Skocz do zawartości
drogba_37

LEVELAUTOMATIC EYE problem

Rekomendowane odpowiedzi

Od 3 dni testuje. Pozwoliłem sobie zamieścic zdjęcie jak to wygląda u mnie

1. weżyk od pompy doprowadzający odparowana wodę z pojemnika z wodą do sumpa

2. Zbiornik z wodą i zanuzona w nim pompa od LEVELAUTOMATIC EYE

3. moduł główny na sumpe - do tego poziomu chciałbym trzymac wode w sumpie

 

 

screen.jpg

Co mnie irytuje, to to że jak włączy się alarm to juz sam sie nie wyłączy, trzeba wyłączać z sieci i włączac ponownie, tak powinno być?

Dzis miała miejsce taka sytuacja że woda była dostępna w pojemniku pomocniczym a mimo to dolewka nie zadziałała :( Może wężyk za wysoko względem pompy? sam nie wiem.... ale z drugiej strony 3 dni działało w takim układzie jak jest, a teraz nagle mu za wysoko.....

Edytowane przez drogba_37 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się załączy alarm to  tylko "zresetowanie" wyłączenie i włączenie zasilania go wyłaczy . Dolewka nie zadziałała bo może coś "weszło" na oko , czyli je przesłoniło np. asterina, ślimak. Fotkę robiłeś przy wyłączonej dolewce?

Edytowane przez pawellb (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie tą samą auto dolewkę co Ty. Nie zrozum mnie źle, ale przeczytałeś instrukcję? Tam jest to wszystko opisane.

Jak nie masz instrukcji z jakiś powodów to mogę zrobić fotki i wysłać Ci na maila.

Może od początku. 

Alarm, czy to pracy na sucho (gdy zabraknie wody) jak i alarm przeciw przelaniu tak się właśnie zachowuje. Jak już raz się włączy to trzeba zresetować.

Co jest dobrym rozwiązaniem moim zdaniem bo wymaga od Ciebie zadziałania. 

Wyobraź sobie, że spiąc w nocy alarm działałby tylko przez 1 min co mogłoby Cię nie obudzić, a akwarium właśnie by Ci się przelewało....

Natomiast do tego, że nie zadziałało... Też tak miałem jeśli zaniedbałem kilka czynników. 

1. W obrębie tego oczka, które jest po mokrej stronie nie powinno być piany i/lub pojedynczych bombelków powietrza.

2. To oczko po mokrej stronie powinieneś relatywnie często czyścić - ja robię to 1-2 razy w tygodniu.

2. Szyba musi być możliwie czysta (bez nalotu glonów, plam po zaschniętej soli etc)

 

Miałem dokładnie ten sam problem że się nie włączała. Okazało się, że podczas wkładania oczka od mokrej str przy mocowaniu do szyby zawsze "wkradł się" bąbelek powietrza. Dlatego teraz zawsze wkładam oczkiem do góry, potrząsam i widzę czy odrobina powietrza się nie ostała (robię to pod wodą) dopiero wtedy mocuje cześć suchą i podjeżdżam tym do lustra wody.

Sprawdź czy nie masz tak samo ;)

PS. Wężyka nie masz za wysoko bo wg instrukcji ta pompka jest w stanie podnieść słup wody na wysokość 1,9m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dZIĘKI Opelin za wyjaśnienia, sprawdzę z tym bąblem powietrza. Z tym wyłączaniem alarmu ręcznie (z sieci) to zasadne, rozumie to. Ale jak mi sie ten przypadek zdarzył że nie dolało to wtedy nie było alarmu w ogóle, mam nadzieję że to albo ten bąbelek powietrza, albo może brudna szyba, może być też piana albo bąbelek od co2, bo w tej samej komorze mam pompę i dawkowanie co2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie poczyniłem działania mające na celu zniwelowanie bąbelków powietrza powstałych w skutek dolewania wody. Postawiłem sobie parawan z gąbki który świetnie się sprawdza

 

IMG_20240118_162657.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, też mam problem, może ktoś ma rozwiązanie. Urządzenie chodzi 7-10 dni i generalnie cos się zepsuło i cały czas dolewa wodę. Soczewka jest już kilka cm pod wodą, a dalej dolewa, bawiłem się już w demontaże, obracanie żeby nie było ewentualnych pęcherzyków, ale to nic nie daje... Urządzenie znajduje się w sumpie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, OsciBosci napisał:

Witam, też mam problem, może ktoś ma rozwiązanie. Urządzenie chodzi 7-10 dni i generalnie cos się zepsuło i cały czas dolewa wodę. Soczewka jest już kilka cm pod wodą, a dalej dolewa, bawiłem się już w demontaże, obracanie żeby nie było ewentualnych pęcherzyków, ale to nic nie daje... Urządzenie znajduje się w sumpie.

W punktach i powiedz jakie są skutki.

1. Uruchom auto dolewkę bez soczewki (trzymaj w ręku). Co się wydarzy? 

2. Uruchom auto dolewkę bez montażu na szybie (złącz soczewkę z sensorem) poza akwarium. Co się wydarzy?

3. Jak wyżej ale na szybie i w akwarium całkowicie pod wodą. Co się wydarzy? 

4. Jeśli za każdym razem z powyższych będzie lało. Reklamacja. Mam nadzieję, że masz paragon. 

Jeszcze jedno.... Świecisz nad tą soczewką np światłem czerwonym dla makro glonów typu spaghetti? 

Edytowane przez Opelin (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazało się że rozwiązanie było wyjątkowo proste. Montując oko przesuwałem od góry szkła w dół po szybie aż do odpowiedniego poziomu. Przesuwając musiały dostawać się bąbelki powietrza. Wystarczy odchylić soczewkę w miejscu gdzie ma być przyczepione i przyczepić do szyby. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.