Skocz do zawartości
Leo-Mia

Niezidentyfikowane cos ze skaly

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Mam pytanie moze ktos pomoze ale trzeba strzelac w ciemno. W ciemno bo zdjecia nie mam, ledwo co to ustrojstwo widze przez lupe. Mianowicie. W skale jest dziura (nie muszla) z dziury wystaja dwa „czulki” cienkie jak niteczki, bardzo symetryczne i niezbyt dlugie, mam wrazenie ze sa one dwukolorowe, cos jak w ciemno jasne kropki lub malutkie kreseczki. Mam tego pelno i tylko na jednej skale. Czy to moga byc slimaki osiadle? Moze jakies robaczki? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strzelam - Kosmici. 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, AnT napisał:

Strzelam - Kosmici. 

Hahha, poczekaj podam parametry to moze ogarniesz tez z ktorej galaktyki xddd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Leo-Mia napisał:

Hahha, poczekaj podam parametry to moze ogarniesz tez z ktorej galaktyki xddd

Bardzo cię proszę nie spamuj 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Beti napisał:

Bardzo cię proszę nie spamuj 

A kosmici moga mieszkac w akwarium? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktos naprawde chcial pomoc to znalazlam zdjecie na internecie, u mnie wyglada to dokladnie tak samo tylko one sa zlokalizowanw na skale. Wiem ze to jakies robaczki ale czy w duzej ilosci sa grozne, czy powinnam je jakos usunac?

IMG_3030.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Leo-Mia napisał:

Jakby ktos naprawde chcial pomoc to znalazlam zdjecie na internecie, u mnie wyglada to dokladnie tak samo tylko one sa zlokalizowanw na skale. Wiem ze to jakies robaczki ale czy w duzej ilosci sa grozne, czy powinnam je jakos usunac?

IMG_3030.jpeg

Ale wybacz,

tobie się coś pomyliło, my mamy szukać tobie odpowiedzi w Internecie bo tobie się co- nie chce ??

Dziwisz się że Ant ci tak napisał przeczytaj twoje pytanie jeszcze raz i wyciąg wnioski.

ktos ma strzelać w twoje odpowiedzi bo sobie tak życzysz- wybacz nie ten poziom

ps kiedyś była taka zabawa tv gra w ciemno 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Beti napisał:

Ale wybacz,

tobie się coś pomyliło, my mamy szukać tobie odpowiedzi w Internecie bo tobie się co- nie chce ??

Dziwisz się że Ant ci tak napisał przeczytaj twoje pytanie jeszcze raz i wyciąg wnioski.

ktos ma strzelać w twoje odpowiedzi bo sobie tak życzysz- wybacz nie ten poziom

ps kiedyś była taka zabawa tv gra w ciemno 

Ok, dziekuje za pomoc. Jak zwykle na forum mozna liczyc. Jakby kazdy szukal wszystkiego na internecie to by nie bylo takich miejsc. Myslalam ze jest to tez pewnego rodzaju miejsce gdzie mozna sie integrowac w spolnej pasji. Poduskutowac… Jednak juz niejeden zauwazyl ze niektorzy zachowuja sie jakby pozjadali wszystkie rozumy. Pani chyba tylko pilnuje porzadku zeby bron boze nikt nie skroczyl z tematu. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Leo-Mia napisał:

Ok, dziekuje za pomoc. Jak zwykle na forum mozna liczyc. Jakby kazdy szukal wszystkiego na internecie to by nie bylo takich miejsc. Myslalam ze jest to tez pewnego rodzaju miejsce gdzie mozna sie integrowac w spolnej pasji. Poduskutowac… Jednak juz niejeden zauwazyl ze niektorzy zachowuja sie jakby pozjadali wszystkie rozumy. Pani chyba tylko pilnuje porzadku zeby bron boze nikt nie skroczyl z tematu. Pozdrawiam.

Ale ty sie słyszysz- jak ma ktoś dać ci odpowiedz jak sugerujesz ze trzeba strzelać jest to poważne by zadawać takie pytania czego oczekiwałaś ? 
Nie zwalaj winy na forum tylko się ogarnij 

4 minuty temu, Leo-Mia napisał:

Pani chyba tylko pilnuje porzadku zeby bron boze nikt nie skroczyl z tematu. Pozdrawiam.

Taka rola moderatora 

pozd


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Beti napisał:

Ale ty sie słyszysz- jak ma ktoś dać ci odpowiedz jak sugerujesz ze trzeba strzelać jest to poważne by zadawać takie pytania czego oczekiwałaś ? 
Nie zwalaj winy na forum tylko się ogarnij 

Dalam opis, wiem ze moze nie obrazuje to wszystkiego ale nie dalo sie zrobic zdjecia, dlatego pozyczylam z internetu dokladnie to samo. Napisalam ze wiem ze to sa jakies robaczki ale w swietle artykulu nie grozne w malej ilosci. Myslalam ze moze ktos podpowie czy to trzeba likwidowac i ewentualnie jak. Jaki blad popelnilam? Ze „humorystycznie” napisalam ze trzeba strzelac w ciemno? Nie znalazlam w regulaminie ze nie wolno zartowac. Jesli tak strasznie zawinilam to prosze mnie zablokowac i po problemie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to robaczki w skale które to są tysiące odmian to zostawiamy to wszystko jest życie nic nie grozi w akwarium.

jakos potem dodałaś zdjęcie -dało się co ;)

staraj się zadawać pytania z sensem a nie oczekiwać że trzeba strzelać to nie ma sensu i powagi tego forum

milego dnia 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Beti napisał:

Jeśli to robaczki w skale które to są tysiące odmian to zostawiamy to wszystko jest życie nic nie grozi w akwarium.

jakos potem dodałaś zdjęcie -dało się co ;)

staraj się zadawać pytania z sensem a nie oczekiwać że trzeba strzelać to nie ma sensu i powagi tego forum

milego dnia 

Tak wiem ze bez zdjecia ciezko cokowielkiem wrozyc, jakos fartownie udalo mi sie znalezc dokladnie to co u mnie zaobserwowalam.

dziekuje za pomoc, jest tego tak duzo ze myslalam ze zaraz przerodzi sie w plage z ktora bedzie ciezko walczyc, tak jak to bywa z niektorymi stworzonkami (aiptasia, slimaki osiadle itp.) 

milego dnia. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej nie chce wprowadzać zamieszania, ale moim zdaniem kolega/koleżanka (wybacz nie przedstawiłeś/łaś) się :P zadał/a jak najbardziej sensowne pytanie.

Co prawda nieco humorystycznie opisał/a to stworzenie ale to nie znaczy, że pytanie jest bezzasadne czy tam bez sensu. Zapewne bardziej oczekiwał/a odpowiedzi na zasadzie czy to groźne czy nie, niżeli co to jest konkretnie.

Dostarczył/a zdjęcie co prawda nie swoje ale z zapewnieniem, że to taki sam "stwór" I nikt mu/jej nie udzielił jasnej odpowiedzi do tego dorzucając jakieś niepotrzebne komentarze.

Nic więc dziwnego, że jest "rozczarowany/a" delikatnie rzecz ujmując. Mi też nie raz odpowiadano w podobnie ignorancki sposób i mogę was zapewnić. To nic miłego czytać takie odpowiedzi. Gdzie ludzie zamiast pomóc chyba starają się z kogoś zrobić głąba. 

Natomiast co do Twojego pytania @Leo-Mia niestety ja nie wiem co to za robak ale też mogę Cię zapewnić, że nie jest to ślimak osiadły.

Natomiast co zrobiłeś/aś źle? Nie wiem czy to spory kawałek skały o którym piszesz, ale ja zanim włożę korala do baniaka to najpierw go deepuję, a ponieważ ja kupuję nie tyle szczepki na podstawkach co raczej większe kolonie na kawałku skałki to cała skałka z koralem ląduje w naczyniu i jest deepowana. 

Podczas tego procesu ze skały wyłazi mnóstwo robactwa które wkrótce po tym zdycha. Zachęcam do podobnego postępowania. 

Jeśli chodzi o preparat to polecam Ci EXPEL CORAL CLEANSE.

Jest rewelacyjny, ale niestety też drogi - ponad 200zł za buteleczkę 8 oz czyli w przeliczeniu trochę ponad 230ml.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Opelin napisał:

Hej nie chce wprowadzać zamieszania, ale moim zdaniem kolega/koleżanka (wybacz nie przedstawiłeś/łaś) się :P zadał/a jak najbardziej sensowne pytanie.

Co prawda nieco humorystycznie opisał/a to stworzenie ale to nie znaczy, że pytanie jest bezzasadne czy tam bez sensu. Zapewne bardziej oczekiwał/a odpowiedzi na zasadzie czy to groźne czy nie, niżeli co to jest konkretnie.

Dostarczył/a zdjęcie co prawda nie swoje ale z zapewnieniem, że to taki sam "stwór" I nikt mu/jej nie udzielił jasnej odpowiedzi do tego dorzucając jakieś niepotrzebne komentarze.

Nic więc dziwnego, że jest "rozczarowany/a" delikatnie rzecz ujmując. Mi też nie raz odpowiadano w podobnie ignorancki sposób i mogę was zapewnić. To nic miłego czytać takie odpowiedzi. Gdzie ludzie zamiast pomóc chyba starają się z kogoś zrobić głąba. 

Natomiast co do Twojego pytania @Leo-Mia niestety ja nie wiem co to za robak ale też mogę Cię zapewnić, że nie jest to ślimak osiadły.

Natomiast co zrobiłeś/aś źle? Nie wiem czy to spory kawałek skały o którym piszesz, ale ja zanim włożę korala do baniaka to najpierw go deepuję, a ponieważ ja kupuję nie tyle szczepki na podstawkach co raczej większe kolonie na kawałku skałki to cała skałka z koralem ląduje w naczyniu i jest deepowana. 

Podczas tego procesu ze skały wyłazi mnóstwo robactwa które wkrótce po tym zdycha. Zachęcam do podobnego postępowania. 

Jeśli chodzi o preparat to polecam Ci EXPEL CORAL CLEANSE.

Jest rewelacyjny, ale niestety też drogi - ponad 200zł za buteleczkę 8 oz czyli w przeliczeniu trochę ponad 230ml.

 

No i dzieki Ci stokroc za podzielenie sie wiedza, doswiadczeniem, pomyslem ale rowniez za zrozumienie ;) Niestety nie dipowalam skaly, nie przyszlo mi to do glowy, startowalam na suchej/martwej skale i troche naiwnie nie spodziewalam sie tam nikogo. xD odkad pelno robactwa chodzi mi po akwarium mam troche „fobie” :P ale to tak pol zartem, bo zdaje sobie sprawe ze to jest piekny ekosystem ale boje sie plag bo odkad mam to akwarium to traktuje je jak dziecko i bardzo sie wszystkim przejmuje. Ostatnio niestety prawie sie poplakalam jak zobaczylam Aiptasie.. xD 

Pozdrawiam, Ania :)

Edytowane przez Leo-Mia (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nic dziwnego - ja miałem tak przy pierwszym akwarium. 

Miałem tam wszystko od wieloszczetów po różnej maści robaki piaskowe etc. Ma to swój urok, zwłaszcza w nocy jak wyłazi ze skały i żeruje na dnie :) no i fakt im więcej życia tym lepiej dla biologii (oczywiście tego nieszkodliwego życia).

plagi nie unikniesz możesz mi wierzyć ;) prędzej czy później dopadają każdego 

Na aiptasie polecam z kolei Aiptasia-X od Red Sea

Równie rewelacyjny co ten wyżej na robactwo :)

...a że się przejmujesz to też nic dziwnego. Grunt to nie wykonywać gwałtownych i nieprzemyślanych ruchów bo możesz tylko więcej zaszkodzić niż sobie pomóc.

 

pozdrawiam Aniu i życzę powodzenia! :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

a ja bym nic nie robil. W ogole nie stosuje zadnej chemii. 

Zauwazylem juz po raz kolejny, ze te wszystkie plagi zawsze jakos ustepuja albo nie stanowia zagrozenia dla reszty. Wymaga to czasu. Cykl azotowy to dopiero poczatek. Pozniej obserwuje niemalze wykwity roznych rurowek, glonow wapiennych, mikrozyjatek, itp. Dopiero po niespelna roku akwarium wydaje sie byc na tyle stabilne, ze ten caly system sobie dziala sam sobie. Ja pilnuje tylko podstawowych paremtor wody ciagly pomiar ph elektroda ,a  kH, Ca, Mg od czasu do czasu testem kropelkowym (chyba nazywa sie do fachowo miareczkowaniem). Moje akwarium posiada obsade mieszana. 

Tez kiedys lzy mi sie cisnely jak zobaczylem szkodniki i inne takie. Aiptasie moglem eksportowac na caly swiat w dowolnej ilosci. Teraz zero stresu. 

Na aiptasie najlepsze sa krewetki. Pozbylem sie ich na amen majac tylko 2 sztuki. Pozniej jedna z nich wciagnieta zostala przez cyrkulator, a druga chyba zyje. Cos mi ostatnio w tydzien zjadlo , obgryzlo grzyby i kilka zoa. Moze gloduje? Tesknie za aiptasia hehe

A ten robaczek wyglada interesujaco. Siedzi tylko na SPSach? 

 

Pozdrawiam,

Rafal

Edytowane przez pilot (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Opelin napisał:

No i nic dziwnego - ja miałem tak przy pierwszym akwarium. 

Miałem tam wszystko od wieloszczetów po różnej maści robaki piaskowe etc. Ma to swój urok, zwłaszcza w nocy jak wyłazi ze skały i żeruje na dnie :) no i fakt im więcej życia tym lepiej dla biologii (oczywiście tego nieszkodliwego życia).

plagi nie unikniesz możesz mi wierzyć ;) prędzej czy później dopadają każdego 

Na aiptasie polecam z kolei Aiptasia-X od Red Sea

Równie rewelacyjny co ten wyżej na robactwo :)

...a że się przejmujesz to też nic dziwnego. Grunt to nie wykonywać gwałtownych i nieprzemyślanych ruchów bo możesz tylko więcej zaszkodzić niż sobie pomóc.

 

pozdrawiam Aniu i życzę powodzenia! :)

 

 

Dzieki, powodzenie sie przyda bo jak tylko pojdzie mi to wszystko gladko to mam plan powiekszyc zbiornik i od nowa wszystko xD widzialam ze Ty tez startujesz wiec rowniez zycze powodzenia :)

8 minut temu, pilot napisał:

Czesc,

a ja bym nic nie robil. W ogole nie stosuje zadnej chemii. 

Zauwazylem juz po raz kolejny, ze te wszystkie plagi zawsze jakos ustepuja albo nie stanowia zagrozenia dla reszty. Wymaga to czasu. Cykl azotowy to dopiero poczatek. Pozniej obserwuje niemalze wykwity roznych rurowek, glonow wapiennych, mikrozyjatek, itp. Dopiero po niespelna roku akwarium wydaje sie byc na tyle stabilne, ze ten caly system sobie dziala sam sobie. Ja pilnuje tylko podstawowych paremtor wody ciagly pomiar ph elektroda ,a  kH, Ca, Mg od czasu do czasu testem kropelkowym (chyba nazywa sie do fachowo miareczkowaniem). Moje akwarium posiada obsade mieszana. 

Tez kiedys lzy mi sie cisnely jak zobaczylem szkodniki i inne takie. Aiptasie moglem eksportowac na caly swiat w dowolnej ilosci. Teraz zero stresu. 

Na aiptasie najlepsze sa krewetki. Pozbylem sie ich na amen majac tylko 2 sztuki. Pozniej jedna z nich wciagnieta zostala przez cyrkulator, a druga chyba zyje. Cos mi ostatnio w tydzien zjadlo , obgryzlo grzyby i kilka zoa. Moze gloduje? Tesknie za aiptasia hehe

A ten robaczek wyglada interesujaco. Siedzi tylko na SPSach? 

 

Pozdrawiam,

Rafal

Czesc Rafał, dzieki za podzielenie sie swoimi doświadczeniami :) Nie wiem czemu ale Aiptasie mnie przerazaja, chyba bardziej niz robaki xD jada do mnie juz Krewetki narazie 2 sztuki, bo tyle tylko mial sprzedawca. Zastanawiam sie czy we dwie dadza rade, czy bede musiala jeszcze dokupic ale widze ze Twoje ogarnialy temat. 
Te robaczki caly czas maja wysuniete „czulka” nie widzialam nigdy calego okazu, ale u mnie siedza w dziurkach na skale, nie w Spsach i mam nadzieje ze ich jednak nie nawiedza. To zdjecie jest pozyczone z internetu bo moj telefon nie ogarnia zdjec wnetrza akwarium, musze kupic jakis filtr. 
pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerowalem sie tym zdjeciem, ze identycznie jest u Ciebie. Ale jak nie wierca tuneli i "budek dla ptakow" to spokojna Twoja glowa. 

Moze maja teraz taki czas, te swoje 5 minut, ze im sprzyjaja warunki. Z czasem populacja sie zatrzyma. U mnie przez 2-3 miesiace bardzo szybko mnozyly sie slimaki osiadle. Teraz jakos przystopowaly. 

Szukam i szukam, bo z czystej ciekawosci nie daje mi to spokoju. Trafilem na podobne zdjecia robaczkow z nakrapianymi dwoma czulkami. Podpisane byly jako SPIONID. Pewnie nigdy nie ustalimy dokladnie , jaki to jest gatunek, bo tworza one spora rodzinke. Rozbawilo mnie koncowe zdanie:

Therefore we're left with this bit of wisdom: it's better to be one worm with two tentacles, than two worms with one.

Edytowane przez pilot (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam przypięty wątek,szkoda, że nie kontynuowany, ale taka lektura obowiązkowa na początku drogi:

@Leo-Mia powodzenia na nowej drodze życia, komentarzami tetryków, niepotrafiących cieszyc się nowym narybkiem w hobby i na forum... nie przejmuj się. Z drugiej strony: zawsze zdjęcia, bez tego @AnTzrobił właściwy krok. Warto też prowadzić opisowy wątek o swoim akwarium, łatwiej wtedy prześledzic Twoje ruchy, znać akwarium jak pojawi się naprawde znaczący problem i Twoje pytania. Jak taki wątek prowadzić, to też dobrze, żebyś przejzala aktywne, ale i starsze tematy o akwariach https://nano-reef.pl/forums/forum/65-nasze-akwaria/

To daje ogrom wiedzy. W tym hobby, bez wyczytanej wiedzy droga bywa głównie wyboista, krótka i kończy się urwiskiem. Powodzonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.