Skocz do zawartości
Kirzan

Cyrkulator Red Sea reefwave 25

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad wymianą swoich cyrkulatorów Jebao na reefwave 25 czy ktoś używa tego sprzętu i podziełby się swoją opinią. Moje Jebao wymagają co tydzień czyszczenia bo się zawieszają nie wiem czemu. Niby się kręcą ale nie woda stoi w miejscu. Dlatego chcę zmienić je na coś lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od 2 miesięcy używam ReefWave 45 i złego słowa nie mogę powiedzieć jak narazie. Totalnie cichy i wydajny cyrkulator.
Lecę na 70% w 340l (120x60cm). Jak dla mnie jest tak wydajny, że narazie nie potrzebuję dodatkowego. Spokojnie kręci wodą w całym zbiorniku.
Do tego apka ma fajne ustawienia by RS w trybie falowania ze zmiennym pływem

IMG_7500.thumb.PNG.fd79beda7a2ad8e2bfe399a52e3d2e69.PNG

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za odpowiedź. Jak często go czyścisz? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minutes ago, Kirzan said:

Dzięki bardzo za odpowiedź. Jak często go czyścisz? 

dopiero po Twoim wpisie się nad tym zastanowiłem ;) i już z alledrogo leci kilogram kwasku także pierwsze czyszczenie jakoś pojutrze czyli po 2 miesiącach.
Sądzę, że raz na miesiąc(max 2) trzeba będzie akcję wykonać bo jest dość mocno oblepiony ale dmucha nadal mocno lecz lepiej nie zapuszczać go, ponieważ gorzej będzie z rozłożeniem.
Na YT widzę, że akcja powinna być bardzo prosta.

Wcześniej miałem jebałki i ich wydajność mega spadała jak się za mocno zapuściły.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się zdecyduje i kupę go. Bo Jebalo dmucha fajnie do momentu jak się lekko nie zabrudzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, Kirzan said:

Chyba się zdecyduje i kupę go. Bo Jebalo dmucha fajnie do momentu jak się lekko nie zabrudzi.

mi się mega widzi to randomowe falowanie plus cofka. Faktycznie jak RS pisze jest to zbliżone do naturalnego ruchu wody bo np Euphylie ładnie czuprynami ;) majtają na lewo i prawo ale w różnych odstępach czasu i nasileniem.
W jebałkach ten random nie robił takiego efektu. Po prostu raz mocniej a raz lżej falowały no i jak piszesz wydajność szybko leci oraz jebałki słychać na > 80% (miałem SOW i MOW) a tutaj mam dosłownie ciszę.

Widzę, że podobne konstrukcje ma także "Maxspect JUMP Gyre" lecz nie wypowiem się bo mam prawie wszystko od RS nie licząc pompy obiegowej od Maxspect (pompa superaśna także stawiam, że cyrkulator także).
Cenowo tańszy od RS bo nie ma kontrolera wifi oraz apki.
Chociaż jak na to patrzę po czasie, to o ile parametry jak temperatura, poziom dolewki ma IMO sens w telefonie to prędkości pomp jakoś nie bardzo bo tak jak ustawiłem 2 miesiące temu tak tego nie ruszam bo w sumie i po co ;) 

Jeśli padnie mi RS kiedyś to chyba będę szedł w sprzęt z serii "Maxspect JUMP" - ale zobaczymy wpierw jak długo pompa od nich pociągnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.