Skocz do zawartości
natan2012

Thor X 120 w informację

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Noszę się z zamiarem wymiany mojego wysłużonego maxspecta na jakąś inną lampę. W oko wpadła mi Thor x 120 w . Czy ktoś z Was ma może doświadczenia z tą konstrukcją i może się podzielić opinią???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam THORa 60w w kostce 50l pod mix miekie + lps.
Znajoma pod Thorem X z sukcesami prowadzi baniak w którym co chwile widze na olx szczepki zarówno prostych sps (montipory seriatorpory) jak i acropor.
Sterowanie dość proste z poziomu aplikacji (wrzucamy sobie kilka punktów ustalamy % jakim ma w danym ptk swiecic i tyle  wschody zachody jak wiekszość lamp.)
Jest polska dystrybucja więc na miejscu jest również serwis tych lamp jeśli coś by się stało - 2 rok świece i nic z lampą się nie działo - 2x przedmuchałem jedynie wentylatory bo nieco się zakurzyły ( generalnie często jest to ważna informacja dla niektórych - bo wiele lamp niestety ma serwisy za granicą) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Dosłownie kilka dni temu kupiłem taką lampę - Thox X w wersji marine (jest jeszcze blue). Przez kilka godzin nie udało mi się połączyć jej z aplikacją wifi. Skontaktowałem się ze sklepem i okazało się, że trzeba ściągnąć starszą wersje aplikacji producenta, która nie jest już dostępna w sklepie Play (jest tam apka micmol, ale nie obsługuje tego modelu). To żaden problem, szkoda że taka informacja nie była dołączona do zamówienia. Druga sprawa to faktyczny pobór prądu. W nazwie produktu masz napisane 120 watów, natomiast faktyczny maksymalny pobór prądu to 75 watów - wszystkie trzy kanały ustawione na 100%. Informacja 120W dotyczy zastosowanych diód - jest ich 42 x 3W tylko są skręcone i nie działają na pełnej mocy. Sklep wytłumaczył, że taki zabieg ma na celu przedłużenie żywotności sprzętu. Rozumiem, trafia do mnie taki argument. Nie wiem, czy inni producenci też praktykują taki sposób podawania mocy, musieliby się wypowiedzieć ludzie, którzy wiedzą więcej na ten temat. 
Oświetlenie potrzebowałem do akwarium 60x30x40 i myślę, że moc jest i tak wystarczająca. Zgaduję, że gdyby diody działały z pełną mocą, to mogłyby zrobić krzywdę koralowcom, one już i tak mocno dają po oczach. W szczycie świecenia wiatrak jest słyszalny, ale mi to nie przeszkadza - przekłada się to na niskie temperatury - sprzęt się nie grzeje nawet pracując na 100% swoich możliwości. Wygląd też jest fajny, uchwyt można ustawić w różnych kontach nachylenia, przy długości akwarium 60 cm jest całe doświetlone. Aplikacja mobilina przyzwoita, w kilka minut można ogarnąc o co chodzi i ustawić wszystko po swojemu. Reakcja koralowców na nowe światło pozytywna. 
Podsumowując: Pierwsze wrażenie nie było najlepsze, ale jak już ustawiłem wszystko według swoich preferencji, zobaczyłem, że życie w akwarium ładnie zareagowała na taką zmianę plus dla oka też jest ładnie, to zdecydowałem się dać jej szansę. Jestem zadowolony. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, pawel_c napisał:

Skontaktowałem się ze sklepem i okazało się, że trzeba ściągnąć starszą wersje aplikacji producenta, która nie jest już dostępna w sklepie Play (jest tam apka micmol, ale nie obsługuje tego modelu).

Nie kupiłbym tej lampy. Powyższe to potencjalne zagrożenie. Dlaczego sklep play nie ma aplikacji? ściąganie aplikacji z innych źródeł niesie za sobą potencjalne zagrożenia.

5 godzin temu, pawel_c napisał:

Druga sprawa to faktyczny pobór prądu. W nazwie produktu masz napisane 120 watów, natomiast faktyczny maksymalny pobór prądu to 75 watów - wszystkie trzy kanały ustawione na 100%. Informacja 120W dotyczy zastosowanych diód - jest ich 42 x 3W tylko są skręcone i nie działają na pełnej mocy. Sklep wytłumaczył, że taki zabieg ma na celu przedłużenie żywotności sprzętu. Rozumiem, trafia do mnie taki argument.

Sklep ściemnia, a producent zakłamuje. Lampa świeci z 60% zadeklarowanej mocy. Sztuczka rodem z aliexpress. Jeśli szukałeś lampy która świeci 120W, to do zwrotu, jeśli nie było informacji o poborze prądu. Akurat ostatnio sprawdzałem trochę lampy i dobrzy producenci podają pobór prądu a nie moc zainstalowanych diod. Np Orphek podaje 78 LED x 5W, ale podaje pobór prądu 218-235W jako moc lampy. Ecotech też podaje Power consumption a nie moc zainstalowaych diod (50 diod w Xr15 i 95W), ATI w przypadku Straton Pro też podaje power consumption.

To niestety nie jest nowość. Był film Jake'a Adamsa na Reefbuilders na temat chyba AI Prime.

Patrzę i u nas tę lampę sprzedaje Aquatrend - brak info o poborze prądu, Reefguard to samo, Coralhouse to samo. To się nadaje do UOKIK.

5 godzin temu, pawel_c napisał:

Oświetlenie potrzebowałem do akwarium 60x30x40 i myślę, że moc jest i tak wystarczająca.

75W na 72l brutto będzie ok.

 

5 godzin temu, pawel_c napisał:

Zgaduję, że gdyby diody działały z pełną mocą, to mogłyby zrobić krzywdę koralowcom,

Przede wszystkim diody zrobiłyby krzywdę sobie. Chyba żaden producent nie stosuje diod wysterowanych na pełną moc.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.11.2023 o 09:58, katani napisał:

Nie kupiłbym tej lampy. Powyższe to potencjalne zagrożenie. Dlaczego sklep play nie ma aplikacji? ściąganie aplikacji z innych źródeł niesie za sobą potencjalne zagrożenia.

Sklep ściemnia, a producent zakłamuje. Lampa świeci z 60% zadeklarowanej mocy. Sztuczka rodem z aliexpress. Jeśli szukałeś lampy która świeci 120W, to do zwrotu, jeśli nie było informacji o poborze prądu. Akurat ostatnio sprawdzałem trochę lampy i dobrzy producenci podają pobór prądu a nie moc zainstalowanych diod. Np Orphek podaje 78 LED x 5W, ale podaje pobór prądu 218-235W jako moc lampy. Ecotech też podaje Power consumption a nie moc zainstalowaych diod (50 diod w Xr15 i 95W), ATI w przypadku Straton Pro też podaje power consumption.

To niestety nie jest nowość. Był film Jake'a Adamsa na Reefbuilders na temat chyba AI Prime.

Patrzę i u nas tę lampę sprzedaje Aquatrend - brak info o poborze prądu, Reefguard to samo, Coralhouse to samo. To się nadaje do UOKIK.

75W na 72l brutto będzie ok.

 

Przede wszystkim diody zrobiłyby krzywdę sobie. Chyba żaden producent nie stosuje diod wysterowanych na pełną moc.

Dzięki za wyczerpującą odpwiedź, szukam dalej. Dodam tylko, że poszukuję używki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, kokomag napisał:

a jaki chcesz budżet max przeznaczyć na lampiona?

 

Do tysiąca chciałbym się zmieścić. Obecnie świece maxspectem razor , stary model i dodatkowo chiński bar 30w oraz T5 24w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.