Skocz do zawartości
Gość

Co się dzieje w kraju i na świecie

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze do niedawna dmuchałeś w tą samą trąbkę z Jerzym. Mam pewne przypuszczenia co do twoich raptownych zmian.Sądzę ,że pomylili kończynę ręczną z górna częścią układu szkieletowego a wydarzenia te miały miejsce po 2020. To nie istotne czy zrezygnowałeś z modelu dojczesowieckiego. Nie jesteś ani wiarygodny ani silnym elektoratem nawet swoich popleczników których zdradziłeś. Nie mniej fajnie ze ktoś o lewicowych poglądach rozumie głupotę lewicy.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.11.2023 o 22:17, VDR napisał:

Jak PIS zaczęło podnosić kwotę minimalną to się przedsiębiorcy zaczęli buntować, że nie utrzymają firm. Że będą musieli zwalniać, zamykać firmy itd 
Ekonomiści już straszą, że  minimalna w 2024 to będzie cios w pracodawców. 
Szkoda, że nikt nie pokazuje różnic pomiędzy zarobkami pracodawców a pracowników - jakie zyski mają firmy i jak zarabiaja tam etatowi pracownicy.
Problem polega na tym, że często firma ma wielomilionowy zysk a nadal nie dzieli się z pracownikami i jadą na tej minimalnej.  A prezes kupuje sobie kolejnego Mercedesa. 
Patologia naszego rynku pracy jeszcze przez długi czas będzie trwać przy takim systemie jaki mamy w Polsce. Gdzie pracownik jest tylko parobkiem.  
Bogacą się Ci co z pracy parobków korzystają. 

 

Ton wypowiedzi świadczy , że nie chodzi o dysproporcję tylko o zawiść, jedną z gorszych cech zaglądania komuś w kieszeń. Wielomilionowy zysk na czysto to mają korporacje.

Mimo wszystko ludzie chcą i godzą się, bo może być tak , że to jedyny gość z mercem który daje miejsca pracy w okolicy. Stwórz sprzyjający rynek dla wielu gości z mercedesami to wtedy będą walczyć o pracownika. Pracownik będzie mógł wybrzydzać i mieć więcej wymagań. W tej chwili rynek jest zabetonowany dla korporacji. Zacznij naprawiać od góry nie od dołu, bo o ekonomii i prowadzeniu filmy to niewiele wiesz. Podniecasz się jakimś jednym czy dwoma gostkami którym się udało i siejesz demagogie , że jest to standardem w Polsce.  Ty zamiast kupować kilka mercedesów wolisz kopiować elaboraty i jęczeć po internetach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Ben_sage napisał:

Jeszcze do niedawna dmuchałeś w tą samą trąbkę z Jerzym. Mam pewne przypuszczenia co do twoich raptownych zmian.Sądzę ,że pomylili kończynę ręczną z górna częścią układu szkieletowego a wydarzenia te miały miejsce po 2020. To nie istotne czy zrezygnowałeś z modelu dojczesowieckiego. Nie jesteś ani wiarygodny ani silnym elektoratem nawet swoich popleczników których zdradziłeś. Nie mniej fajnie ze ktoś o lewicowych poglądach rozumie głupotę lewicy.

Na prawdę jesteś mało uważnie czytający bo akurat z Jurkiem ścierałem się wielokrotnie jeśli chodzi o poglądy a tym bardziej nie dmuchałem w żadną trąbkę. Moje poglądy się nie zmieniają od lat. Nie neguję wszystkiego tylko dlatego, że to nie jest partia na którą głosowałem. Nie chwalę za wszystko tylko dlatego, że to jest partia na którą głosowałem. Niestety od lat w wyborach ludzie na których głosuję nie dochodzą do głosu. W tym roku też tak było. Co nie zmienia faktu - że mam własne poglądy na pewne tematy. I na pewno nie są one lewicowe. W ogóle skąd Ty wymyśliłeś te  lewicowe poglądy u mnie ? :clowning Oj baaaaaardzo nieuważnie czytasz albo Ci się osoby pomyliły :clowning   
 

16 godzin temu, Ben_sage napisał:

Ton wypowiedzi świadczy , że nie chodzi o dysproporcję tylko o zawiść, jedną z gorszych cech zaglądania komuś w kieszeń. Wielomilionowy zysk na czysto to mają korporacje.

Zawiść, że jesteśmy parobkami Europy ?  Możesz to nazywać zawiścią - mnie tam rybka co tam sobie w swojej głowie wyobrazisz. Oczywiście, że chodzi o dysproporcje - dla mnie może sobie prezes i zarabiać 10x czy 20x więcej - pod warunkiem, że pracownik nie jedzie na minimalnej i to jeszcze takiej śmieciowej jak było dobrych kilka lat temu. Aczkolwiek te czasy mogą wrócić.  Mało to korporacji w Polsce ? Mało to umów b2b z JDG gdzie pracuje tylko jedna osoba ?  Ja wiem ile dostałbym w UK, Irlandii czy DE - gdybym świadczył usługi tam, a ile dostaję w PL.. Propozycje pracy miałem i nadal HRowcy podsyłają różne oferty. . Różnica w wynagrodzeniu tutaj a poza granicami jest nadal znaczna - ale nie kusi mnie emigracja i pogoń za pieniądzem, więc kulą w płot z tą zawiścią. Mógłbym zarabiać więcej - wystarczyłoby ruszyć poza PL.  Ja po prostu chciałbym zarabiać na tym samym poziomie co w innych krajach Europy, za tą samą pracę u nas. Tyle i ....tylko tyle. A zysk pracodawcy - serio wierzysz - że chodzi o zawiść a nie o to by ktoś Cię traktował godnie ? Lubisz zapie.... za miskę ryżu ? Ja nie. Ale są tacy co muszą. 
 

16 godzin temu, Ben_sage napisał:

Mimo wszystko ludzie chcą i godzą się, bo może być tak , że to jedyny gość z mercem który daje miejsca pracy w okolicy.

I który, żeruje na tym - że jest jedyny w okolicy i dyktuje warunki, bo wie, że za miskę ryżu też będą pracować. Ameryki nie odkryłeś. Takich rekinów biznesu całe masy. 

16 godzin temu, Ben_sage napisał:

Ty zamiast kupować kilka mercedesów wolisz kopiować elaboraty i jęczeć po internetach.

Może dlatego, że nigdy nie przywiązywałem jakiejś wartości do posiadania i przedłużania sobie pewnej części ciała. Nie potrzebuję stajni mercedesów. Auto mi służy do przemieszczania się, a nie do wzbudzania zachwytu wśród sąsiadów. Już Ci to kiedyś pisałem ale nie zapamiętałeś.  Zapewne tego nie zrozumiesz, ale  w tym roku sprzedałem 17 letniego B6, którym przejechałem grubo ponad pół miliona kilometrów (550tys) przez 13 lat jego posiadania. I jeździłbym nim dalej gdyby tylko nie jakieś błahostki, które utrudniały już mi życie i denerwowały. Zresztą auto jeździ dalej bo od strony mechanicznej nadal sprawne jak na swój wiek. Może kiedyś zrozumiesz, że nie trzeba kupować kilku mercedesów pod kolor krawata bo do przemieszczania się wystarczy kupić jednego. Jak już odkryjesz tę zasadę to ogarniesz, że jest też świat gdzie wyścig szczurów nie istnieje. A co do kopiowania - nadal czekam na linki lub źródła skąd niby kopiuję ? Dasz radę pokazać coś więcej niż tylko kilka pustych frazesów bez pokrycia ? 
 

16 godzin temu, Ben_sage napisał:

Zacznij naprawiać od góry nie od dołu, bo o ekonomii i prowadzeniu filmy to niewiele wiesz.

Wiem tyle, ile sam potrzebuję i ile wystarcza mi do tego, by móc żyć na tyle, na ile chcę. Nie muszę być zbawcą świata,  jakim Ty chciałbyś być. Natomiast póki jeszcze nikt mi nie zabrania wyrażania swoich poglądów, czy opinii na rzeczy które mi się podobają, albo nie podobają to będę dalej się wypowiadał. Póki jeszcze mogę decydować o tym co chcę robić bez narzucania woli innych to będę to robił. A jakieś tam wycieczki osobiste w zastępstwie argumentów, których Ci brakuje po prostu mnie bawią.  W zasadzie czekałem kiedy argumenty zastąpisz personalnym osobistym atakiem :clowning  Serio drzazga pod paznokciem aż tak głęboko siedzi, że przez te kilka długich miesięcy (a może nawet już lat) nie udało Ci się jej wyjąć ? :clowning  
 

Edytowane przez VDR (wyświetl historię edycji)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnych wycieczek osobistych ani personalnych ataków. Odniosłem się jedynie do twoich wypowiedzi. Nie wiem skąd ten pomysł żebym argumenty zastąpił atakiem. Nic mi nie siedzi. Pewnie wypowiadaj się, nikomu nie chcę kneblować prawa do swobodnego wypowiadania się. Rozumiem ,że ty byś chciał dyktować warunki prezesowi i to jak ma dzielić swoje zyski, ale już nie chcesz by nikt inny narzucał tobie swojej woli i będziesz to robić co chcesz. Może ci dać jeszcze berło i koronę?

Ja też nie potrzebuje mercedesa. Wystarczy mi ok.400nm przy 1750-2500 obr/min i 4x4  . Co do za..lania za miskę ryżu to ciekawe gdzie? chyba w Radomiu, ale za to tanie mieszkania.

 

 

Nieźle cie tam wytarmosili współczuje.

17 godzin temu, VDR napisał:

 pod warunkiem, że pracownik nie jedzie na minimalnej i to jeszcze takiej śmieciowej jak było dobrych kilka lat temu.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Ben_sage napisał:

Żadnych wycieczek osobistych ani personalnych ataków. Odniosłem się jedynie do twoich wypowiedzi. Nie wiem skąd ten pomysł żebym argumenty zastąpił atakiem.

W zasadzie nie odniosłeś się do żadnej wypowiedzi i w zasadzie to nie dałeś żadnych argumentów - poza jakimiś tam próbami wyobrażenia sobie na podstawie chyba własnych doświadczeń. Takie mierzenie innych swoją miarą ?  W zasadzie to strzelałeś ślepakami - a to ponoć moi idole są na zachodzie, a to ponoć trąbie razem z Jerzym w tę samą trąbkę, a to ponoć kopiuję skądś elaboraty, ale źródeł nadal nie podałeś (i obydwaj doskonale wiemy, że nie podasz), a później doszedłeś do równie bzdurnego wniosku - że popieram lewicę :clowning O jakieś zawiści wykrytej na podstawie tonu wypowiedzi już nie wspominam - bo to już Ci chyba wytłumaczyłem.  
To nie było odnoszenie się do moich wypowiedzi - tylko próby wsadzenia mnie w cudzy garnitur i jakieś takie końskie zaloty.  

7 godzin temu, Ben_sage napisał:

Rozumiem ,że ty byś chciał dyktować warunki prezesowi i to jak ma dzielić swoje zyski, ale już nie chcesz by nikt inny narzucał tobie swojej woli i będziesz to robić co chcesz. Może ci dać jeszcze berło i koronę?

I stąd ten ryk pracodawców, że się minimalną podnosi by w końcu zaczęli płacić godziwie za pracę a nie traktować ludzi jak niewolników 21 wieku ? Stąd ten ryk o pracę w niedziele ? Stąd kwik, że samemu trzeba na kasie stanąć jeśli chce się otworzyć w niedzielę ?  Ty pewnie z tych co za miskę ryżu i obszczany materac do spania byś zatrudniał, od poniedziałku do piątku, żeby na te mercedesy zasuwali. Berło i korona to mało prawda ? Tron i pałac by się przydał. Nie, nie rozumiesz.  Poniższego zapewne również nie zrozumiesz tylko będziesz pisał farmazony o zaglądaniu do cudzej kieszeni, albo narzucaniu jak prezes ma dzielić zyski. 

Polecam zapoznać się z definicją słowa wyzysk. Już dawno określono słowem wyzyskiwacz takich cwaniaków co żerują na innych. Tych cwaniaków co jedyni są z Mercedesem w okolicy i jako jedyni dają pracę (coś w ten deseń pisałeś, nie chce mi się zerkać w górę).

Cytat

 

Wyzysk – występek polegający na wykorzystaniu przymusowego położenia innej osoby i zawarciu z nią umowy, nakładając na nią obowiązek świadczenia niewspółmiernego ze świadczeniem własnym. Pojęcie to bywa używane także w kontekście ekonomicznym[1].

Przymusowość położenia polega na tym, że sytuacja majątkowa pokrzywdzonego grozi niemożnością zaspokojenia podstawowych potrzeb jego i jego rodziny, co skłania go do zaciągnięcia zobowiązania niewspółmiernego do świadczenia wzajemnego.

 


image.png.3b47f291f20919b1d292fd6e82682cab.png
 

7 godzin temu, Ben_sage napisał:

Nieźle cie tam wytarmosili współczuje.

Kto i gdzie mnie wytarmosił ? Bo nie bardzo wiem o czym piszesz i czego współczujesz ? Spokojnie, nie potrzebuję Twojej troski, zachowaj ją dla siebie.  Nigdy w swoim życiu nie pracowałem na minimalnej, od 15 lat sam dyktuję sobie stawki godzinowe.  Ale mimo to może mi się nie podobać wyzysk i traktowanie rodaków jak parobków Europy ? Czy może dlatego, że zarabiam więcej to powinienem uważać, że plebsowi za minimalną nic się nie należy i niech się cieszą, że w ogóle mają pracę ?   Sorry, tutaj się różnimy, ja nie myślę tylko o sobie.  

P.s bo zapomniałem zapytać - co to jest kończyna ręczna ? 

Edytowane przez VDR (wyświetl historię edycji)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rządzący zabierają się za Orlen, w jeden dzień wyparowało 5 miliardów. Pewno kupca już mają i cenę trzeba zbić.

Image

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://businessinsider.com.pl/prawo/firma/pierwsza-wrzutka-nowego-sejmu-w-parkach-narodowych-stana-wiatraki/80fez40

https://fundacjabasta.pl/2023/11/29/wywlaszczenia-pod-farmy-wiatrakowe/

Jeszcze dobrze nie rozpoczęli a już nowe przepisy pod wiatraki z możliwością wywłaszczania właścicieli terenów.... 


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że g...o dostaną. 

 

Screenshot_2023-11-30-16-05-35-840_com.android.chrome.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, VDR napisał:

https://businessinsider.com.pl/prawo/firma/pierwsza-wrzutka-nowego-sejmu-w-parkach-narodowych-stana-wiatraki/80fez40

https://fundacjabasta.pl/2023/11/29/wywlaszczenia-pod-farmy-wiatrakowe/

Jeszcze dobrze nie rozpoczęli a już nowe przepisy pod wiatraki z możliwością wywłaszczania właścicieli terenów.... 

Ciemniaki jasno oświecone przez TVN pewno będą szczęśliwe, że im wiatraki postawią trzysta metrów od domu. Ratowanie Siemensa to patriotyczny obowiązek! co prawda niemiecki...no ale tak żeście sobie wybrali to będziecie ratować. Spółki na giełdzie w Niemczech wystrzeliły w górę a w Polsce poszły w dół. Nie będzie wywłaszczeń pod CPK, będą wywłaszczenia pod wiatraki. Doradca Szymka Rotacyjnego ds klimatu i energii ma żonę, która jest szefem w firmie wiatrakowej. Pewno czysty przypadek. Wszystko połączyli z ustawą o zamrożeniu prądu. Mam nadzieję, że Duda będzie miał jaja i zawetuje a wy dostaniecie to co chcieliście po nowym roku. Czekam jeszcze na reakcję UE na blokowanie przejść granicznych i importu zboża. Słońce Peru pewno nic nie zrobi bo wyroki sądu UE trzeba respektować. Ukraińcy dokonają zniszczenia polskiego transportu i rolnictwa. Niemiec będzie szczęśliwy a wy będziecie mogli znowu pojechać tyłki podcierać i zbierać szparagi.

Fajna rozmowa, może co niektórym rozjaśni coś w głowie.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisiory do nory i nie szczuć czymś czego nie ma i nie będzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, JerzyB napisał:

Pisiory do nory i nie szczuć czymś czego nie ma i nie będzie. 

Nie będzie bo Duda zawetuje i będziesz płacił rachunki za prąd o 70-80 % większe po nowym roku.

Może wtedy dotrze do ciebie co się szykuje bo te osiem gwiazdek w twojej głowie na razie skutecznie blokuje dostęp informacji.

Dociera jedynie śmietnik z TVN Onetu i GW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, JerzyB napisał:

Pisiory do nory i nie szczuć czymś czego nie ma i nie będzie. 

Jurek lodówkę już otwierasz ze spokojem po wyborach czy dalej tam Jarkacz siedzi :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku napiszę krótko ,to pisiory zamroziły ceny do końca br. I nie ważne kto będzie rządził ,coś z tym trzeba zrobić. 

1 minutę temu, sith114 napisał:

Jurek lodówkę już otwierasz ze spokojem po wyborach czy dalej tam Jarkacz siedzi :clowning

Jeszcze nie jestem spokojny , bo przez te 10 dni dużo może się wydarzyć .:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sith114 napisał:

Jurek lodówkę już otwierasz ze spokojem po wyborach czy dalej tam Jarkacz siedzi :clowning

Jurek z chęcią zapłaci po nowym roku podwójne stawki za prąd bo najważniejsze ***** ***.

Niemieckie pachołki dostały z Berlina gotową ustawę do podpisu i nawet nie czytali co podpisują.

Dostaną KPO na niemieckie wiatraki.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@albanos72 Jesteś żałosny , tak jak pisiory. Ale Ty pewnie jesteś jednym z nich. W.........ć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, JerzyB napisał:

Pisiory do nory i nie szczuć czymś czego nie ma i nie będzie. 

Nie ma ? Te przepisy istnieją od dawna.  Mogę Ci pokazać pisma jak mnie wywłaszczyli pod budowę ścieżki rowerowej. Włącznie z wszystkimi moimi pismami o zmianę projektu drogi na ciąg pieszo-rowerowy zamiast ścieżki rowerowej z rowem. Mogę Ci pokazać pisma jak mi wywłaszczyli kilkadziesiąt m2 za frajer stwierdzając, że to jest Państwa bo to jest pas drogowy. I nie ważne, że na mapach to była jedna działka, to nie ważne ze w ksiegach wieczystych wlascicielem byl X, a później ja.  Nie dostałem za to grosza. Moja działka została najpierw podzielona na dwie działki i niewielki pasek sobie zabrali za frajer. Oficjalnie nazywa się to - regulacja stanu prawnego drogi.  Czas na uzyskanie odszkodowań minął w czasach jak jeszcze nie myślałem o budowie domu, a ta działka nie należała do mnie.  W zasadzie poprzedni właściciel mógł to ogarnąć - odszkodowania można było brać do któregoś tam roku, później przepadek na rzecz Państwa.  W Polsce masz setki km takich nieuregulowanych stanem prawnym działek lezących w pobliżu drogi. Wystarczy, że na mapie 20 lat temu czy 30 lat temu było drzewo, by uznali, że to był pas zieleni i to jest droga i należy do Państwa a nie do Ciebie - tylko ten stan był nieuregulowany co właśnie czynią. Później z tego co zostało - znów odcięli kolejny pasek, tym razem wywłaszczając mnie decyzją ZRID. Za kolejne metry zapłacili - nie była o cena rynkowa, ale przynajmniej akceptowalna. Nie mniej początkowy projekt drogi był tak fatalny, że wchodził w moją działkę coś koło 7m. 2 lata pism i walki o zmianę projektu. Mi się udało, weszli w działkę coś koło 1,5 m do 2m max, ale w pierwszym projekcie było planowane coś koło 7m. Przez pierwszy projekt musiałem mocno uciekać z domem na sąsiednią działkę bo inaczej miałbym płot 3m od okien - gdyby nie udało mi się wywalczyć zmiany projektu. Nie mogłem czekać z budową do momentu przebudowy drogi, musiałem oddalić się od drogi tak by w najgorszym wariancie mieć te kilka metrów do płotu.  Nawet nie zdajesz sobie sprawy ile czasu, nerwów, biegania od kierownika odpowiedzialnego za inwestycje, przez dyrektorkę PZDP, na staroście kończąc mnie to kosztowało. Mi się udało bo się podłożyli w dokumentach pisząc mi, że nie mogli przewidzieć, że to jest działka budowlana, bo mają na mapach w tym miejscu las, a to by znaczyło - że cały droga została zaprojektowana na nieaktualnych mapach, bo na żadnej aktualnej takiej informacji nie było.  Wypis z rejestru gruntów też nie wspominał o żadnym lesie.  Drugą rzeczą było - że stwierdzono, że taka zmiana jest możliwa ale będę musiał zapłacić za przeprojektowanie drogi z własnej kieszeni - czyli przyznali, że technicznie nie ma przeszkód do projektu drogi, który im zaproponowałem. Pomijam, że przez dobry kilometr nieużytków był zaprojektowany ciąg pieszo-rowerowy - a na wysokości gdzie zaczynają się domy, zamieniał się wyłącznie w drogę rowerowa wraz z rowem. Tak się w Polsce projektuje drogi  - tam gdzie są domy to tylko ścieżka rowerowa, tam gdzie nieużytki to ciąg pieszo-rowerowy. Bareja wiecznie żywy. A decyzja ZRID w zasadzie jest ostateczna. Możesz się skarżyć do wojewody albo sądów administracyjnych ale marne szanse na to by wstrzymać inwestycję. W zasadzie w tym sporze byłem bezradny. W ostatnim piśmie dostałem - że nie widzą błędu w projekcie drogi ale projektant zgodził się przeprojektować drogę na własny koszt.  Mówiąc inaczej - równie mogli by napisać to co pisałeś w tych kilku postach wyżej jak Ci ciśnienie skoczyło i zabrać mi 7m - i nic bym z tym nie mógł zrobić. Wszystko zależało od widzimisię kogoś. 

Takie przepisy są Jurku bardzo niebezpieczne. Jeśli te przepisy wejdą w takim kształcie to masz legalną drogę do tego by Cię wywłaszczyć bo ktoś np. uzna, że to idealne miejsce pod wiatraki. Dostaniesz decyzję o wywłaszczeniu pod inwestycję na cele publiczne , wyliczą Ci, że Ci się należy tyle za tą nieruchomość i jak Ci się nie będzie podobać to walcz sobie z Państwem przed sądami. W tym czasie jak Ty będziesz walczył - oni postawią te wiatraki na Twojej ziemi :D 

Masz poczytaj sobie o wywłaszczeniach na cele publiczne: 
https://www.prawo.pl/biznes/wywlaszczenie-nieruchomosci-mieszkalnej-na-cele-publiczne,512783.html


Poczytaj sobie na temat wywłaszczeń podczas budowy dróg na Euro:
https://www.rp.pl/nieruchomosci/art6678161-uboczne-skutki-wywlaszczenia

Te przepisy istnieją od dawna i są realizowane wywłaszczenia na podstawie tych przepisów !! Jedynie co się ma zmienić to fakt - że budowa farm wiatrakowych ma być inwestycją celu publicznego.  Zamiast wypluwać jad ze swoich ust przez opuszki palców, otwórz w końcu oczy. 



 


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@VDR

Przypomnijmy ze rudy sam niedawno mówił, że wywłaszczenia pod CPK to są beeee. Ale jak widać pod niemieckie wiatraki to nie tylko można, ale i trzeba.

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VDR Owszem na cele publiczne .

sitch114 jakie niemieckie wiatraki jeśli już , to duńskie lub chińskie. Z resztą w Pl też już robią . 

 

Jeszcze parę dni i po pisiorach , to będzie ulga , a będzie większa jak odbiorą tv kaczorowi . Co Ty będziesz oglądał ? wiem tv trwam .

:lol::D:lol:

 

 

Screenshot_2023-12-01-02-13-01-201_com.mi.globalbrowser.jpg

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, JerzyB napisał:

VDR Owszem na cele publiczne .

sitch114 jakie niemieckie wiatraki jeśli już , to duńskie lub chińskie. Z resztą w Pl też już robią . 

 

Jeszcze parę dni i po pisiorach , to będzie ulga , a będzie większa jak odbiorą tv kaczorowi . Co Ty będziesz oglądał ? wiem tv trwam .

:lol::D:lol:

 

 

Screenshot_2023-12-01-02-13-01-201_com.mi.globalbrowser.jpg

Czytasz tylko clickbajty ? Afery rzekomo nie ma, ale prezes PSL już musi gasić pożar, zapowiadając zmiany. Czyli jednak jest coś na rzeczy.  
Nie bardzo też rozumiem Twoje owszem na cele publiczne. Przyznajesz tym, ze wszystkie farmy trafią do ustawy:

https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20230000344/U/D20230344Lj.pdf

I dzięki temu właśnie będzie można wywłaszczać właścicieli pod te farmy.  Dziwny sposób myślenia masz.  Twierdzisz, że nie ma takiego prawa - mimo, ze ono istnieje i że działa. 
Twierdzisz, że nic takiego nie będzie miało miejsca a później przyznajesz, że chcą wpisać takie inwestycje jako inwestycje celu publicznego. Ogarnij się. 


Art. 122. 1. W przypadkach określonych w art. 108 Kodeksu postępowania administracyjnego lub uzasadnionych ważnym interesem gospodarczym starosta, wykonujący zadanie z zakresu administracji rządowej, w drodze decyzji, udziela podmiotowi, który będzie realizował cel publiczny, zezwolenia na niezwłoczne zajęcie nieruchomości po wydaniu decyzji o wywłaszczeniu nieruchomości, jeżeli zwłoka w jej zajęciu uniemożliwiałaby realizację celu publicznego, na który nieruchomość została wywłaszczona. Decyzji o niezwłocznym zajęciu nieruchomości nadaje się rygor natychmiastowej wykonalności.

Edytowane przez VDR (wyświetl historię edycji)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VDR piszemy o wiatrakach , czytaj ze zrozumieniem . To jest projekt ustawy który jeszcze z dziesięć razy będzie zmieniany. Na końcu jest ustawa która podpisuje lub nie  prezydent. 

Macie przecież swojego D..ę i , kąt te obawy.  

:lol::D

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, JerzyB napisał:

VDR piszemy o wiatrakach , czytaj ze zrozumieniem . To jest projekt ustawy który jeszcze z dziesięć razy będzie zmieniany. Na końcu jest ustawa która podpisuje lub nie  prezydent. 

Macie przecież swojego D..ę i , kąt te obawy.  

:lol::D

Dokładnie - piszemy o wiatrakach. Farmy wiatrowe albo mówiąc inaczej elektrownia wiatrowa zbudowana jest z wiatraków. Przychodzi firma i mówi - tu chcę postawić 500 wiatraków bo wszystkie dane meteorologiczne z ostatnich lat wskazują, że pizga tu jak w kieleckim. I jeśli takie inwestycje będą inwestycjami celu publicznego to będzie można wywłaszczać choćby na podstawie art 122 który zacytowałem.  Czytałeś tę ustawę ? Wiem, że nie. 
Póki co masz tylko tyle i aż tyle:

Art. 6. Celami publicznymi w rozumieniu ustawy są:
4a) budowa oraz utrzymywanie morskiej farmy wiatrowej w rozumieniu ustawy z dnia 17 grudnia 2020 r. o promowaniu wytwarzania energii elektrycznej w morskich farmach wiatrowych (Dz. U. z 2022 r. poz. 1050 i 2687) wraz z zespołem urządzeń służących do wyprowadzenia mocy w rozumieniu tej ustawy

10) inne cele publiczne określone w odrębnych ustawach.

Jeśli farmy wiatrowe zostaną uznane za inwestycję celu publicznego to będą podlegać pod ustawę o której wspominałem. I żadne obietnice polityków, że nie będzie wywłaszczeń nic nie zmienią. Pod drogi też mieli zabierać bez straty dla właścicieli a zabrali mi kilkadziesiąt metrów nie płacąc grosza. W mojej okolicy przebiegać ma S12, pierwszy projekt leciał przez nowo wybudowane osiedle domków jednorodzinnych. Wszystkie do wyburzenia. A dookoła mnóstwo pól i lasów - mnóstwo terenów dawnego PGR,  ale droga leciała centralnie przez osiedle nowo wybudowanych domów. Niektórzy nie zdążyli się wprowadzić. 

https://radioplus.com.pl/region/28041-skuteczny-protest-w-sprawie-s12

Tak się buduje w Polsce. Ludzie musieli wyjść na ulice i walczyć o swoje. Zamiast spokojnie przygotowywać się do Świąt Bożego Narodzenia musieli walczyć o to żeby nie stracić swoich domów.  Gdyby nikt nie podniósł larum to taka ustawa przeszła by bez echa, a że podniesiono głos to dzisiaj już się politycy wycofują i zapowiadają zmiany. Będą zmiany będzie można oceniać na ile wycofali się z tego pomysłu. Zdaje się, że ten rząd miał być taki proobywatelski a tymczasem jest prolobbystyczny. Przepychanie zmian dotyczących wiatraków wraz z zamrożeniem cen energii na 2024 nie świadczy o dobrych zamiarach. 

Mało tego:

https://tvn24.pl/biznes/z-kraju/bertold-kittel-o-nowym-ministrze-finansow-andrzeju-kosztowniaku-i-ukladzie-radomskim-st7459737

a ja doskonale pamiętam byłego prezydenta miasta Radomia jako przewodniczącego sejmowej komisji do spraw budowy S12. To polityk PIS z naszego radomskiego podwórka. 

Serio myślisz, że PIS jest moją partią ? Dowiadując się, że siostra Pana Kosztowniaka zakupiła działkę w pobliżu projektowanej S12 ?  W mojej okolicy o tym było baaardzo głośno. 

Serio chcesz wierzyć politykom, którzy tworzą coś co umożliwia wywłaszczenia, że nie będzie wywłaszczeń ? To po kiego tworzą takie przepisy ? 

Ostatnio było znów głośno bo w okolicy powstało 7 wariantów szprych kolejowych do CPK. 3 przelatujące przez moją miejscowość - tutaj tez planowane byłyby wywłaszczenia. 
Problemem w Polsce nie jest to, że chce się budować - problemem w Polsce często jest to - że się chce budować kosztem nas - obywateli. Projektuje się byle jak, kompletnie nie uwzględniając faktu, że niszczy się czyjeś życie - bo im ustawy na to pozwalają. Gdyby w ustawie było, że koszt odszkodowania to np. 5x wartość wywłaszczanej nieruchomości to by projektowano z głową. Ale takich zapisów nie ma. Wyceny to indywidualna sprawa - nikt nie uwzględniał np. czynnika przyszłościowego - ze mam ziemie na której będą budować się domy i wartość działek będzie rosła (w ciągu 2 lat cena wzrosła prawie 50%). Zapłacono mi tylko za RVI i tyle.... nikt nie uwzględniał, że za 2 lata ta ziemia będzie jeszcze droższa bo powstaną nowe domy i okolica stanie się jeszcze bardziej atrakcyjniejsza. 

Mało mnie obchodzi czy prezydentem jest Duda, czy ktoś inny - mnie obchodzi by ustawy i prawo było tworzone dla nas - a nie dla kieszeni zachodnich koncernów, prywatnych firm polityków i znajomych itd itd.  Zresztą kadencja Dudy się niedługo kończy więc nie wiesz kim będzie nowy Prezydent i czy nie będzie podpisywał wszystkiego co Ci w tym nowym sejmie wymyślą. 

Zacznij słuchać ludzi i rozglądać się co się dzieje dookoła Ciebie a nie tego co Ci w TVN powiedzą. 
 


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co się rozpisywać o czymś co nie  nastąpiło. Pożyjemy zobaczymy jak będzie  i kto miał rację. Teraz mamy jeszcze cyrk , czy jak kto woli , szopkę w wykonaniu pisiorów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, JerzyB napisał:

Po co się rozpisywać o czymś co nie  nastąpiło. Pożyjemy zobaczymy jak będzie  i kto miał rację. Teraz mamy jeszcze cyrk , czy jak kto woli , szopkę w wykonaniu pisiorów. 

Cyrk to mamy w wykonaniu całego rządu - ale trzeba zdjąć tvnowskie okulary. Pozwól, że przedstawię Ci Twój tok myślenia. 
Jurek - jeździsz na czerwonym świetle, spowodujesz wypadek. A Ty odpowiadasz: 
Po co się rozpisywać o czymś co nie  nastąpiło. Pożyjemy zobaczymy jak będzie  i kto miał rację.

Nie, takie rzeczy to trzeba od razu głośno i wyraźnie artykułować. Trzeba głośno walczyć o swoje nim nie jest za późno. Wiem doskonale jak mi wmawiano, że jest za wcześnie na jakieś zmiany w projekcie drogi, a później z dnia na dzień powiedziano, że teraz jest już za późno na zmiany w projekcie, ale jak chcesz to zapłać nam i to zmienimy. 

Po drugie pokazuję Ci jak działa ustawa na podstawie której od dawna wywłaszcza się ludzi. Ona jest, wiele osób zostało na jej podstawie wywłaszczonych - w tym ja. Teraz planuje się poszerzyć listę celów, na podstawie której ktoś może przyjść i wyrzucić Cię z Twojej własności, Twojej ojcowizny. Tylko dlatego, że jakiś urzędnik o tym zdecyduje. Mam nadzieję, że kiedyś trafi na Ciebie, może zmądrzejesz jak się okaże - że przez środek Twojego salonu mają lecieć np. tory kolejowe. Albo jak tory polecą 50m obok Twojej działki i stwierdzą, że nic Ci się nie należy bo Twoja działka nie jest objęta inwestycją. Postawią Ci ekrany i żyj sobie w takim miejscu. I nikogo nie będzie interesowało, że jak kupowałeś działkę to był cichy, spokojny zakątek, z salonu miałeś piękny widok a nie kawał ekranu dzwiękoszczelnego  i nie było w okolicy żadnych planów na jakieś drogi, elektrownie wiatrowe czy kolej. Fajnie się żyje dopóki takie decyzje nie dotyczą Ciebie prawda ? 
 


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzycz głośno może Cię ktoś usłyszy . Ja na pewno nie . 

Mam oczy szeroko otwarte i nie ważne czy to TVN czy inne niezależne media od rządu mówią czy też  piszą prawdę. 

W jednym się zgadzamy , teraz to jest cyrk po stronie rządu i prezydenta. 

 

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.