Skocz do zawartości
AquaManiac

II Miedzynarodowa Wyprawa Morszczakow 2008

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie! Nie ma zartow: koniec roku zbliza sie wielkimi krokami i jesli rzeczywiscie mamy razem wyjechac wiosna na rafe to nalezy JUZ o tym zaczac myslec. Jaki pierwszy rzucam termin i miejsce: Marsa Alaam pierwszy weekend maja, tzw. Dlugi Weekend :D Najchetniej na ok. 9 dni, tydzien to minimum ale 2 tyg. to troche dla nas za duzo. Mam wielka nadzieje ze tym razem bedzie nas duzo wiecej a wiec moze zaistnieje mozliwosc tanszego zakupu wycieczki - wyjazd grupowy? Tu sie Remik powoli powinien zaczac uaktywniac :D Hotel powinien byc co najmniej 4* ale raczej optowalibysmy za 5*. Oczywiscie rafa przy hotelu oraz bazy nurkowe w okolicy. Niezle byloby tez zrobic jakis chociaz prowioryczny plan nurkowania i w ogole calego wyjazdu. Pierwszy byl raczej mocno improwizowany :) no ale juz sie znamy i wiemy ze bez trudu znajdujemy wspolny kompromis, tak wiec tym razem niezle byloby wszystko wczesniej w miare zaplanowac. I zeby duzo wyjazdow na lodzi bylo, no ale na to to nie trzeba Was raczej dlugo namawiac :D

No, wpisywac sie :D


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja sie pisze, nie widze innej mozliwosci:) pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja tez i malo braklo abym byl z siatkarzem ale mialem zapalenie pluc i jeszcze sie mecze.Ale moze do wiosny wyzdrowieje!??


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja + Renia - czyli dziewczyna Szymona :) - jedziemy na 100%. W związku, że jest to długi weekend myślę, że termin trzeba zaklepywać bardzo szybko. W tym roku, pomimo starań Remika z moim wyjazdem nic nie wyszło bo Polacy hurtem wyjechali w tym czasie do Egiptowa.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie zastanawialiście się nad innymi rafami (mnie chodzi po głowie Tajlandia)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawialiscie :) Ja osobiscie zastanawialem sie nad Malediwami, Tajlandia tez nie bylaby zla... :D Z tym ze problemem moze byc tutaj cena, Egipt jest jednak sporo tanszy...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem mogą być pieniądze na taki wypad. Wszyscy ponosimy dość spore koszty związane z naszymi baniakami i ciężko będzie znaleść grupę osób dysponującą wolnymi 7-10 tys. na urlopik. Egipt mamy najbliżej i najtaniej - ja osobiście wolę wyjechać dwa lub trzy razy w roku do Egiptu niż raz gdzieś dalej. Oczywiście za jakiś czas Egipt mi się znudzi i będzie trzeba korzystać z droższych wyjazdów :)

Qbab, jak chcesz coś egzotycznego to Siatkarz chce zorganizować w lutym wyprawę na Bali za dość rozsądne pieniądze. Ja odpadam bo na tydzień nie opłaca się tam lecieć, a dwa tygodnie to dla mnie za dużo.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak liczyliśmy ze znajomymi to Tajlandia wychodziła około 6-7 tysięcy za 2 tygodnie dla dwóch osób. to nie jest znowu wiele drożej niż Egipt. Oczywiście nie jest to wylot z biura tylko "kombinowany" tzn tanie linie lotnicze + bungalow na plaży :) + jedzenie w "ichniejszych" knajpach - sprawdzone przez moich znajomych i bezpieczne.

A Siatkarza wypytam. :D


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rybcia sobie jakoś poradzi :) choć z godnie z zaleceniami teściowej nastąpiła już "pełna depilacja" :D

PS. Mam nadzieję, że będą pojemne prysznice:wink


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze zostawic was na chwile i już człowieka znowu w świat ciągacie :)

Obecne oferty są na katalogową zimę 2007/2008 która kończy się w marcu 2008. Część biur niemieckich ma już tak zwaną przedsprzdaż na lato 2008 ale to jest niepełna oferta i tylko kilka kierunków.

Ale z dobrych informacji powiem że polskie biura planują sprzedaż lata już od listopada (np. triada) , grudzień (itaka , ecco i kilka innych) a część w styczniu.

Jak tylko będą oferty na długi "wikend" majowy to dam znać.

Niestety co do Marsa Alam to ceny jak na Egipt są dość wysokie - ok 3 tyś za tydzien a ponad 4 tyś za 2 tygodnie. To faktycznie drożej niż Tajlandia (z Berlina 2tyg w hotelu 3* ok 3500zł w okolicy Pattaya)

Ale nie przesądzajmy sprawy. Zobaczymy co nowego pojawi się w ofertach na lato 2008. A może tym razem Taba na Synaju? Graniczy z Izraelem i Jordanią. Jeśli chodzi o nurkowanie i swojski klimat to też niegłupi by był Dahab. Takie hipisowskie klimaty, mekka nurków i niedrogo. Fakt faktem że takich cudów jak w Marsa Alam to nie ma co oczekiwać ale i tak lepiej niż Sharm El Sheik. Cenowo powinno wyjśc podobnie jak Safaga.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fajnie, SMK a ile osób musiał byś mieć żeby udało Ci się coś wytargować :)

Przy okazji bo mnie już to długo męczy, możesz rozwinąć skrót SMK ?


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe Roman to pięknie rozszyfrował :D A tak szczerze to już nie pamiętam skąd się to wzięło. Mam taki nick jeszcze od czasów przed internetowych kiedy to się wdzwaniało telefonem do tak zwanych BBSów z grupami dyskusyjnymi. Nie znaczy że jestem tak stary, tylko że tak długo bawie się komputerkami :D Także nick SMK powstał jeszcze z jakiś bliżej nieokreślonych powodów za małolata. Krótki, niepopularny i łatwo zawsze użyć jako login. Bo jakbym sobie wymyślił np. "Remik" to bym musiał na każdym serwerze mieć inny login (Remik91, Remik567, Remik3465476547656 itp) bo samo "remik" jest zajęte zazwyczaj.

Co do zniżek to zazwyczaj wygląda to tak:

grupa to 10 osób mających te same świadczenia (lotnisko wylotu/przylotu, hotel, wyżywienie, czas wylotu) i kupujących w tym samym czasie (na jednej rezerwacji).

Od 10 osób to zniżka zazwyczaj 2-3%

od 20 osób 4-5%

od 31 jedna osoba gratisowo (i zniżka)

Jednak często w okresach "gorących" czyli ferie, wakacje, święta te zniżki grupowe nie są uznawane.

Teraz np. robiłem wycenkę na grupę 70 osobową na drogi 5* hotel i prawdopodobnie nie dostaną żadnej zniżki bo wylot jest w okresie ferii. Teraz touroperatorzy sprzedają w okresach nazwijmy to gorących miejsca w samolocie na pniu kilka miesięcy przed wylotem więc mają w nosie dawanie zniżek, co jest niezwykle irytujące, bo już zastanawiam się jak mam wytłumaczyć klientowi że nie dostanie zniżki na 70 osób.

W chwili obecnej najbardziej się opłaca łapać oferty "first minute" bo lastminute jest niezwykle ciężko złapać, a takim wskaźnikiem tego co nas czeka w turystyce jest trochę rynek niemiecki gdzie np. z Berlina całe lato i aż do teraz złapać jakiś dobry lastminute graniczy z cudem. Co prawda zdarza się bo np. ostatnio znalazłem klientowi meksyk 2 tygodnie 4* all inclusive w sieci hotelowej RIU za 999euro, ale to były 2 miejsca tylko i to nie ostatnie. Jak się TUI zorientowało że im miejsca zaczęły schodzić to podnieśli cenę na 1499euro i też im do wylotu zeszło. Cwani touroperatorzy są teraz jak nic :) Podnoszą często ceny na sam koniec zamiast je opuścić. Zresztą co im się dziwić jak miejsca się tak czy siak sprzedadzą.

Także moim zdaniem era lastminute się na razie skończyła i trzeba rezerwować wcześniej, a na lastminute czatować jak ktoś jedzie w 2 osoby i mu wisi czy pojedzie do Turcji, Tunezji, Tajlandii czy na Majorkę i ma np. 1,5 miesiąca czasu czekania na standby'u czy coś fajnego się pojawi.

Dobrym okresem na lastminuty jest początek grudnia (bo ludzie szykują się na święta) i początek stycznia (bo to zaraz po sylwestrze i ludzie wracają do pracy lub wypsztykani z kasy są). Więc jeśli ktoś szuka okazji na lastminutki to w tych okresach można je złapać w naprawdę dobrych cenach, poza tym lepiej firstminute.

Czyli czatujemy na firstminute w listopadzie i zobaczymy co się trafi ciekawego. Wrzucę wtedy jakąś ofertę i będziemy myśleć czy tak / nie / kto itp., ok.?

No chyba że lecimy z Niemiec to można szukać już, jednak jak dla ściany zachodniej to dobre rozwiązanie to dla Wa-wy niezbyt. No chyba że chcecie tym razem przyjechać wy do mnie i fruniemy z Berlina? :D

Heh ale wykład mi się zrobił. Dobra nie truje już i wracam do pracy :D


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez jestem chętny na kolejną wyprawe i jeszcze raz do egiptu a co :):yes:D moze z siatkarzem sie spotkam w końcu:D mieszkamy od siebie ze 150km a poznac się na zywo mozemy w egipcie:D , wolałbym jednak termin jeśień a dokładnie koniec wrzesnia początek pażdziernika :D tak jak w tym roku :D . A tak na marginesie zaliczyłem juz Zwiedzanie Muzeum Starożytności w tym sale Mumii , manufakture papiurisuów i perwumerie , Meczet Alabastrowy wieczorny spektspektakl Światło i dzwiek pod piramidami w Gizie / Cos nie samowitego polecam,/ do tego zwiedzanie najstarszej schodkowej piramidy w Sakarze, a także piramid Łamanej i Czerwonej w Dahszur i LAS palmowy przy okazi :D . nogi bolały na drugi dziń ze hoho / wic na drugi dzień a ostatni w egipcie byłem wstanie jedynie lezak zaliczyć w płetwach i masce:D na snurkownie mie miałem siły :drink:drink:D / zart oczywiscie:D zaliczyłem ostatnią 3 częsć rafy przy hotelowej z płaszczkami i i tdakej co prawda po bieganiu po tych piramidach :D zwłaszcza po spinaczce na taką jedną :D moze nie małą ale poza programem Remi z Oli polecili :yes młodzi się skusili i nie pozałowali :D , a spinaczka byłyła przednia , tak gdzieś

na 10 piętro bez zabezpieczeń a potem 60 m w doł wązkim korytazem na kuckach ,, z małą iloscią swierzego powietrza o oświetleniu nie wspomne " do pierwszej ,,komnaty "i by było ciekawie jeczsze z 20 m po drewnianych schodach do góry Remi dopisz jak cos zapomniałem lub popraw jak coś pomyliłem . Rafa jest wspaniała w Safadze i nie pogniwałbym sią zaliczyc to miejsce jeszcze raz w spaniałym gronie morszczaków mi: takich jak Rebcia :D, Szymona , Rmika i Oli, oczywiscie nie zpomnianego Andrzejka i Uli i niestety ,, nie poznanego ,, Tajemniczego " Marka zwanego siatkarzem , Zabci i Moni moze grono morszczaków przy następnej wyprawie sie powiekrzy .

PS .

A do zaliczenia mam jeszcze przy okazji takie atrakcjie jak hotelowy basn bo nie popływałem :D , przejazczke na wielbłądzie :D rajd jeepem po pusyni i oczywiscie Luksor:D , a i powtorzył bym wętkowanie moze uda się złowic razem z Szymonem taaaaaaaaaaaaaaka rybe / jak sie termin wyjazdu zgodzi / Wiosenny , zielony i przepiekny maj raczej chciałbym spedzić w kraju.


Moje akwarium http://nano-reef.pl/...-blekitna-rafa/

i FILMIK mojego baniaka

1 zlot Nano-Reef w Egipcie http://nano-reef.pl/...zdziernik-2007/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak przeczytałem to od razu zaczełem namawiać swoją ukochaną żebyśmy jechali z Wami :)


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nam się terminów narobiło :)

Musimy jakoś skupić się na jednym terminie. Długi wikend majowy (powiedzmy od 27-28 kwietnia) to taki najbliższy termin kiedy większość ma czas na wyjazd.

Czerwiec to raczej średnio. Ogólnie lato to nie najlepszy pomysł na Egipt bo tam za gorąco.

Jeślień jak najbardziej dobry termin ...tylko czy wytrzymamy tak długo :)

Ja się zaklinałem że już w tym roku definitywny koniec wyjazdów, bo trzeba się skupić na remoncie chaty ... i jak ja mówie że nie jade ... to mówie :)

Grzesiu pamiętasz jak psioczyliśmy że do Aleksandrii nie można wyjechać podczas 2 dniowego Kairu? No więc nie mogłem się oprzeć wyjazdowi na luksusowy rejs 14.11.2007 na 14dni za ...499euro (normalna cena dostępna dla wszystkich, nie jakiś machloj dla właścicieli biur podróży :) )http://www.wakacjenamorzu.pl/rejsy--pk.ida-64--pk.idr-2864.html takim konkretnym stateczkiem http://www.wakacjenamorzu.pl/rejsy--pk.ida-9--pk.ids-369.html

Na trasie jest Aleksandria i (co najbardziej pasuje mojej Olimpii) Olimpia.

Także na długi wikend majowy znając moją słabą silną wolę, gdzieś pojade na 100% i chętnie do Egiptowa. Ale jeśli wolicie jesienią to pojade gdzie indziej w maju a z wami jesienią do Egiptu.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takim konkretnym stateczkiem http://www.wakacjenamorzu.pl/rejsy--pk.ida-9--pk.ids-369.htm -fajna oferta ,szczególnie jak wgłębimy się np w Panama i Karaiby super promocja :) "cena nie obejmuje: obowiązkowej opłaty 250€/os (opłaty portowe i podatki, opieka pilota i ubezpieczenie NW, KL, bagaż); biletu lotniczego na trasie Warszawa - Miami - Warszawa ok. 2.500PLN; wycieczek fakultatywnych w trakcie rejsu; korzystania z punktów usługowych na statku (pralnia, fotograf, salon piękności i odnowy biologicznej); napojów gazowanych i alkoholowych zamawianych w barach i do posiłków; napiwków uznaniowych dla obsługi statku (ok. 6€/os./dzień, dzieci €3); kosztu wymaganych wiz (informacje u organizatora)."

Kocham te promocje :yes:yes


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo widzicie, w zalozeniu mialo byc tak jak Rebciu napisal: lepiej wyjechac 2x w roku na tydzien niz 1x na 2 tygodnie. W planach byl wyjazd wiosenny jak rowniez wyjazd jesienny :) Nie kazdy musi oczywiscie leciec 2 razy, ale pewnie czesc poleci :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remi pamiętam , pamietam dobrze . I Ci ,a raczej Wam zazdroszcze tej wyprawy . Zdaj relacje ,foto mile widziane :). Wramach przypomnienia nie snurkuj czasm w Nilu bo to nie zdrowe:wink:):). A tak na zakończenie nacieszcie oczy przepieknymi krajobrazami ,zabytkami i miłego wypoczynku :).

Wracajac do sedna to proponuje dwie obcje , a mianowicie wiosna i jesień . Z konkkretną data wyjazdu jak tez do kiedy mozna składać ostateczną dezyzje wyjazdu jak i dokładne miejsce pobytu.


Moje akwarium http://nano-reef.pl/...-blekitna-rafa/

i FILMIK mojego baniaka

1 zlot Nano-Reef w Egipcie http://nano-reef.pl/...zdziernik-2007/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja juz cos znalazlem: z Berlina wylot 1.05.2008, 7 dni, hotel 4*, all-inclusive - cena za calosc: 680 Euro.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maniac , myslalem zeby znalezc cos bardziej w granicach 1700-2000zł niż 2500 zł. Im bardziej rozsądną cenę znajdziemy tym więcej osób bedzie chciała jechać.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.