Skocz do zawartości
Doman5660

Problemy z akwarium 50L 4 miesiąc !!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim 

Mam spory problem z moim akwarium i całkiem szczerze powoli przestaje wiedzieć co się dzieje dlatego proszę ogromnie o pomoc!

zacznijmy od tego ze akwarium mam już 4 miesiąc działające. Przy zakładaniu pomagało mi dwie osoby z jednego w Warszawie sklepów akwarystycznych. Na start po zalaniu wody kupiłem od nich colony i następnego dnia zalecili zakup pierwszej ryby aby rzeczywiście coś mogło się rozwijać wiec kupiłem błazenka parametry no3 były w 100% w normie wiec było wszystko okej. Po jakimś czasie zaczęła mi się rozwijać plaga okrzemków na co zalecono mi zakupienie silicarbonu i wrzucenie go w skarpecie jednak te okrzemki non stop sie utrzymywały za każdym razem kiedy przyjeżdżałem do nich po wode na podmianke zalecali wymianę tego silicarbonu jednak nic to nie zmieniało wiec z zasady czekałem bo wiadomo ze okrzemki mogą utrzymywać się do nawet miesiąca . No3 cały czas było w normie wiec zakupiłem kolejnego błazenka i dwa korale miękkie bo takie najlepsze na start
zbiornika. Gdy wrzuciłem je do akwarium No3 wskoczyło do 50 i stałe się tak utrzymuje na co dostałem odpowiedz ze najlepiej jest teraz dokupywać kolejne koralowce aby wtedy No3 spadało. Aktualnie okrzemki się cały czas utrzymują dodatkowo obok jednego z korali powstały małe zielone kulki a na szybach powstaje czerwony osad trwa już to ponad 2 miesiące a ja nie mam pojęcia jak to zwalczyć

99C4C5D6-72DF-4876-BDCF-90CE76E57FDE.thumb.jpeg.8cbadb63f967398b9a83a99b7d81b716.jpeg0CE0633F-4FAC-40FA-9C7A-5564AF2C56E8.thumb.jpeg.69df8968acdbf116e5bd6a85973b8388.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, zacznij od opisania swojego akwarium. Potem może coś poradzimy. Im lepiej opiszesz akwarium, tym lepiej.

 

Zasadniczo branie wody ze sklepów do podmiany może być złym pomysłem.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtracja, oświetlenie i samo akwarium z zestawu nano reef aquaela pompa cyrkulacyjna sicce voyager 1000 grzałka aquael platinum 50 heater brak odpieczniacza piasek aquaforesta 

2x blazenki x1 zoanthus x1 xenia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć 

Swiatło na pewno do wymiany .

Co masz w kaskadzie, jaki ma przepływ.

Co to za skała 

Jakiej są soli używasz do podmian

Akwarium jeszcze dojrzewa daj mu czas .

Podajesz jeszcze colony.

Tak jak Katani pisał ,żadnej wody ze sklepu ,kup sobie zestaw RO.

Najlepiej jak byś sobie znalazł jednego akwarystę co dobrze prowadzi akwarium i tylko Jego  porad słuchał.

Nie wszystkich naraz bo każdy prowadzi akwarium inaczej i każde akwarium jest inne u niego coś będzie dzałać u Ciebie nie.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy zacząłeś robić podmiany wody? Na tym etapie się tego nie robi. Pozwól by "akwarium" dojrzało. Jak kolega wyżej dobrze ci poradził. Poszukaj kogoś kto ma ocean i zna się na słonej wodzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.03.2024 o 13:03, pawellb napisał:

Poszukaj kogoś kto ma ocean i zna się na słonej wodzie ;)

Cenne rady!!!

 Gość pisze post z prośbą o pomoc na forum o akwarystyce morskiej i dostaje rady aby poszukał kogoś kto się na tym zna. To znaczy co, ze tutaj takich osób nie ma?

Nie żebym narzekał, jestem tutaj nowy, ale mam wrażenie ze na tym forum zrobiło się towarzystwo wzajemnej adoracji. Co tam jakiś świeżak będzie się pytał i prosił o pomoc. Niech se szuka w internecie. A to forum to niby gdzie jest? Nie w internecie?

Sorki za zaśmiecanie tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sevararwłaśnie dlatego, że jesteś nowy, to nie drażni cię to, co drażni starszych użytkowników. Kilkanaście razy w roku zdarza się, że pojawia sięnowy użytkownik z problemami, który nie zadaje sobie trudu, żeby dobrze opisać swoje akwarium. I po kilkunastu razach twoje chęci pomagania mocno spadają.

 

Kolega Doman opisał chaotycznie swoje akwarium i dotychczasowe przygody. Na prośbę, żeby uporządkował opis akwarium dodał:

-  Filtracja, oświetlenie i samo akwarium z zestawu nano reef aquaela - czyli ja mam googlować i czytać co jest w zestawie aquaela...

- 2x blazenki x1 zoanthus x1 xenia - czyli co, brak ślimaków, brak krewetek, innego życia, itd?

 

Testy jakie robi? tylko NO3?

Co dozuje do akwarium? Kiedyś odezwał się do mnie lokalnie akwarysta, pytałem co dozuje - nic, a jak do niego pojechałem to w szafce miał ze 30 różnych preparatów.

Małe zielone kulki - może zdjęcie? Czy mamy się domyślać o co chodzi? Pęcherzyki powietrza z dino? może valonia? może coś innego?

 

Jeśli autorowi ciężko skopiować metryczkę, napisać jednym zdaniem do każdego pkt, to komukolwiek ciężko poświęcać czas na domyślanie się.

@pawellbdał mu bardzo dobrą radę. Znalezienie mentora i słuchanie tylko jego rad to bardzo dobry pomysł przy zakładaniu akwarium.

 


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.03.2024 o 21:11, Sevarar napisał:

Cenne rady!!!

 Gość pisze post z prośbą o pomoc na forum o akwarystyce morskiej i dostaje rady aby poszukał kogoś kto się na tym zna. To znaczy co, ze tutaj takich osób nie ma?

Jesteś nowy więc mogę sobie  wytłumaczyć twoje podejście do tematu. Nie ma nic lepszego jak pomoc przy zakładaniu i prowadzeniu oceanu na "żywo" przez osobę ,która się na tym zna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.