbym by tego KPO nie bylo ;)   
 

W dniu 30.10.2023 o 06:59, mazmaciek napisał:

Mnie bardzo wkurzyła zmiana w fotowoltaice, było fajnie to musieli łapy w to wsadzić, ja na szczęście załapałem się na stare zasady. 

Ale wiesz ze to jest wymóg UE ?
Nowe rozwiązania wdrażają przepisy UE obowiązujące państwa członkowskie w tym zakresie. Zgodnie z Dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/944 z dnia 5 czerwca 2019 r. w sprawie wspólnych zasad rynku wewnętrznego energii elektrycznej, zmieniającą dyrektywę 2012/27/UE (tzw. dyrektywa rynkowa), wszyscy uczestnicy rynku energii, w tym prosumenci, muszą ponosić opłaty sieciowe. Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 11 grudnia 2018 r.  w sprawie promowania stosowania energii ze źródeł odnawialnych (tzw. dyrektywa RED II) przewiduje obowiązek umożliwienia prosumentom otrzymywania wynagrodzenia odzwierciedlającego wartość rynkową energii. System net-billingu wprowadza te rozwiązania w życie.

Nie cieszyłbym się tym, ze załapałeś się na stare zasady. Jeszcze Ci mogą to zmienić mimo 15 letniej umowy.  Nawet się nie zdziwię jak to zrobią.  Ja sie ciesze ze mi sie inwestycja zwrocila ;) A będzie jeszcze bardziej ciekawie wraz z dążeniem do wypełnienia wszystkich bzdur z fit for 55 ;) 


P.s Liczenie, że u nas nie będzie zalewu emigrantów gdy cała Europa jest przez nich zalewana jest pobożnych życzeniem. 




  
 


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 godzin temu, VDR napisał:

Zreszta obecna historia z KPO pokazuje, jaka role odegrał Tusk wraz z partia której przodował w UE w blokowaniu tych funduszy.

KPO jest jak pożyczka na ...ujowych warunkach , taki europejski parabank  :lol: bo chyba wiecie ze te całe KPO trzeba zwrócić a na dodatek żeby to wg dostać trzeba spełnić czasem absurdalne wymagania nazywane kamieniami milowymi m.in podatek od samochodów spalinowych .

Taka pożyczka na rzecz efektów po pandemii , zamykaniu przedsiębiorstw itp które sami wprowadzali .....czyste jaja 

 

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest komisja lex-Tusk?

7 godzin temu, Maniekkkkk napisał:

KPO jest jak pożyczka na ...ujowych warunkach , taki europejski parabank  :lol: bo chyba wiecie ze te całe KPO trzeba zwrócić a na dodatek żeby to wg dostać trzeba spełnić czasem absurdalne wymagania nazywane kamieniami milowymi m.in podatek od samochodów spalinowych .

Taka pożyczka na rzecz efektów po pandemii , zamykaniu przedsiębiorstw itp które sami wprowadzali .....czyste jaja 

 

Nie pisz bzdur.

https://www.gov.pl/web/planodbudowy/o-kpo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, JerzyB napisał:

Gdzie jest komisja lex-Tusk?

Nie pisz bzdur.

https://www.gov.pl/web/planodbudowy/o-kpo

Poczytaj na co sie zgodzili żeby dostać KPO i cześć z tego to pożyczki które musimy oddać  a mówiąc u ujowych warunkach miałem na myśli kamienie milowe. Jurek czytaj między wierszami jeśli potrafisz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Maniekkkkk napisał:

Poczytaj na co sie zgodzili żeby dostać KPO i cześć z tego to pożyczki które musimy oddać  a mówiąc u ujowych warunkach miałem na myśli kamienie milowe. Jurek czytaj między wiers imzami jeśli potrafisz .

Chciałem zaznaczyć że 1/3 tej kwoty to pożyczka , a Ty swoje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
32 minuty temu, JerzyB napisał:

Chciałem zaznaczyć że 1/3 tej kwoty to pożyczka , a Ty swoje. 

51.6 mld złotych dostajesz w formie preferencyjnych pożyczek które trzeba spłacić a resztę 106,9 mld zł dostajesz za darmo ? Odpowiedz sobie sam na to pytanie , albo czytaj między wierszami 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty nie czytaj między wierszami , a to co jest napisane. Płacimy składki i te pieniądze powinniśmy dostać . Już nie wszystkie , bo rząd PiS zapłacil kary . Tyle w temacie KPO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
27 minut temu, JerzyB napisał:

Ty nie czytaj między wierszami , a to co jest napisane. Płacimy składki i te pieniądze powinniśmy dostać . Już nie wszystkie , bo rząd PiS zapłacil kary . Tyle w temacie KPO

Od kiedy z KPO są potrącane Unijne kary , mylisz fundusze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może pomyliłem , tak czy owak miliony przepadły .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No niestety przepadły , finalnie jednak zostały pokryte z budżetu Państwa , czyli zapłaciliśmy za nie wszyscy .

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.10.2023 o 22:52, albanos72 napisał:

Michał to z wczorajszego dnia, moja siostra wyzbierała ci wszystkie grzyby.

Już nie lubię twojej siostry ;)

Ale mam i ja!

P_20231101_130645

 


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, katani napisał:

Już nie lubię twojej siostry ;)

Ale mam i ja!

P_20231101_130645

 

Jest i Kania , odpowiednik Śląskiego schabowego :lol: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam się podsumował i przegrał :D

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, katani napisał:

Już nie lubię twojej siostry ;)

Ale mam i ja!

 

 

Kanie, moje ulubione grzyby.  W jajku i bułce jak schabowe :D Niestety w tym roku nie dane mi będzie posmakować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, albanos72 napisał:

W jajku i bułce jak schabowe

Nwet lepsze. Osolić, trochę pieprzu, w jajko. niebo w gębie.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknąłem w papiery, na koniec 2015 za mieszkanie płaciłem 636 zł, w tym śmieci, fundusz remontowy, woda, gaz do gotowania, ogrzewanie miejskie i wszystkie opłaty, oprócz prądu. Teraz 1100zł. Prąd 5 lat temu 250-350, teraz 500-600.

Co roku raz w miesiącu zbieramy wszystkie paragony i zliczamy ile wydajemy z podziałem na kategorie.

 

W kwietniu 2021 na jedzenie i chemię domową (typu szampon, proszek itd). bez rozrywki, alkoholu, inwestycji, remontów, paliwa. Wliczając artykuły szkolne, aptekę, drobne zakupy remontowe 2697. bez Leroy, castoramy, komunikacji publicznej, szkoły, apteki 1948zł.

W tym roku we wrześniu 2023 - 3570 - bez książek i art szkolnych, paliwa. Do tego 416zł na książki i artykuły szkolne (część książek kupiliśmy na OLX używane). Do tego wydaliśmy 270 na rozrywkę, 99zł na ubrania, 150zł na piłkę syna, 1120 na korepetycje, i 79.99 na akwarium.

W 2.5 roku niecałe 1948 --> 3570. Na "kawior i ośmiorniczki" się nie przerzuciliśmy.

 

Taniej już było i jeśli ktokolwiek myśli, że będzie taniej, to niech powie, na jakiej podstawie tak myśli.

Errata - 2021 zbieraliśmy w lutym nie w kwietniu. Chleb z lokalnej piekarni kosztował 4.30, teraz ten sam chleb 7.10.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, katani napisał:

Zerknąłem w papiery, na koniec 2015 za mieszkanie płaciłem 636 zł, w tym śmieci, fundusz remontowy, woda, gaz do gotowania, ogrzewanie miejskie i wszystkie opłaty, oprócz prądu. Teraz 1100zł. Prąd 5 lat temu 250-350, teraz 500-600.

Co roku raz w miesiącu zbieramy wszystkie paragony i zliczamy ile wydajemy z podziałem na kategorie.

 

W kwietniu 2021 na jedzenie i chemię domową (typu szampon, proszek itd). bez rozrywki, alkoholu, inwestycji, remontów, paliwa. Wliczając artykuły szkolne, aptekę, drobne zakupy remontowe 2697. bez Leroy, castoramy, komunikacji publicznej, szkoły, apteki 1948zł.

W tym roku we wrześniu 2023 - 3570 - bez książek i art szkolnych, paliwa. Do tego 416zł na książki i artykuły szkolne (część książek kupiliśmy na OLX używane). Do tego wydaliśmy 270 na rozrywkę, 99zł na ubrania, 150zł na piłkę syna, 1120 na korepetycje, i 79.99 na akwarium.

W 2.5 roku niecałe 1948 --> 3570. Na "kawior i ośmiorniczki" się nie przerzuciliśmy.

 

Taniej już było i jeśli ktokolwiek myśli, że będzie taniej, to niech powie, na jakiej podstawie tak myśli.

Errata - 2021 zbieraliśmy w lutym nie w kwietniu. Chleb z lokalnej piekarni kosztował 4.30, teraz ten sam chleb 7.10.

Taniej było a będzie tylko drożej , a po Fit For 55 to już na pewno .

Brakuje jeszcze Michał zarobków w twoim podsumowaniu  :P bo że koszty życia idą w górę to wiadomo ale też i wynagrodzenia się zmieniły .....szkoda tylko że wolniej rosną od wydatków . Summa summarum najważniejsze jest to ile zostaje w kieszeni po wszystkim a ile zostawało w 2015  , wtedy takie podsumowania mają sens .

 

4 godziny temu, albanos72 napisał:

Hanka i chwila szczerości.

Jest i Hanka , ta od reprywatyzacji w Warszawie :rolleyes: Władza się zmienia to i stare ,,szczury ,, wychodzą na powierzchnię , ale ja dalej czekam na Giertycha jak wjedzie na białym koniu po otrzymaniu Immunitetu , to będzie powrót godny króla :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Maniekkkkk napisał:

Brakuje jeszcze Michał zarobków w twoim podsumowaniu  :P bo że koszty życia idą w górę to wiadomo ale też i wynagrodzenia się zmieniły

Gdyby dali możliwość pracodawcy zarobienia to i zarobki by  się podniosły, ale PiS  to jedyny rząd który nałożył tyle podatków że nie dziwne że ludzie zamykają firmy, sprzedałam samochód w firmie zapłaciłam zdrowotnego 9% chyba samochód chodzi do lekarza!

zus wzrósł w firmie o prawie 200% dzięki super Nowy Ład 

„złodzieje gangsterska i brak słów 

chwalcie ten wasz PiS jeszcze rządzą 2 tyg 

tylko nie zapomnijcie kto ostatnie 8 lat rządził!

Dobrze wiecie jak jest tylko każdy głupa struga, Kaczynski podzielił naród i macie nienawiść do drugiego, jak ktoś nie jest z Pisu to już jest złem to jest wasza merytoryka myślenia!

 

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, Beti napisał:

Gdyby dali możliwość pracodawcy zarobienia to i zarobki by  się podniosły, ale PiS  to jedyny rząd który nałożył tyle podatków że nie dziwne że ludzie zamykają firmy, sprzedałam samochód w firmie zapłaciłam zdrowotnego 9% chyba samochód chodzi do lekarza!

zus wzrósł w firmie o prawie 200% dzięki super Nowy Ład 

„złodzieje gangsterska i brak słów 

chwalcie ten wasz PiS jeszcze rządzą 2 tyg 

tylko nie zapomnijcie kto ostatnie 8 lat rządził!

Dobrze wiecie jak jest tylko każdy głupa struga, Kaczynski podzielił naród i macie nienawiść do drugiego, jak ktoś nie jest z Pisu to już jest złem to jest wasza merytoryka myślenia!

 

 

Przyjdą nowi i dalej nic się nie zmieni , jak ludzie są na tyle inteligentni że się kłócą o polityków i politykę no to sorry ich problem , nawet jak idą na pochody to nie umieją sensownie się wypowiedzieć jakie transparenty trzymają  w ręku i czy się z nimi utożsamiają :lol: 

Kiedyś nie było tylu podatków , ale i zarobki były mniejsze ,mniejsza minimalna , były umowy śmieciowe , wypłata na trzech kwitkach i gadka pracodawców : jak Ci nie pasuje to na twoje miejsce 10 czeka za bramą :clowning ale chyba górników emerytów w sile wieku bo średnio 45 lat  za których nie płacili podatków 

Czy Pis Czy Po jeden pieron kto rządzi , patrzą tylko  jak się dorobić , dorwać do koryta i jaką ciepłą posadkę sobie znaleźć , w rok wyborczy obiecanki cacanki a potem przez 3 lata mają w tyłku społeczeństwo .

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy te 8 lat arogancji i pychy ze strony rządu. 

@Beti oni mają tak umysł zryty przez propagandę pisowską ,że inne rządy  ich nie interesują .

Jeszcze to , już wiedzą co będzie . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój wzrost rachunków: 

Wynajem mieszkania w ostatnich pięciu latach  z 520 euro na 1300

Prąd ze 150 euro na 500

Innych rzeczy mi się nie chce wypisywać ale wzrosły średnio x2

Wzrost mojej płacy w tym czasie o 100 euro. Wcześniej 6-7 dni na to pracowałem, teraz miesiąc ledwo starcza.

Pewno to wszystko też wina Pisu a nie skorumpowanej UE i wszystkich jej bandyckich podatków oraz pomysłów.

 

Tutaj ekonomista Petru uczeń Balcerowicza być może przyszły minister mówiący rok temu, że w przyszłym roku będzie inflacja 25%. Nazywali Glapińskiego klaunem jak mówił że na koniec będzie 5-6%. Jak można nazwać tych wszystkich znawców finansów z opozycji. 

 

 

Edytowane przez albanos72 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.