Skocz do zawartości
grzeskas12

Akwarium morskie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, akwarium juwel narożne 190L zestaw,  nada się na morskie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko i wyłącznie kwesta gustu.Ja bym nie wybrał;).Ale niekiedy jak nie ma innego miejsca w pomieszczeniu jak narożnik to co innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

nie ma to jak prostokatne "el classico".

Jesli juz bardzo chcesz zaaranzowac pod morskie, to radzilbym zrobic z sumpem. W narozniku zrobisz komin. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten filtr w morskim to zbedny bedzie. Wiekszosc zbiornikow posiada sump, a w nim  cale ustrojstwo - odpieniacz, pompa obiegowa, filtr mechaniczny, jakis wklad, automatyczna dolewke i zbiornik z woda RODI, system sumplementacji, ogrzewanie. To duzo i malo. Dlatego tak wazny jest latwy dostep. Bez tego robi sie nieco upierliwe i meczace. 

Jak obwiesisz akwarium sprzetem z kablami, to nie bedzie to zbyt estetyczne i latwe w obsludze. Pewnie masz jeszcze pokrywe, ktora Ci tego nie ulatwi. Osobiscie bym sie za to nie bral.

Widzialem kiedys takie podobne akwarium 20 lat temu, odpieniacz kostkowy wewnetrzny, filtr zewnetrzny kulebkowy, mnostwo zywej skaly, cyrkulatory, itp. Szalu nie bylo.

Przemysl dobrze sprawe. Wiesz, do dwoch blazenkow i ukwialu wiele nie trzeba. Nie znam nikogo, kto by na tym poprzestal hehehe Predzej, czy pozniej skonczy sie przesiadka na wieksze z sumpem. Znam to z autopsji.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co pomyślałem to iż ma półokrągłą szybę - to musi być koszmar przy czyszczeniu i skrobaniu a w morskim nie raz nie dwa będzie co skrobać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, grzeskas12 napisał:

Witam, akwarium juwel narożne 190L zestaw,  nada się na morskie?

Myślę 

ze z każdego akwarium da się zrobić morskie, jak to Polak potrafi…

ja mam kostkę 14 litrów i morskie żyje od 7 miesięcy 

wszystko kwestia co chcesz trzymać w nim i dobranie odpowiedniej aparatury ;)

ps kiedyś było tak: straszono musisz mieć to i to aby morskie działało, z wiekiem doświadczenia w słoiku 5 l można zrobić morskie


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ujedziesz na samej skale , dobrej cyrkulacji, podmianach, świetlówkach i małej obsadzie. Tylko taki start to raczej dla tych, co już startować się nauczyli. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy w sumie gdyby jeszcze żywą skałę kupił, wodą z podmianki wymienił + żywy piasek (najlepiej z akwarium od kogoś) to w zasadzie taki start prawie na gotowo. No jedyny problem to jest rzeczywiście ten brak sumpa ale jest dużo akwarystów którzy bazują na podmiankach samych i na skimmerze wewnętrznym 

No i w sumie jeszcze to czyszczenie tej przy okrąglonej szyby

I w sumie teraz mi się przypomniało bo w tym juwelu był ten filtr bioflow, to w sumie jakby do niego wepchać do pełna siporaxa to i siporax miałby ruch i wszystko to no

Edytowane przez Onlyafailure (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten bio flow jest dość duży, większy niż kaskady, moim zdaniem wystarczy. tylko zainteresuj się czy nie trzeba pompy wymienić aby ta do wody nic nie oddawała 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz jak się interesowałem tymi juwenalia to zobaczyłem że wirnik ceramiczny można sam kupić i tyle i chyba 50 złotych kosztował 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.