Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, mazmaciek napisał:

nie moja bajka takie akwaria, moim zdaniem najlepiej wyglądają foremne 80x40x40, 90x45x45, 100x50x50, choć następne pewnie będzie 100może 120x50x40, ale i tak będzie na wysokości oczu, wolę raz w tygodniu stać na krześle niż co dziennie się garbić aby pooglądać co się tam dzieje  

Znaczy też nawet jakbym nie chciał typu shallow reef to nie miałbym gdzie go dać bo mam pokój na poddaszu, no i ta wysokość odgrywa kluczową rolę. Ale też planuję jakieś siedzenie zrobić przed akwarium żeby w trakcie siedzenia być na wysokości akwarium. Ale też przyzwyczaiłem się do schylania bo moje akwarium teraz to kostka która ma 40 cm wysokości i jest na stelażu 50 cm także i tak się schylam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ci się podoba rób, miałem kiedyś 120x70x32 ale z perspektywy zrobiłbym 120x50x30, łatwiej oświetlić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no to prawda oświetlenie tego to katorga, nie umiem totalnie znaleźć czegoś co ma pokrycie 60x60, wiem że radion xr15 ma takie pokrycie ale na ten moment nikt nie sprzedaje. Niby Ai hydra 26hd ma też takie samo ale ai ma problem z tym że szybko się wypala.

Myślałem też nad kombinacjami xr15 + orphek or3 2 sztuki ale nie mają dimmingu także xr15 by wstawał a orphek dopiero później. Myślałem też z t5 ale wpierdziela to prądu od cholery i jeszcze na dodatek wymiana co 8 miesięcy.

Jeszcze myślę nad popbloom s40 pro bo to jakaś chińska firma ale ma też w Polsce dystrybutora z którym pisałem i powiedział że raczej spoko będzie z xr15.

 

Ale No jak tak teraz myślę to chyba najlepszą opcją jest po prostu drugi radion i poczekać na niego i tyle.

Ale plus jest taki że woda nie jest głęboka także par i tak będzie dość wysoki więc mogę też dać lampy trochę wyżej i tyle

A tu gościu jakiś ma akwarium o tych samych wymiarach co ja planuję, tylko nie wiem co to za lampa którą używa

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Onlyafailure napisał:

Ale plus jest taki że woda nie jest głęboka także par i tak będzie dość wysoki więc mogę też dać lampy trochę wyżej i tyle

To na pewno, Przy niskiem zbiorniku, do tego jeśli będziesz miał prostsze korale, to na prądzie na pewno będziesz oszczędzał.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Onlyafailure napisał:

A no to prawda oświetlenie tego to katorga, nie umiem totalnie znaleźć czegoś co ma pokrycie 60x60, wiem że radion xr15 ma takie pokrycie ale na ten moment nikt nie sprzedaje. Niby Ai hydra 26hd ma też takie samo ale ai ma problem z tym że szybko się wypala.

Myślałem też nad kombinacjami xr15 + orphek or3 2 sztuki ale nie mają dimmingu także xr15 by wstawał a orphek dopiero później. Myślałem też z t5 ale wpierdziela to prądu od cholery i jeszcze na dodatek wymiana co 8 miesięcy.

Jeszcze myślę nad popbloom s40 pro bo to jakaś chińska firma ale ma też w Polsce dystrybutora z którym pisałem i powiedział że raczej spoko będzie z xr15.

 

Ale No jak tak teraz myślę to chyba najlepszą opcją jest po prostu drugi radion i poczekać na niego i tyle.

Ale plus jest taki że woda nie jest głęboka także par i tak będzie dość wysoki więc mogę też dać lampy trochę wyżej i tyle

A tu gościu jakiś ma akwarium o tych samych wymiarach co ja planuję, tylko nie wiem co to za lampa którą używa

 

1. Radion xr15 zaiste ma takie pokrycie i pewnie ze są oferty do sprzedania. Chcesz g5 czy g6?

Hydra26hd a lepiej 32hd ma odrobinę mniej. Soczewki kosztują grosze w razie czego. Są też świetne aftermarketowe luxdium

2. Przecież orpheki możesz na czasówce ustawić pod radiony.

T5 pobiera tyle samo prądu co led, no chyba że wat za led jest tańszy niż za t5, muszę spojrzeć na rachunku.

Skad wziales te 8 miesiecy? Możesz i 3 lata nie zmieniać i będzie super, patrz akwarium Albanos72

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Onlyafailure napisał:

A tu gościu jakiś ma akwarium o tych samych wymiarach co ja planuję, tylko nie wiem co to za lampa którą używa

To jakiś kessil, modelu nie pamiętam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Pauollo napisał:

Chcesz g5 czy g6?

No teraz mam g4 pro

 

Godzinę temu, Pauollo napisał:

Skad wziales te 8 miesiecy? Możesz i 3 lata nie zmieniać

Znaczy ja bardziej wnioskuję z testów na kanale BRS

1 godzinę temu, Pauollo napisał:

Przecież orpheki możesz na czasówce ustawić pod radiony.

A wtedy orpheki musiałyby się odpalać jak już wschód słońca się skończy? Czy przy początku wschodu słońca

45 minut temu, Konrad_Wwa napisał:

jakiś kessil, modelu nie pamiętam

Też właśnie nie kojarzę bo myślałem że to maxspect

1 godzinę temu, Pauollo napisał:

T5 pobiera tyle samo prądu co led, no chyba że wat za led jest tańszy niż za t5, muszę spojrzeć na rachunku

Znaczy jedna T5 zużywa około 58 watów to parę ich trochę więcej ogólnie. Ale też podobno grzeją (to tylko przyda się teraz na zimę ale w lecie jak mam w pokoju koło 37 stopni to będzie nie ciekawie) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewne pytanie bo tak myślałem jeszcze, a co jakbym zrobił komin długości 50 cm? Byłaby jakaś duża różnica? Bo w sumie myślałem czy sobie zabudować go 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aqua medic robi moim zdaniem najlepsze grzebienie mają dużą powierzchnią, są miękkie i elastyczne więc nie ma ryzyka połamania, dodatkowo mają fajne klipsy żeby je zamocować. Polecam. A jak chcesz bardzo długi komin to kup dwa 

Belki orpheka jako jedyne światło. Dla mnie średnio. A AI Blade grow? Mało popularne w polszy, drogie ale ładne i mocne. Dodatkowo mają pełne spektrum dla korali. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, dadario napisał:

Belki orpheka jako jedyne światło

Nie jako jedyne ja mam teraz radiona xr15 który przejdzie na to większe i myślałem że jakaś kombinacja tych dwóch.

1 godzinę temu, dadario napisał:

Aqua medic robi moim zdaniem najlepsze grzebienie mają dużą powierzchnią, są miękkie i elastyczne więc nie ma ryzyka połamania, dodatkowo mają fajne klipsy żeby je zamocować. Polecam. A jak chcesz bardzo długi komin to kup dwa 

No myślę teraz czy nie machnąć po prostu komina 40 cm bo posprawdzałem na zagranicznych forach gdzie były podobne wymiary do mojego to dawali około 34 cm. No i głębokość komina dawali 20 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.01.2024 o 12:36, elespero napisał:

Zrób jak Tobie pasuje i zakończ już ten temat , bo wałkujemy w kółko to samo.

 

 

 

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.