Skocz do zawartości
benua

Lampa Ati 6x39 Dimm - problem

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć , mam problem z lampą ATI 6x39 wersja Dimm ściemnialna. Od kilku dni lampa zaczęła mi migać , tak jakby dostaje mniej prądu ponieważ w tym czasie przygasa komputer i w zwalniają wiatraczki, a następnie przyspieszają. Rozkręciłem, wyczyściłem posprawdzałem wszystkie kabelki czy nic się nie wypięło i nic. Czy ktoś może miał kiedyś taki przypadek ?  Czy możliwe że przepala się  któryś ze stateczników albo coś z driverem led i takie są objawy ? Uprzedzając pytania nie chodzi o miganie kiedy lampa jest wyłączona.


Szkło Reefmax;odpieniacz Hydor Slim Skim 135; obieg - firmware; cyrkulacja - Jebao rw4 + jvp 100; oświetlenie t5; skała - Real Reef Rock 15 kg + żywy piasek 4,5 kg Natures Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że jednak T5 odeszły do lamusa :) bo odzewu brak. Ale dobra - na 90 % myśle że to zasilacz(driver led) i teraz pytanie do osób bardziej znających się na elektronice , bo takiego oryginalnego (foto) nigdzie nie  można dostać.  Jest możliwość zastąpienia jakimś innym ? 

IMG_9358.jpeg

Edytowane przez benua (wyświetl historię edycji)

Szkło Reefmax;odpieniacz Hydor Slim Skim 135; obieg - firmware; cyrkulacja - Jebao rw4 + jvp 100; oświetlenie t5; skała - Real Reef Rock 15 kg + żywy piasek 4,5 kg Natures Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkło Reefmax;odpieniacz Hydor Slim Skim 135; obieg - firmware; cyrkulacja - Jebao rw4 + jvp 100; oświetlenie t5; skała - Real Reef Rock 15 kg + żywy piasek 4,5 kg Natures Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz możliwość ściągnięcia lampy na parę dni i powieszenia jakiejś zastępczej. To napisz do @aswywiadu.

To taki mój zaufany elektronik od wszelakiego sprzętu akwarystycznego. Od x lat mi coś lub znajomym ratuje w hobby. Może da radę. Zapytać zawsze można . 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, AnT napisał:

Jeśli masz możliwość ściągnięcia lampy na parę dni i powieszenia jakiejś zastępczej. To napisz do @aswywiadu.

To taki mój zaufany elektronik od wszelakiego sprzętu akwarystycznego. Od x lat mi coś lub znajomym ratuje w hobby. Może da radę. Zapytać zawsze można . 

Dzięki, zapasu lampy brak…tak wiec szukam na miejscu.

20 godzin temu, boo12 napisał:

Rozmawiałem ze sklepem, twierdzą że ten moduł się jednak nie nada …Btw znalazłem nawet gotowy zestaw na płytce ale klops.

Z jednego ze sklepów dostałem info ze poniższy zasilacz będzie ok. Czy mogę Was prosić o potwierdzenie, zwyczajnie się na tym do końca nie znam…. 
https://sklep.avt.pl/pl/products/zasilacz-impulsowy-12v-0-5a-166458.html


Szkło Reefmax;odpieniacz Hydor Slim Skim 135; obieg - firmware; cyrkulacja - Jebao rw4 + jvp 100; oświetlenie t5; skała - Real Reef Rock 15 kg + żywy piasek 4,5 kg Natures Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do czego ten driver jest podłączony w tej lampie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jednego ze sklepów dostałem info ze poniższy zasilacz będzie ok. Czy mogę Was prosić o potwierdzenie, zwyczajnie się na tym do końca nie znam…. 
https://sklep.avt.pl/pl/products/zasilacz-impulsowy-12v-0-5a-166458.html

Ten driver steruje komputerem czyli włączaniem i wyłączaniem lampy łącznie z przyciemnianiem i rozjaśnieniem świetlówek i wiatrakami.


Szkło Reefmax;odpieniacz Hydor Slim Skim 135; obieg - firmware; cyrkulacja - Jebao rw4 + jvp 100; oświetlenie t5; skała - Real Reef Rock 15 kg + żywy piasek 4,5 kg Natures Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.02.2024 o 11:58, benua napisał:

Ten driver steruje komputerem

Steruje czymś z komputera przez przekaźniki? czy jest to po prostu zasilanie tego komputera i komputer steruje dalej jeśli wersja nr dwa to każdy zasilacz 12v od 0,5a wzwyż będzie działać

https://www.dobre-systemy.pl/product-pol-1364-Zasilacz-12V-1A-do-puszki-instalacyjnej.html

np taki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.02.2024 o 11:17, benua napisał:

Dzieki, też znalazłem ale nie maja opcji wysyłki do Polski…

Tu masz sklep który wysyła do całej UE. Została im 1 sztuka, więc może warto się pośpieszyć :ph34r:

https://www.ledlabs.de/leuchtmittel-treiber-zubehoer/netzteile/4755/deko-light-netzgeraet-lsv3w12-z-kunststoff-weiss-3w-12v-55x39mm?number=DL872788&9033214-LL=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co to za driver ,  to wygląda na zwykły zasilacz 12V. DC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Opelin, driver przyjechał dzisiaj z Reichu , już zamontowany lampa śmiga jak ta lala. Dziękuje również pozostałym użytkownikom za pomoc, jednak co nanoreef to nanoreef! 


Szkło Reefmax;odpieniacz Hydor Slim Skim 135; obieg - firmware; cyrkulacja - Jebao rw4 + jvp 100; oświetlenie t5; skała - Real Reef Rock 15 kg + żywy piasek 4,5 kg Natures Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.