Skocz do zawartości
grzechotnic

Automat mierzący KH

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. 

Szanowni zastanawiam się nad zakupem automatu do mierzenia KH typu KH keeper czy alkatronic czy też cokolwiek innego. Napiszcie mi prosze jakie są wasze doświadczenia. Czy np taki polski KH keeper jest wart wydania kilku tysięcy PLN czy to tylko marketing sprzedawcy.

 

Ps czy coś wiecie na temat naszych krajowych super promocji z okazji czarnego piątku? Ktoś ? Coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, moge Ci opisac swoje doswiadczenie z kh keeperem o innym sie nie wypowiem bo nie mialem kontaktu , a wiec sprzet posiadam jakies 2 lata niecale, ogolnie jakos to tam dziala nie moge powiedziec, ja posiadam prawie caly ekosystem od RF tj. kh keeper, pompe dozujaca, ph kontroler, regulator temperatury i oswietlenie, w calosci to sie uzupelnia fajnie, kh keeper sprawdza kh i mozna ustawic podlog tego odpowiednie zarzadzanie pompa dozujaca np, dodwanie dodatkowej dozy balinga jesli np kh jest nizsze niz zalozone. ale zeby nie bylo tak rozowo, po 6 miesiacach padla mi sonda i musialem kupic nowa, serwis nawet nie chcial slyszec o reklamacji - wydaje mi sie ze 6 miesiecy to troche krotko no ale dobra, nastepnie jak kupilem ph meter sonda siadla po 4-5 miesiacach, obecnie sondy mam od milwaukee i wszystko dziala jak nalezy, jednak zawsze sa mniejszcze lub wieksze wachniecia wzgledem hanki 774,  obecnie to nie wiem czy kupilbym taki sprzet jak kh keeper czy ph meter i tutaj chce zaznaczyc ze obojentnie jakiej marki, jesli chcesz tylko do stalego pomiaru kh to ja bym nie bral, po za tym jesli masz zbiornik stabilny i nie masz z tym problemu zeby zrobic testy podstawowe raz na te dwa tygodnie to wydaje mi sie ten sprzet teraz przerostem formy nad trescia, ja go kupilem, bo duzo mnie nie ma w domu czesto a tak mam jakis tam podglad na calosc zbiornika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o taką poradę z życia wzięta mi chodziło. Bardzo dziękuję. Swoją drogą to chyba mogłeś chciec wymiany na nową, pozbawiona wad sondę z tytułu rękojmi nie gwarancji. Tu masz 2 lata i można się dochodzić z cwaniakami którzy leja na swoich klientów. W każdym razie warto próbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak poźniej poczytałem to jest napisane w detalach ze na sonde jest 6 miesięcy gwarancji, a przepychac sie w ta i spowrotem nie mialem czasu, pewne jest to ze jesli któryś sprzet mi od nich padnie to napewno juz nie kupie:) zreszta szczerze mówiąc im dłużej mam zbiorniki i im mniej tam lapska pcham  i same sobie zyja wlasnym zyciem zaczynam coraz bardziej przekonywac sie do minimalistycznego prowadzenia zbiornika bez tych wszystkich tzw high techow:) 

Edytowane przez kokomag (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam od czterech lat Kore 7th lab Pacific Sun i złego słowa o tym produkcie nie mogę powiedzieć. Po trzech latach pracy musiałem wymienić jedynie elektrodę. Podejrzewam, że tyle lat wytrzymała ponieważ mierzyłem kh raz dziennie . Obecna nowa elektroda działa bez zarzutu i mierze nią kh dwa razy dziennie. Urządzenie używam jedynie do dozowania pierwiastków i mierzenia kh. W pompie nie włączyłem funkcji utrzymywania kh na stałym poziomie ponieważ nie chcę żeby komputer sterował dawkami kh. Po odczycie wyniku na telefonie sam  koryguje  dawkę. Raz w miesiącu kalibruje elektrodę na płynach PH 4, PH 7.


.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam sprzęt,prawie dwa lata i działa sobie,robi to co ma robić.U mnie kalibracja całości raz na 3 miesiące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Niestety nie jest to sprzęt bezobsługowy, bez dość częstej kalibracji pomp i sondy, oraz czyszczeniu, się nie obędzie. U mnie problemem jest to, że reaktor i resztę osprzętu mam przy refugium. Światło ma zgubny wpływ na czystość całości, po miesiącu lub dwóch trochę się zapycha. Jak wywalę refugium i dam DSB, to może będzie to śmigać wzorcowo. Możliwe też, że leje za dużo wódeczki. Tym czasem mam go jako wskaźnik, bez sterowania reaktora wapnia.  

Pozdrawiam.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.